Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η υποταγή προσφέρεται ή προκύπτει;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος iolanda, στις 1 Σεπτεμβρίου 2020.

  1. drive

    drive darkcorner..

    καταλαβαίνω...δεν είμαι ότι μου υπαγορεύει το ίματζ της εποχής ....είμαι ότι νοιώθω και γουστάρω ...πόσο δύσκολο άραγε? αυτή η ανάγκη ντε και καλά ένταξης κάπου από όπου κι αν προέρχεται είναι ολίγον κοπάδι φάση ...
     
  2. drive

    drive darkcorner..

    νομιζω μιλάμε πια για σήμερα ...με μια σοφία αιώνων στο ενεργητικό μας ...
     
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δεν μπορείς να αποκόψεις τον άνθρωπο από την εποχή του και την κοινωνία του. Αν η δουλεία ήταν επιτρεπτή και είχες πάνω στο σκλάβο σου δικαίωμα ζωής/θανάτου δε θα χρειάζονταν κανένα BDSM.
     
  4. drive

    drive darkcorner..

    αυτή είναι όλη η ουσία του bdsm ? να έχεις δικαίωμα ζωής και θανάτου στο σώμα του άλλου ? δηλαδή για να καταλάβω μπας και μπήκα και σε λάθος σπίτι ας ξανασυστηθούμε ...μπα και να στήσουμε και καμιά λαιμητόμο ? μιλάμε για τον ερωτικό τομέα και μόνο ....Εσύ αναπολείς το δουλεμπόριο αν κατάλαβα καλά?
     
  5. brenda

    brenda FU very much

    Δεν κατάλαβες καλά, δεν λέει αυτό, σου λέει πως αυτό υπήρχε με άλλες μορφές, ανάλογες των εποχών. Κούλαρε λίγο, δεν είναι τόσο δυσοίωνα τα πράγματα. Απλά, το παρακάνουμε καμία φορά με τις παρομοιώσεις και τις άστοχες αναφορές, αυτό είναι όλο...
     
  6. drive

    drive darkcorner..

    κουλ είμαι από τότε που γεννήθηκα ...η γραφή άπλα δεν έχει έκφραση .. Τώρα αν άλλο εννοεί και άλλο γράφει οκ αλλά εγώ διαβάζω ότι γράφετε ...όπως και να χει καλά έκανες και διευκρίνησες ...
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Αυτό που προσπαθώ να σου πω είναι πως οι ανάγκες/επιθυμίες είναι ένα πράγμα και τα πλαίσια είναι ένα άλλο. Το BDSM καλύπτει συγκεκριμένες ανάγκες σε συγκεκριμένη εποχή, σε άλλες εποχές δεν υπήρχε ανάγκης ύπαρξης κανενός ειδικού πλαισίου, αν ήθελες σκλάβο μπορούσες να τον αποκτήσεις και να κάνεις ο,τι θέλεις μαζί του.
     
  8. brenda

    brenda FU very much

    Εεεεεεε, τα θέλει κι εσένα ο κώλος σου, ο σκλάβος κι ο σκλάβος...  
     
  9. drive

    drive darkcorner..

    ε να είδες ? δε φταίω εγώ μετά μου δημιουργείς απορίες ...το θέμα είναι δηλαδή να αγοράζουμε και να κάνουμε ότι γουστάρουμε στον άλλον αγνοώντας τον ? η μια ερωτική συναίνεση για κοινές ηδονές και απολαύσεις ....καταλαβαίνεις τι πρεσβεύεις μ αυτα που λες?
    (έχεις μπερδεψει λίγο τη γραβάτα με το σώβρακο η νομίζω?)
     
  10. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δεν έχω μπερδέψει τίποτα, ξέρω πολύ καλά τι γράφω και απάντησα στο παρακάτω:
    Και επειδή δεν έγινα κατανοητός θα επαναλάβω το ζουμί: οι ανάγκες υπήρχαν άλλα δε χρειαζόντουσαν BDSM, μπορούσαν να καλυφθούν χωρίς να το έχουν ανάγκη.
     
  11. drive

    drive darkcorner..

    έχεις δυστυχώς ....αν εσένα σε ικανοποιεί να παραβιάζεις τον άλλον χωρίς να το θέλει τότε μιλάμε για άλλα πράγματα ...και όχι για ερωτική ''συναίνεση '' . το κάνεις χωρίς την έγκρισή του .... δε βλέπεις τη διαφορά? όχι ε?
     
  12. iolanda

    iolanda Contributor

    Ο Arioch λέει πως όποιος θέλει να παίξει με κανόνες σήμερα , επιλέγει εντός bdsm πλαισίου.
    Οι υπόλοιποι εκτός, όπως γινόταν πάντα.