Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΘΕΛΩ ΝΑ......

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 19 Δεκεμβρίου 2006.

  1. Elvira

    Elvira Regular Member

     
     
  2. gaby

    gaby Guest

    Re: Απάντηση: ΘΕΛΩ ΝΑ......

    Masterperris eπειδή δεν είναι πολυ ευγενικό να σε αφήσω χωρίς απάντηση για τρίτη φορά μετά το νήμα που μας συστήθηκε ο mds, ίσως να χρειάζονται λίγες διευκρινήσεις στην επί προσωπικού ερώτησή σου ως προς εμένα, αφού δεν μας ξέρεις πολύ καιρό  

    Υποστήριξα την άποψη της Ms Aliki επειδή ήταν η πλέον ξεκάθαρη και οικεία σ εμένα σε όρους λαιφσταιλ. Έτσι περίπου το γνωρίζω το θέμα, όπως το θέτει η Ms Aliki. Και ασχέτως του ποιός διαθέτει πέος και ποιός αιδοίο δηλαδή αν είναι ο από πάνω ή ο αποκάτω σε μία ΒΔΣΜ σχέση, η κατάσταση σε μία M/f σχέση συνήθως δεν διαφοροποιείται τόσο πολύ ως προς την διείσδυση. Και οι γυναίκες σκλάβες "την βρίσκουν ας μη γελοιόμαστε" όπως είπε η Ms Aliki και την καλοβρίσκουν προσθέτω, όχι όμως απαραίτητα, καθόλου απαραίτητα, πάντα με σεξουαλική διείσδυση και μάλιστα κολπικά.

    Εχω κατά καιρούς συμφωνήσει με απόψεις της Ms Aliki, από καταβολής κοινότητας περίπου, όχι επειδή ετοιμάζομαι ν αλλάξω στάτους αλλά επειδή α) μάλλον έχουμε παρεμφερείς αντιλήψεις για το λαιφσταιλ β) η Ms Aliki κατά καιρούς έχει πει πράγματα εδώ που εγώ λόγω στάτους δεν θα τα έλεγα ή θα τα έλεγα τόσο καλυμμένα που θα περνούσαν απαρατήρητα και γ) είμαστε συνονόματες  

    Για τον φεμινισμό και την όποια σχέση μπορεί να έχει με ΒΔΣΜ στην θεωρία και στην πράξη σκέπτομαι ν ανοίξω νήμα μόλις θα έχω χρόνο και διάθεση, η αλήθεια είναι ότι το βαριέμαι λίγο το θέμα, το έχω εγκαταλείψει εδώ και 15 χρόνια, αλλά βλέπω ότι οι προβληματισμοί της κοινότητας το σηκώνουν αυτή την εποχή και ως moderator θα κοιτάξω να το βάλω στις προτεραιότητές μου για νέα νήματα... Το πώς και γιατί κατέβηκα από το τρένο (του φεμινισμού), όχι ότι έχει καμμία σημασία για κανέναν, το περιγράφω στο διάσημο νήμα Η Ανδροπέπεια - Aνδρισμός των υποτακτικών post #129.

    Καθόλου και μάλιστα επί το φεμινιστικότερον δεν έχω αλλάξει - την ανθρώπινην φύσιν μεταβάλειν ου ράδιον - ώστε να σχολιάζεται μία "ξαφνική αλλαγή" μου, στρίγγλα με γνώρισες Masterperris μπαίνοντας στην κοινότητα, στρίγγλα παραμένω   αλλά σε διαβεβαιώ ότι είναι μόνο για τις ανάγκες τις κοινότητας, ως femsub και στον κύκλο μου είμαι μόνο ένα αρνάκι, ή γιδούλα, ή γατούλα ή τέτοια πράγματα και καθόλου στρίγγλα.

    Με την ευκαιρία, όταν παρακαλώ ευγενικά το νικ μου να γράφεται με πεζά, όπως αρμόζει στους υποτακτικούς να γράφεται το νικ τους, δεν είναι στην ευχέρεια του κάθε Κυρίαρχου να το αλλάζει αυτό, μόνον αν ήμουν η υποτακτική Του θα μπορούσε να κάνει κάτι τέτοιο. Γενικοί κανόνες συμπεριφοράς είναι αυτοί τόσο σε πραγματικές όσο και σε εικονικές ΒΔΣΜ κοινότητες, ότι δεν βλέπουμε τις υποτακτικές ως Εαυτές για να τις κάνουμε ότι θέλουμε, αν θέλουμε να συμβεί κάτι τέτοιο τις αναλαμβάνουμε και από κει και πέρα δικό Μας θέμα. Και οπωσδήποτε αν τίς έχει ήδη αναλάβει κάποιος Άλλος, δεχόμαστε την άποψή Του ως τελική πάνω σε οποιοδήποτε θέμα περιλαμβανομένου του αν το νικ τους θα γράφεται με πεζά ή κεφαλαία.

