Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΘΕΛΩ ΝΑ......

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 19 Δεκεμβρίου 2006.

  1. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    Αγαπητέ Στυλιανέ, είναι μια πολύ διδακτική σκηνή εις 'το αίμα δε μιλάει' του Ναζίμ Χικμέτ.
    Υποθέτω την έχεις κατά νου, αν κρίνω από την αποδοκιμασία που ορθά επέδειξες για την ειρωνία επί του θέματος.
    Καλόν θαν είναι να τη διαβάσει και η δνις Αλίκη ίνα κατανοήσει πως η ειρωνία, ακόμη κι όντεν εκφέρεται λετπώ τω τρόπω, έξυπνα, χαριτωμένα και σαφώς συναρτημένα του ανώτερου ημετέρου μορφωτικού επιπέδου, εξακολουθεί να προσβάλει τον είρωνα. Apropos, η κατάληξη νημάτων παρόμοιου θεματικού περιεχομένου σε διαγωνισμό περίτεχνων προσβολών κατά τα πρότυπα των λουδοβίκειων σουπέ, μου φαίνεται εξαιρετικά πληκτική.

    Τέλος, το θέμα σαφώς είναι υποκειμενικό και δεν επιδέχεται επιχειρηματολογία.

    ΥΓ: Αγαπητέ Ηλία, πόθεν τεκμαίρεσαι να απευθύνεις προειδοποιήσεις;
     
  2. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: ΘΕΛΩ ΝΑ......

    Φιλε Mavrobasilis σορυ, απο κεκτημενη ταχητυτα εκανες λαθος το ονομα που απευθηνεσαι.
     
  3. Syrah

    Syrah Contributor

    Re: Απάντηση: Re: ΘΕΛΩ ΝΑ......

    Masterperris σαν γυναίκα Με στεναχωρεί το γεγονός ότι κάποιοι άνθρωποι θεωρούν τις Αφέντρες ανδρόγυνες. Το ίδιο θεωρώ ότι συμβαίνει και στην MsAliki (αν κάνω λάθος ας Mε διορθώσει) και πιστεύω ότι στην απάντησή της, το 2ο ("Ίσως μάλιστα μερικοί άνδρες να ζηλεύετε που δεν έχετε κι'εσείς την άνεση να φορέσετε φούστα και γόβες αλλά ευτυχώς σας ευνοεί η περίοδος της αποκριάς") και το 3ο bullet ("όταν η Γυναίκα έχει σκλάβο, η μοναδική χρηστικότητα του "οργάνου του" είναι για να κατουράει") ήταν αντίδραση απέναντι στο πρότυπο της ανδρόγυνης Αφέντρας που περιέγραψες στην αρχή.

    Ίσως η επόμενη απάντησή σου να είναι πως συχνά κάποιες Αφέντρες ενισχύουν αυτό το πρότυπο. Εκ των προτέρων σου γράφω ότι συμφωνώ, γιατί διαβάζω ενίοτε κάποια posts γράμμένα από Αφέντρες, τα οποία έχουν πράγματι ύφος και φρασεολόγιο λιμενεργάτη και τα βρίσκω αντιαισθητικά.

    Από την άλλη πλευρά όμως σκέπτομαι ότι αυτά τα σχόλια, συνεπάγονται (λογικά) threads όπως το δικό σου, το οποίο με τη σειρά του συνεπιφέρει (λογικά επίσης) αντιδράσεις όπως αυτή της MsAliki και όπως καταλαβαίνεις δημιουργείται ένας φαύλος κύκλος.

    Και επειδή αγαπώ τα μαθηματικά, και τους φαύλους κύκλους και τις συναρτήσεις-σπιράλ, σου γράφω ότι, επιστημονικά τεκμηριωμένα, μέσα σε έναν φαύλο κύκλο κάθε τελεστής μπορεί να θεωρηθεί και ως δράση και ως αντίδραση. Ο μόνος τρόπος να βγεις από το βρόχο, είναι να αγνοήσεις τα (δικαιολογημένα κατ Εμέ) αντιδραστικά σχόλια που θα δεχτείς σε αυτό το thread και να λάβεις υπόψη μόνο τις απαντήσεις στις ερωτήσεις που έθεσες. πάρχει πάντα περιθώριο για γόνιμο διάλογο.
     
  4. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: ΘΕΛΩ ΝΑ......

    Αγαπητη Dame ξερουμε κι εμεις να αντιδρουμε οταν μας θιγουν, δεν αποτελει προνομιο μονο μερικων εδω μεσα. Παρ'ολα αυτα προσωπικως δεν εβρισα και δεν εθιξα κανεναν εστω κι αν ειχα σοβαροτερο λογο απο την Αλικη (βλεπε posts περι γυναικειας ανωτεροτητος κλπ)
     
  5. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: ΘΕΛΩ ΝΑ......

