Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η ωδή στον ανίκανο αφέντη και στην αγάμητη αφέντρα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Jomaru, στις 7 Νοεμβρίου 2009.

  1. Jomaru

    Jomaru Guest

    λασπολογία keep going..
     
  2. SensualTorturer

    SensualTorturer Regular Member

    έλα ρε γαμότο! και σε περίμενα πιο έξυπνο! τι απάντηση είναι αυτή;
    και δεν απαντάς σε ΟΣΑ ΣΩΣΤΑ λέω και δεν με αφήνεις στην σιωπή μου ...

    τι να πω! με απογοητεύεις!
    για κάνε μου την χάρη σε παρακαλο και δοκίμασε ξανά ... εντός θέματος όμως!
    αντε  
     
  3. Jomaru

    Jomaru Guest

    αν θες αντιπαραθεση μαζι μου ανοιξε ξεχωριστο thread η διαλλαξη προς αποπροσανατολισμο του θεματος ελπιζω να μην σε αντιπροσωπευει.
     
  4. SensualTorturer

    SensualTorturer Regular Member

    αποπροσανατολισμός αυτα που είπα περί sex και bdsm???? δεν νομίζω! λάθος κάνεις! αλλά και πάλι διαλανθάνεις και λάθρα διαβιείς jomaruuuuuuu ... λαθρα!

    για πες όμως: διάλλαξη τι είναι; κάτι σαν το παράλλαξη;
     
  5. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Η ωδή στον ανίκανο αφέντη και στην αγάμητη αφέντρα


    Κι εγώ εσένα οξυδερκέστερο... Την επιχειρηματολογία επιπέδου " " κλπ, πόθεν την εξέλαβες ως δείγμα ευφυίας;


     
  6. SensualTorturer

    SensualTorturer Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Η ωδή στον ανίκανο αφέντη και στην αγάμητη αφέντρα

    αααχ με τσάκωσες! είμαι αθεράπευτα αισιόδοξος .. πάντα πιστεύω ότι η περί ης δεν θα κατακυριεύσει τον κόσμο.. φευ!
     
  7. Enthralling kernel G

    Enthralling kernel G Regular Member

    Φίλε Jomaru , oι 12 λέξεις και τα δύο σημεία στίξης στα οποία επικεντρώθηκες δεν είναι αποκομμένα από το υπόλοιπο κείμενο μου.Είναι μια περίληψη των όσων προαναφέρω.Ως εκ τούτου το γεγονός πως εσύ βρίσκεις τελικά αυτά να είναι εντός θέματος και όλα τα υπόλοιπα εκτός μου προκαλεί αν μη τι άλλο εντύπωση.
    Μην το παίρνεις προσωπικά φίλε μου.Δεν έγραψα ότι έγραψα απλά για να σε διαβάλω.Για την ακρίβεια είναι το τελευταίο πράγμα που σκεφτόμουν όταν έγραφα το συγκεκριμένο ποστ.Δώσε του μια ευκαιρία ακόμη κι αν θέλεις έχω όλη την καλή διάθεση να το συζητήσουμε ακόμη και μέσω πμ.

    Φιλικά Γρηγόρης

    Υ.Γ. Αν το ξαναδεις θα διαπιστώσεις ότι μάλλον για σένα δουλεύω παρά εναντίον σου.
     
  8. Aetos30

    Aetos30 Regular Member

    Γιατί στην δίνει στα νεύρα; Με ποιό άλλο τρόπο μπορείς να μιλήσεις για την «καύλα»; Μπορείς φυσικά να γράψεις "πώς το τρίβουν το πιπέρι" άλλα κι' αυτό θεωρία δεν είναι; Τι άλλο μπορείς να κάνεις εδώ;

