Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΘΕΛΩ ΝΑ......

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 19 Δεκεμβρίου 2006.

  1. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Θελω να πιστευω οτι αυτο το ποστ αναφερεται σε οσους γραφουν προσβολες και βρισιες. Προσωπικα το αν εχω επιχειρηματα ή οχι δεν δεχομαι να μου το αναγνωριζει και να μου το σχολιαζει κανενας εκ του μακροθεν και εκ του ασφαλους ειδικως δε δεν σεχομαι λακωνικα και γενικευμενα σχολια. Οσο για το αν θα κατσω στην ακρη, εφοσον δεν βριζω, δεν προσβαλλω κανεναν και δεν παραβαινω κανονες του φορουμ, στην ακρη θα κατσω οποτε θελω και οσο θελω.
     
  2. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ΘΕΛΩ ΝΑ......

    Επ τι εγινε εδω ρε κοριτσια.Ευα ξερης το ποσο σε εκτιμω ειδικα εσενα, αλλα και τοις αλλες Ελληνιδες Μιστρες, που δεν υποληπονται σε τιποτε απο τοις φιλες μου Μιστρες του εξωτερικου. Εγω δεν κατηγορισα τοις Μιστρες, απλα προσπαθω να τους εξηγησω με επιχειρηματα ατρανταχτα (βλεπε αντρικο μοριο,διησδηση, κ.λ.π.) οτι *εκ φυσεως* Κυριαρχο, και ενεργιτηκο, ειναι μονο το Αρσενικο,αυτο δεν ειναι μονο στους ανθρωπους ορατο, αλλα και σε ολλα τα ζωα του πλανητη αυτου, τι να κανουμε τωρα ετσι μας εχει φτιαξη η φυσι.Τωρα αν εκ πεπηθησεως, η εκ γενετικης (βλεπε αρσενικες, και θυλικες ορμονες κ.λ.π.) η για εκδικηση στο αντρικο φυλο(βλεπε φεμινιστριες), η ετσι την εχεται δη,η ετσι γουσταρεται βρε αδερφε, μαγκια σας, και εγω μαζι σας, αλοστε θαυμαζω αυτο το αγεροχο και αυταρχικο στηλ που εχεται και αυτο το *κατι* που μονο εσεις το εχεται, ασχετος αν εγω δεν το αποδεχομαι ενεκα Κυριαρχικου μου χαραχτηρα,και θα πρεπει να σας πω οτι στο εξωτερικο εχω χρησιμοποιηση πολλες σκλαβες, εχοντας για πορτενερ μου αλλες Μιστρες,πραγμα που το ξερης αγαπητη μου Ευα και εση.Η αποψη μου λοιπον ειναι να το πω και λιγο χιουμοριστηκα, οτι η βιδα δειησδειη ( μπενη, ενεργη)ενω το παξιμαδι δειησδειεται ( του μπενη, παθενη) τωρα αν εχεται δικες σας αποψεις επι του θεματος πητε τοις κοσμια και οπως αρμοζουν σε πραγματικες και αγεροχες ΜΙΣΤΡΕΣ και οχι του τυπου εκανα (εμετο) που ειπε η συμπαθης κατα τα αλλα Ms Aliki διχνοντας ετσι οτι δεν εχη επηχειρηματα,για να κανη διαλογο.Τοις αποψεις σας δεν τοις περιμενω μονο εγω αλλα και πολλοι αλλοι εδω μεσα νομιζω. Υ.Γ. Εση αληθεια tender lilly γιατι αυτη η συμπλευση αποψεων με την Ms Aliki, εμεις εδω για υποτακτικια σε ξερουμε, μηπως σκοπευης να πας απο την απεναντι οχθη λιαν συντομος? Και βεβαια σεβαστες οι αποψεις σου,αλλα τωρα τελευταια μου κανη λιγο εντιποση η ξαφνικη αλαγη σου.
     
  3. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Και καλά θα κάνεις , όπως και καλώς κατάλαβες (απαλό χαμόγελο)
     
  4. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: ΘΕΛΩ ΝΑ......

    ε, όχι και εκδίκηση στο αντρικό φύλο ο φεμινισμός!
     
  5. female

    female Contributor


    Δεν έρχομαι σε υπεράσπιση των κυριαρχικών γυναικών, αφού άλλωστε δεν ξέρω πολλά για το θέμα, αλλά για να συζητήσω αυτό το " εκ φύσεως ".