    Εχεις φοβερα ευρωπαικο υψηλο επιπεδο, με εκανες να νιοσω οτι ειμαι στα σαιτ τα ευρωπαικα που ξερω χρονια ,που σε ενα θεμα οσο και να θηγη καπια στατους αλλα ποτε προσωπικα κανενα, αναπτησουν ολλοι τοις αποψεις τους οπως εσενα πολητισμενα,εκη η λιλι η δικια τους δεν συνηγορη στοις υβρεις,εκη αμα γινη κατι τετιο που δεν γινετε τον εχη πεταξη εξω για μια ημερα, και την επομενη εχη φαη διαγραφη οριστικα,εδω μεσα καμια φορα νομιζω οτι ειμαι σε αγωνιστηκο χωρο παρεα με χουλινγκανς,και νιοθω και φερομε και εγω καμια φορα πρεπει να το ομολογησω σαν αυτους. Οσο για τοις Μιστρες, δεν ειπα οτι ολλες ανδροφερνουν ειπα ορισμενες , υπαρχουν υπεροχες και φοβερα θυλικες Μιστρες ,ολλα ειναι μεσα στο μιαλο της καθε μιας πως θα διξη την Κυριαρχια της προς τα εξω, *θυλικα*η οπως την διχνη ενας αρσενικος Κυριαρχος.? Μου αρεση να κανουμε διαλογο μαζι εστω αν δεν συμφονουν οι αποψεις μας, αλόστε τι διαλογο θα καναμε αν συμφωνουσαμε σε ολλα,γιατι το επιπεδο σου ειναι υψηλων προδιαγραφων και οχι κατινηστικο.Υ.Γ.Θα προσεξες φυσικα οτι οταν μπηκε το υψηλο επιπεδο στην σηζητιση του θεματος χαθηκαν οι απαντησεις της καθε αλικης, και καθε λιλις γιατι η συγκριση ειναι ετη φωτος μακρια, να εισε καλα να δινης παντα τοις ομορφες πινελιες σου σε αυτο τον ομορφο πηνακα που προσπαθουμε να φτιaξουμε και εδω στην Ελλαδα, τον πηνακα του bdsm.
     
  6. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: ΘΕΛΩ ΝΑ......


    τα προκαλεσες... συνειδητα,
    και οπως λεμε εδω στην ελλαδα και στα ελληνικα φορουμ... "τα θελες και τα ακουσες" γιατι γκρινιαζεις λοιπον Masterperri?
     
  7. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ΘΕΛΩ ΝΑ......

    Αγαπητη μου Mikra-Psemata απο οτι θα εκαταλαβες αυτα που εγραψα ειχαν αρκετη δοση χιουμορ, αν τωρα δεν ξερουν μερικες/οι να ξεχωριζουν το χιουμορ απο τοις υβρεις τι θες να κανω εγω.?
     
  8. Δεν πιστεύω γενικά εύκολα τους ανθρώπους που φονασκούν για τις ικανότητές τους επιδικτικά (αυτά για μερικούς αλλλα και μερικές)
    Δεν πιστεύω γενικά ανθρώπους που μου λένε (με τον πιο κωμικο τρόπο) ότι κοίταξε να δεις εγω πήγα και μια ISPANIA και είδα να πούμε...και είμαι και του σαλονιού και του λιμανιού να πούμε...και με εκτιμούνε να πούμε...και εγώ βασικά...τσιού να πούμε και μπέου... και το πέος μου είναι 60 εκατοστά και έχω νικ Sir - Soyvlakis να πούμε γιατί καμακόνω αμα λάχει τις θυληκές (που είναι όλες ανεξερετωες υπό να πούμε επειδή εγω το πιστέυω αυτό)
    και χαμογελάκι με γυαλιά να πούμε.. στο έτσι ... να πούμε

    Oύτε πιστεύω σε όσες πιστέυουνε ( Κυρ) ότι το μουνί τους είναι η άκρη του σύμπαντος (για τους άντρες η πούτσα) και είναι οι ΛΑΙΔΕΣ ΚΑΙ ΜΗΛΑΙΔΕΣ και ορίζουνε κανόνες που δεν τους έχεις ξανακούσει η φανταστεί

    Ούτε στις (σουμπ) χαριζομαι όμως που νομίζουνε ότι εκπροσωπούν αληθινές στατιστικές και γράφουνε με τσαπουκαλεμενο στυλ και πρόσεξε γιατι θα πέσει ψαλίδα και τα ρέστα μαντολάτο άμα δεν κάνεις ότι σου πούμε αν και Κυρης θα φας παντόφλα
    ΓΕΝΙΚΑ
    Δεν με αρέζουνε οι ανθρωποι που το δικό τους ΚΑΙ ΜΟΝΟ θέλω το βαφτίζουνε (ΟΡΘΟΔΟΞΟ BDSM) και πρέπει να το ακολουθήσουνε ντε και καλά όλοι οι άλλοι (Κυρ και σαμπ)
     
  9. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: ΘΕΛΩ ΝΑ......

    Φιλε εχεις το δικαιομα να πιστευης και να μην πιστευης κατι, εχεις το δικαιομα να λες τοις αποψεις σου αλλα και να μην τοις λες, εχεις το δικαιομα να ακολουθης η να μην ακολουθης καπιους,( αλοστε δεν μπορη να σoυ επηβαλη καπιος κατι γιατι δηλονης και Dom οποτε τι φοβασε.....?),το μονο δικαιομα που δεν εχεις ειναι να προσβαλης οπως εκανες σε αυτα που εγραψες πιο πανω περνοντας παραμαζομα Κυριαρχους/ες και υπο, και τι στιγμη που εσενα ειδικα δεν σε εχουν πηραξη προσωπικα ολλοι αυτοι που ανεφερες.
     
  10. Aπλά εξέφρασα την άποψή μου φίλε... μετά από όσα διάβασα...και γενικότερα...και φυσικά το δικαίωμα μου να εκφράζομαι δεν θα το ορίσεις εσύ βέβαια (το ίδιο ασφαλώς και εγώ για σένα)
     
  11. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Re: ΘΕΛΩ ΝΑ......

    ε?
    δηλαδή όσοι-ες δηλώνουν sub/slaves μπορεί να τους επιβάλει κάποιος κάτι?
     
  12. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: ΘΕΛΩ ΝΑ......

    Το συγκεκριμενο ποστς ειναι τελειως αναληθες και κακοηθεια. Ποτε δεν εχει γινει αυτο, αν εχει γινει MasterPerris δειξε μου που και ποτε και για ποιο μελος.

    Δεν μ αρεσει να λεγονται τετοιες ανακριβειες.