    Αντίφαση αγαπητέ μου. Ένα φόρουμ δεν είναι τίποτα άλλο παρά πεδίο θεωρητικών συζητήσεων. Εκ της φύσεως του μέσου δεν έχεις να κάνεις τίποτα άλλο από θεωρία..
    Την ώρα που γράφεις δε γαμείς , παρ’ εκτός κι’ αν γαμείς γράφοντας -πράγμα σύνηθες- αλλά νομίζω ότι είναι καλύτερα να το αποφεύγουμε.
    Υπάρχει «φόρουμ της καυλας»; Όχι -λέω εγώ- «Φόρουμ της καύλας» δεν υπάρχει.
    Δεν μπορείς να διηγηθείς την καύλα. Μπορείς μόνο να την αναλύεις με όρους φαινομένων η με όρους ψυχαναλυτικούς. Θα σου δώσω ένα παράδειγμα.
    -Εμένα μ’ αρέσει το τάδε βίτσιο. Ποια είναι η γνώμη σας;
    -Η γνώμη μας είναι: α) Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. β)Οπως γουστάρει ο καθένας. Τέλος συζήτησης.
    Ακόμα μπορείς να βάζεις αγγελίες η να χρησιμοποιείς ένα φόρουμ για ερωτικές γνωριμίες. Γιατί όμως θα πρέπει να είναι μόνο αυτό;

    Περίεργη γνώμη έχεις για την φιλοσοφία. Η φιλοσοφία δεν είναι «λόγια»
    Τα φιλοσοφικά ρεύματα έχουν επηρεάσει σημαντικά τον τρόπο που ζεις και οι επιπτώσεις τους είναι πολύ πιο πραγματικές απ’ όσο νομίζεις η απ’ όσο μπορείς να αντιληφθείς. Γιατί τόση απέχθεια;
    Ας είναι όμως…ορίστε, μίλησε μας εσύ για τις σεξουαλικές σου δραστηριότητες.

    Συμφωνώ απολύτως

    Έρωτας και αγάπη μπορεί να υπάρχει παντού. Σε τι εμποδίζουν τον έρωτα οι φιλοσοφικές προσεγγίσεις; Είσαι τόσο σίγουρος πως όποιος δεν θεωρητικολογεί γαμεί; Πόθεν το συμπέρασμα; Ποιές είναι οι "σωστές αναλογίες"; Δεν είναι διαφορετικές για τον καθένα;
    Κατά τα λοιπά , που είδες τους "θεωρητικολογούντες ζηλωτές"; Ρίξε μια ματιά στην θεματολογία. Δες λίγο τους τίτλους. Γράφετε με τρόπο που δείχνει έντονη ενόχληση αλλά δεν καταλαβαίνω τι σας έχει ενοχλήσει τόσο πολύ. Αν ανάμεσα σε τόσα θέματα υπάρχουν και μερικές διαφορετικές προσεγγίσεις με αναφορές σε φιλοσοφικά ρεύματα, που είναι το μεμπτό;
    Σε τι σας βλάπτει;

    Για μένα το αν γαμεί και πόσο ο καθένας μου είναι αδιάφορο. Έχω γράψει ξανά ότι τα «ουαί υμίν» δεν με εκφράζουν. Ειδικά αν αυτά αφορούν το περίπλοκο θέμα της σεξουαλικότητας. Εκείνο που εντοπίζω στο θέμα αυτό είναι η νεοελληνική απέχθεια προς την διαφορετική ανάλυση.
    Επί των άλλων θεμάτων με καλύπτει η απάντηση του SensualTorturer.
     
  9. Jomaru

    Jomaru Guest

    το θεμα αυτο ανεστησε νεκρους χαχαχαχα
     
  10. SensualTorturer

    SensualTorturer Regular Member

    όχι καλό μου! μην το παίρνεις προσωπικά! βρέχει! απλά βρέχει!
     
  11. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    Σε τίποτα, τουναντίον είναι πολύ αφροδισιακές για μένα και η κατηγορία των θεμάτων του forum που με ενδιαφέρει περισσσότερο.

    'Oχι, η εμπειρία μου εκτός, μου έδειξε ότι οι πλέον ανέραστες συμπεριφορές προέρχονταν από μη θεωρητικολογούντες ανθρώπους.

    'Εξω από το forum. Φαρισαίους και θεωρητικολογούντες. Δεν αναφερόμουν στα μέλη του forum.
     
  12. Aetos30

    Aetos30 Regular Member

    Δεν σε καταλαβαίνω. Τι εννοείς;