    Tέλος, δεν θα ήθελα να σου κακοφανεί καθόλου και να το πάρεις προσωπικά, γιατί το λέω μόνο πληροφοριακά, αλλά εκτός από το ντουέτο Μαστερ και Μιστρες που παίζουν από κοινού με σκλάβους άντρες ή γυναίκες υπάρχει και το ακόμα περισσότερο σύνηθες φαινόμενο των switch που με μία Μιστρες δίπλα τους την ώρα του παιχνιδιού να έχει τον γενικό έλεγχο γίνονται και αυτοί Μάστερς επί μίας γυναίκας συνήθως σκλάβας.

    Τα παραπάνω έχουν γραφτεί με κάθε φιλική διάθεση και για να μη δοθεί η εντύπωση ότι αδιαφορώ για καλοπροαίρετα προσωπικά σχόλια, και δεν θα ήθελα καθόλου να ληφθούν διαφορετικά.
     
    Last edited by a moderator: 21 Δεκεμβρίου 2006
  3. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ΘΕΛΩ ΝΑ......

    Τελικα tender lilly μπορης να μας πης τι ρολο παιζης εδω μεσα?Μου στελνης προσοπικο μυνημα, και με ρωτας εαν επιθημω να κανης split το θεμα μου, και εγω σου απαντησα οτι δεν το επιθημω σε προσωπικο μυνημα σε εσενα, και εση γραφοντας τα ολλα στα παλια σου υποδηματα το εκανες split τοτε γιατι η ερωτησι προς τα εμενα αφου εδω μεσα αλονιζης χωρις να σε ελενχη κανενας (εδω εφιστω την προσοχη του Κωνσταντινου)μηπως στεναχωριθηκες που το θεμα μου ανηγε πολλες σελιδες? Τελος παντων,καπου αναφερθηκες πληροφοριακα οτι παιζη και το ντουετο swirch που διπλα σε μια Μιστρες γινονται Μαστερ,και μου ειπες μαλιστα να μην μου κακοφανη και μην το παρω προσωπικα, και βεβαια το ξερο οτι παιζη και αυτο το ντουετο,αν θες ομως να μαθης για εμενα, εγω λιλι απο τον καιρο που εσθανθικα το ερωτικο μου τομεα ειμουν ειμαι και θα ειμαι Μαστερ ομως δεν εχω προβλημα να χρησημοποιησω μια υποτακτικια με μια φιλη μου Μιστρες πραγμα που το εχω κανη πολλες φορες με φιλες μου Μιστρες στο εξωτερικο. Τωρα εντιποση μου κανη, οτι το ιδιο πραγμα μου το ειπες και στο προσοπικο σου μυνημα σε εμενα , και μαλιστα μου ειπες να ρωτησω και την Ευα που ξερη , μηπως λεω εγω τωρα μηπως αυτο βγαζη και λιγο *χολη* μην ανισηχης ομως λιλι εχω αντιδοτο.: Υ.Γ. Κωνσταντινε κοιτα να δης τι θα κανης γιατι το πραγμα εχη παραγινη,και εση εισαι ο ιδιοκτητης αυτου του περφημου κατα τα αλλα σαιτ και πρεπη να μεριμνησης ευχαριστω.
     
    Last edited by a moderator: 21 Δεκεμβρίου 2006
  4. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: ΘΕΛΩ ΝΑ......

    * μετράει ανάποδα από το 100
     
  5. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: ΘΕΛΩ ΝΑ......

    ......69,68,67,66,65,64....
    συγγνωμη sapfw....βοηθαω μην μπερδευτεις:lol:
     
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: ΘΕΛΩ ΝΑ......

    μπουμ;
     
  7. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Για να σοβαρευτούμε λίγο ...