    Οι καταστάσεις, να θυμίσω έχουν πολλές αποχρώσεις και αυτό τις ομορφαίνει, Masterperris. Ένα πιθανό παράδειγμα, που μπορεί να είναι εντελώς vanilla, αλλά που μπορεί να δείχνει πως τα θηλυκά μπορούν να είναι ενεργητικά χωρίς να χάσουν τη θηλυκότητά τους --

    Ερωτευμένο vanilla ζευγάρι... Η ατμόσφαιρα έχει ζεσταθεί τόσο που το θηλυκό νοιώθει να αφηνιάζει από πόθο και ερωτική διέγερση, το αρσενικό βρίσκεται κάποια στιγμή ξαπλωμένο σχετικά "χαλαρά", ενώ το θηλυκό βρίσκεται να κάνει "ροντέο" πάνω στον ταύρο, εκφράζοντας ακριβώς με πάθος τον πόθο που νοιώθει για το αρσενικό που αγαπάει, ασυγκράτητη, ενώ κοιτάζονται με φλόγες στα μάτια...

    Δεν νομίζω οτι περιέγραψα μια πρωτότυπη σκηνή.


    • Είδε κανείς οπωσδήποτε μια Domme στην παραπάνω σκηνή; Εγώ όχι.
    • Ποιος είναι ενεργός από τους δύο; Το θηλυκό. Την κάνει αυτό κυρίαρχη;
    • Αναμφίβολα το αρσενικό διεισδύει αλλά δεν ενεργεί αυτός - τον κάνει αυτό κυρίαρχο ή κυριαρχούμενο;

    Θέλω να πω... Τα πράγματα δεν είναι πάντα μαύρο-άσπρο...



     
  6. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: ΘΕΛΩ ΝΑ......

    Εγω θα ηθελα να πω , πως ακομα και αυτο που περιεγραψες
    καποιος αλλος το βλεπει τελειως αντιθετα !

    Για παραδειγμα εγω δεν πιστευω πως το θηλυκο ειναι ενεργο
    επειδη ειναι απο πανω σε αυτη την σκηνη ! και επισης θεωρω πως ενεργει αυτος ,
    και οταν υπαρχει διείσδυση παντα ενεργει ο αντρας οποια και να ειναι η σταση .

    Με απλα λογια , οτι βλεπει και κατανοει ο καθε ενας
    ειναι γι αυτον και μονο . Μπορει να συμφωνησουν και αλλοι ,
    αλλα παντα θα υπαρχουν και ... οι αλλοι που θα το βλεπουν αλλιως !

    Υ.Γ

    Επί του θέματος δεν έχω να κάνω κανένα σχόλιο .
    Οι θέσεις μου και οι απόψεις μου είναι ίδιες χρόνια τώρα και τις έχω εκφράσει σε άλλα νήματα .
    Διαφωνώ και συμφωνώ με τον Masterperris .
    Διαφωνώ που επαναφέρει ένα θέμα που έχει συζητηθεί και στο παρελθόν
    από την πλευρά των male slave και ουσιαστικά είναι πάνω κάτω το ίδιο .
    Οι Κυρίες εκεί είπαν τις απόψεις τους και οι Κύριοι επίσης και υπήρξε η ίδια αντιπαράθεση ουσιαστικά .
    Κάποια πράγματα δεν αλλάζουν .
    Ο καθένας έχει δικαίωμα να πιστεύει πως είναι Κυρίαρχος
    και κυριαρχεί και αυτό κανένα επιχείρημα κανενός δεν μπορεί να το αλλάξει όσο πειστικό και να είναι .
    Θα ήταν καλύτερα πιστεύω να δεχτούμε , άσχετα αν συμφωνούμε η όχι ότι υπάρχουν δυο πλευρές .
     
    Last edited: 20 Δεκεμβρίου 2006
  7. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: ΘΕΛΩ ΝΑ......

    ...Τι έγινε τώρα δηλαδή;   Είδαμε και πάθαμε να βρούμε το "γκέο βαγκέο" γιά να στο θυμίσουμε σωστά όπως ζήτησες, και τώρα το γύρισες στο "μιά ωραία πεταλούδα";;;
    Ε, πιά...
     
  8. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: ΘΕΛΩ ΝΑ......

    Ας μή βιαστεί κανείς να σκεφτεί και πάλι ότι γενικεύω ή ότι κόπτομαι περί της ανδρικής ανωτερότητος, αλλά, αδερφέ μου, πολύ καλή η Καζαντζάκεια περικοπή...      
     
  9. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: ΘΕΛΩ ΝΑ......

    Γενικευσε μωρε, αυτες πως το κανουν δηλαδη?  
     
  10. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: ΘΕΛΩ ΝΑ......

    Δεν ειχα κατι ευκαιρο απο Καζαντζακη κ ειπα να συνδραμω στην σοβαρη αυτη συζητηση με κατι πιο αλεγκρο. 
     
  11. Jiannis

    Jiannis Regular Member

    Απάντηση: ΘΕΛΩ ΝΑ......

    μικρη μου υπαρχουν "τροποι" και τροποι να ειναι κανεις απο κατω. Αυτο που περιγραφεις ειναι αληθεια vanilla
     
  12. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: ΘΕΛΩ ΝΑ......

    Δεν μπορώ φίλε, έχω πάρει όρκο βαρύ... :