Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΘΕΛΩ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος peleas, στις 9 Νοεμβρίου 2014.

  1. MasternSlave

    MasternSlave The Leveller

    Θέλω να μάθω που είναι η έξοδος κινδύνου σ'αυτή τη ζωή...
     
  2. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Δεν υπάρχει. Την επινοούμε εμεις
     
  3. MasternSlave

    MasternSlave The Leveller

    Εμείς βρίσκουμε τον τρόπο να αποδράσουμε...
     
  4. H ζωή είναι η είσοδος κινδύνου. Η μόνη έξοδος κινδύνου είναι ο θάνατος. Κι αυτό ακόμα, παίζεται...
     
  5. MasternSlave

    MasternSlave The Leveller

    Αυτό ακριβώς λέω κι εγώ...
     
  6. libra

    libra Regular Member

    Αν δε σου κανει κοπο μπορεις να το εξηγησεις;
     
  7. Ασφαλώς. Όταν ερχόμαστε στη ζωή κανένας δε μας εγγυάται ότι δε θα αρρωστήσουμε, δε θα πονέσουμε, δε θα μας λοιδορήσουν, δε θα χάσουμε τη δουλειά μας, το παιδί μας. Δεν υπογράφουμε συμβόλαιο με το θεό, με το σύμπαν, με κανένα. Η ίδια η ζωή έχει όλα τα ενδεχόμενα ανοιχτά. Είναι ένα μέρος χωρίς ασφάλεια, σιγουριά, σταθερότητα. Άρα, επικίνδυνο.

    Ο μόνος τρόπος να μην κινδυνεύεις, είναι να μη ζεις. Άρα, ο θάνατος. Κι εκεί ακόμα, αν πιστέψουμε στη μετενσάρκωση, απλά θα επιστρέψεις σε άλλη ζωή, σε άλλο κίνδυνο. Δε γλυτώνεις...

    Τόσο καλά  
     
  8. libra

    libra Regular Member

    Μαλιστα, κατι δε μου κολλαει ομως. Η εξηγηση αυτη με την επιγραμματικη σου σκεψη ειναι λιγο αστοχη; Ή οχι;
     
  9. libra

    libra Regular Member

    Εννοω δλδ η εξοδος κινδυνου που για σενα ειναι ο θανατος πως ξερεις οτι ειναι εξοδος κινδυνου κ δεν ειναι εισοδος;
     
  10. Αυτό λέω. Δεν το ξέρεις σίγουρα.
     
  11. libra

    libra Regular Member

    Τωρα ειναι που μπερδευτηκα κ αλλο. Χρυσο μου παω θεατρο, οκ; Καθομαι ωραια κ καλα κ ξαφνικα παιρνει φωτια το συμπαν! Τρεχω σαν τρελλη κ γω κ ολοι στην εξοδο κινδυνου, η οποια θα με βγαλει στο δρομο για να σωθω κ να ερθω στην ομορφη παρεα σας ξαναα!! Ξερω ομως οτι θα σωθω αν βγω απο την εξοδο κινδυνου!! Οκ; Οκ!
    Οταν λοιπον λες πως ο θανατος ειναι εξοδος κινδυνου θα πρεπει να γνωριζεις που θα πας για να σωθεις! Ξερουμε πως ειναι απεναντι;;; Δεν ξερουμε!! Αρα δεν ειναι εξοδος!
    Αυτο λεω.
    Τεσπα ακρη δε βλεπω.
     
  12. daniela100

    daniela100 FREE-DOM

    Θελω σοκολατα ........