    1. Απο την λίγη κρίση που κατέχω , το θέμα αφορούσε τις κυρίαρχες και γιατί χρησιμοποιούν το αντρικό ομοίωμα για να ταπεινώσουν και όχι το γυναικείο τους όργανο . Στο πάθος της συζήτησης περάσαμε σε ένα άλλο θέμα , που ίσως θα έπρεπε να λυθεί πριν απαντήσουμε στο πρώτο , στο τι είναι κυρίαρχος . Το πρωί που το διάβαζα αναρωτιόμουν αν θα έπρεπε να γίνει split ή όχι . Είπα τελικά να το αφήσω μέχρι το βράδυ , μήπως και επανέρθει . Με πρόλαβε η τρυφερή και όπως τα διάβασα , δεν βλέπω που είχε άδικο .

    2. Οι προσωπικές διαφωνίες μπορούν να λύνονται και μέσω pm ή με οποιοδήποτε άλλο τρόπο , δεν βλέπω το λόγο να γίνονται μέσω post . Ή μήπως υπάρχει και δεν τον αντιλαμβάνομαι ; Η αισθητική μου δεν προσβάλλεται από την έλλειψη γνώσεων της ελληνικής αλλά από την άκομψη συμπεριφορά σε επίπεδο απολίτιστου βαρβάρου προς μία γυναίκα , ακυρώνοντας έτσι την όποια μορφή ανδρικής κυριαρχίας θα μπορούσαμε να επιδείξουμε .

    Για αυτόν το λόγο κιόλας , αρνούμαι να διαγράψω τέτοιας υφής , χρώματος και ύφους post και τ' αφήνω σε κοινή θέα , προς κρίση του καθενός .

    Κλείνοντας θα τονίσω ότι την ποιότητα δεν την κάνουν τα χρώματα των θεμάτων που επιλέγετε αλλά η ουσία της συμμετοχής που μπορείτε να προσφέρετε ...
     
  8. zinnia

    zinnia Contributor

    τωρα εγω μπερδευτηκα..που να απαντησουμε αμα το θελησουμε? Σ αυτο ή στο σπλιτ; Σ οποιο βρουμε μπροστα μας; Σ οποιο εχει το μεγαλυτερο χαβαλέ; γιατι χαβαλες καταντησε και μαλιστα ακομψος και χυδαιος.
     
  9. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Masterperris δεν μιλας σωστα. Το σχολιο που εκανες ητανε απαραδεκτο και αφαιρεθηκε. Αν πρεπει να μεριμνησω σε κατι ειναι στο να αφαιρω τετοια σχολια. Δηλαδη οποιος φαιρεται ετσι οχι μονο δεν σεβεται αυτον για τον οποιο τα γραφει, αλλα επισης δεν σεβεται και ολους τους αλλους.
     
  10. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: ΘΕΛΩ ΝΑ......

    Φιλε Κonstantine, εγω εχω την εντηποση οτι αρκετοι απο εδω μεσα δεν μιλανε σωστα,και εχω την εντηποση οτι εδω υπαρχη μια μικρη ομαδα, οι γνωστοι αγνοστοι 5-6 ατομων,που οτι θεμα ανοιξη καπιος αλλος εκτος απο αυτους, προσπαθουν να το κανουν μπαχαλο γιατι δεν τους βολεβη να ακουν φενεται αλλες αποψεις, εστω απολητες ,εστω ακραιες,αλλα αποψεις,δεν σου κανη εντηποση το οτι ειμαστε 1300 μελη και γραφουν μονο10-15 ατομα ?Και ξερης γιατι γιατι νιοθουν ξενοι, απομακροι καταλαβενουν οτι μολις γραψουν θα δεχθουν επιθεση,ξερης ποσοι θελουν να πουν τοις αποψεις τους, να γραψουν τοις φαντασιοσεις τους,να ζητησουν να φτιαξουν τα δικα τους παρτυ με τα ατομα που θελουν, ενας το ζητησε και ηθελε να επιλεξη τα ατομα που θελη, το ζητησε το καλοκαιρι και ακομα να το πραγματοποηση επειτα απο την επιθεση που δεχτηκε, πολη προσφατα δε θα θημασε την επιθεση που δεχτηκε η Ευα μεχρι που αναγκαστηκε να θεση θεμα αν την θελουν εδω μεσα η οχι ,δεν ξερω αλλα τι φοβουντε μηπως ξεχωριση κανενα ατομο και τους παρη την αρχηγεια, δεν μπορω να καταλαβω,στο εξωτερικο σε τετια σαιτ ειναι μελοι 2000 ατομα και γραφουν οι 2001 γι' αυτο εχουν φταση και εκη που εχουν φταση, εδω τι?Τσακομοι, βρησιδια,και τα σχετικα, αφου μας θελουν λοιπον απλους θεατες,να μηνουμε θεατες, η και να φυγουμε αμα το θελουν,κανενα προβλημα,θα εχεις διαπηστοση ακομα οτι ατομα που ειχαν να δοσουν πολλα σε αυτον τον χωρο εχουν αποσιρθη προ πολλου,ας μηνουμε λοιπον με την μιζερια μας.Εγω προσωπικα οταν ειρθα εδω νομιζα οτι ειναι ενας χωρος που ο καθενας θα μπορουσε να πη τοις αποψεις του χωρις να λογοκρινεται, για να μπορεσουμε και εδω στην Ελλαδα να ανεβασουμε στα επιπεδα του εξωτερικου το bdsm. Και κατι για εσενα tender lilly πηρα και το δευτερο προσωπικο σου μυνημα και μου γραφης οτι εφηγες απο το φοριουμ γι'αυτο και οταν σου εστηλα το μυνημα οτι δεν ηθελα να κανης split το θεμα μου εση δεν το ειδες, τοτε γιατι δεν περιμενες να παρης την απαντησι μου στην ερωτησι σου προτου κανης οτι δηποτε?Αυτος ειναι και ο λογος φιλε Ηλια που φερθηκα ετσι που λες στην lili δεν μου αρεση να περνουν αποφασεις για εμενα αλλοι αν δεν τους δοσω την αδεια εγω, μπορη να ειμαι απολητος, ακραιος, αλλα αυτος ειμαι εγω,αν ημουν αλιοτικος και δεχομουν να κανω υποχωρησεις δεν θα ημουν αυτος που ειμαι,οποτε αν δεν σας αρεσω μπορητε πολη απλα να μου ζητησετε να φηγω,οσοι νομιζουν οτι το σαιτ ειναι δικια τους ιδιοκτησια πλην του konstantinoy να μας το πουνε να τους γνωρισουμε.
     
  11. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Δεν διαφωνω Masterperris αλλα ξερεις πολυ καλα πως στο εξωτερικο εχουν μαθει να σεβονται ο ενας τον αλλον, εγω αυτο εχω διαπιστωσει και εκει ειναι η βαση της καλης επικοινωνιας.
     
  12. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Re: Απάντηση: ΘΕΛΩ ΝΑ......

    Η κίνηση της tender ήταν ορθή κίνηση moderator, καθώς άνοιξε ένα καινούριο θέμα με κάτι που ήδη ειπώθηκε στο δικό σου, το οποίο αξίζει να συζητηθεί αυτόνομο. Η ορθότητα της κίνησης αυτής είναι αυταπόδεικτη, καθώς ήδη υπάρχουν 23 απαντήσεις σε εκείνο το θέμα. Κατά την κρίση μου κακώς ζήτησε την άδειά σου για να το κάνει για τους παρακάτω λόγους:
    α) Αν δεν γινόταν το split, οι 23 απαντήσεις που ήδη έχουν δωθεί θα ήταν εμβόλιμες και άσχετες με το δικό σου θέμα και θα πλατειάζαμε (εν ολίγοις, χάρη σου έκανε).
    β) Θα ήταν άδικο να "θαφτεί" ένα καλό έρεισμα για συζήτηση.
    γ) Δεν χρησιμοποιήθηκε δική σου φράση για να γίνει το νέο thread. Αν κάποιος έπρεπε να ενοχληθεί, αυτή είναι η thelma, καθώς δικό της post χρησιμοποιήθηκε (ενδεχομένως χωρίς να ερωτηθεί).

    Αν κάνουμε διαγωνισμό ποιό thread έχει τις περισσότερες σελίδες θα ήθελα να μάθω το έπαθλο. Αν και το βλέπω ανούσιο, καθώς οι john_slave 96 και Ηλίας θέτουν όλους μας εκτός συναγωνισμού με την "Φυλακή" τους.
    Όσον αφορά τα "μόνο 10-15 άτομα που γράφουν", υπάρχουν πολλοί λόγοι που οδηγούν τα μέλη στο να απέχουν από την "ενεργό δράση" στο forum. Προσωπικοί λόγοι ως επί των πλείστων, όχι "μια σπείρα που κουκουλώνει τους πάντες".
    Απάντησε εκεί που θέλεις να εκφράσεις μια άποψη-θέση σου. Όπου θεωρείς ότι το γραπτό σου ταιριάζει καλυτερα. Τόσο απλά, τόσο λιτά, τόσο ξεκάθαρα.
    Αυτός είναι ένας καλός γνώμονας, αν θέλουμε οι συζητήσεις μας να αποδίουν.