Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΘΕΛΩ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος peleas, στις 9 Νοεμβρίου 2014.

  1. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Εγώ θέλω να παρατήσουμε αυτή τη βροχερή πόλη που βρισκόμαστε τώρα...και να πάμε ξανά στα μέρη σου γιαβρί μου...Γιατί τα ερωτεύτηκα...
    Αλλά το καλοκαίρι δεν αργεί...

    Υ.Γ. Συμφωνώ απολύτως με αυτά που έγραψες...
     
  2. t.n.b.t.

    t.n.b.t. Αν δε φαντάζεσαι φωτιές με κάρβουνα μην παίζεις...

    Είναι πολύ απόλυτο αυτό που περιγράφεις, δεν είναι όλοι έτσι. Πρώτα από όλα, δεν ξέρω πώς μπορεί να λειτουργήσει μια σχέση, όποιου είδους αν τα θέλω των εμπλεκομένων δεν έχουν και κάποια κοινά σημεία. Έπειτα, όταν στα θέλω μας περιλαμβάνεται το να κάνουμε τον άλλο ευτυχισμένο δε σημαίνει να αφουγκραστούμε τα θέλω του και να τα πραγματοποιήσουμε όσο περνάει από το χέρι μας; Δεν προχωρούν όλοι με τον εγωισμό τους μπροστάρη, υπάρχουν κι άνθρωποι που καταλαβαίνουν τις έννοιες συμπορεύομαι, συζητάω, υποχωρώ.
     
  3. Ana Steel

    Ana Steel 7.585,145,542...

    Τι και αν βρέχει; Είμαστε μαζί και αυτό κάνει τον ήλιο να λάμπει!!!
    Το καλοκαίρι είναι κοντά και εσύ ακόμη πιο κοντά.. Και αυτό έχει νόημα μόνο!! Όσο για τα μέρη μου, μας περιμένουν...
     
  4. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Εκείνο που ήθελα, δηλαδή να είσαι δίπλα μου τώρα, εδώ που είμαι, μου το χάρισες...Και ας ήταν δύσκολο για σένα αυτή την στιγμή...Εκείνο μετράει για μένα...
    Τα μέρη σου μας περιμένουν, γιατί το θέλουμε και οι δυο...
    Βέβαια θέλω να τελειώσει και τ' ωράριο μου και να γυρίσω κοντά σου χαχαχα...
     
  5. Ana Steel

    Ana Steel 7.585,145,542...

    Δέχομαι το απόλυτο της άποψης μου, αλλά θεωρώ ότι αν όχι όλοι το μεγαλύτερο ποσοστό τα δικά του θέλω να ικανοποιήσει, έστω και μέσω του άλλου. Δεν θέλουμε να είναι ο άλλος ευτυχισμένος άσχετα από εμάς. Θέλουμε να είναι ευτυχισμένος για να έχουμε ένα άνθρωπο χωρίς δικά του θέματα ανοιχτά για να ασχοληθεί με την κάλυψη των δικών μας..
    Αν υσχίει αυτό που λες, θα υπήρχαν πολλά ευτυχισμένα ζευγάρια γύρω σου. Βλέπεις πολλά ;;Γιατί εγώ δεν βλέπω. Το αντίθετο. Μοναξιά, απιστία και άπειρη διαθεσιμοτητα βλέπω.
     
  6. Ana Steel

    Ana Steel 7.585,145,542...

    Σε περιμένω, στο καφέ που μου εμαθες... Εχω παραγγείλει και δικό σου καφέ!!!
    Και που θα πάει; Σε λίγο τελειώνεις και μου έρχεσαι!!
     
  7. Ana Steel

    Ana Steel 7.585,145,542...

    @peleas ,συγγνώμη για το off topic στο νήμα σου!!!
     Βγήκαμε λίγο εκτός θέματος!!
     
  8. Βλέπουμε ότι επιλέγουμε να δούμε.
    Συμφωνώ μαζί σου οτι δεν υπάρχουν πολλά ευτυχισμένα ζευγάρια, επιλέγω όμως να επικεντρωθώ στα λίγα.
    Βλέπεις το αποτέλεσμα, προτιμώ να εστιάσω στην προσπάθεια του ζευγαριού να κρατηθεί στη σχέση.
    Είναι θέμα οπτικής γωνίας και διάθεσης... 
     
  9. Ο έρωτας και η κάβλα είναι πάντα εντός θέματος  
     
  10. t.n.b.t.

    t.n.b.t. Αν δε φαντάζεσαι φωτιές με κάρβουνα μην παίζεις...

    Δεν είπα πουθενά πως είναι πολλοί οι άνθρωποι όπως τους περιγράφω, απλά ότι δεν είναι όλοι όπως τους περιγράφεις. Κανείς δε θέλει απλά να ικανοποιεί τα θέλω των άλλων και ποτέ τα δικά του, δε μιλάμε για οσιομάρτυρες, για ανθρώπους με ανάγκες και αισθήματα μιλάμε. Το βλέπω εντελώς διαφορετικά το θέμα περί ευτυχίας του άλλου, όχι τόσο εγωιστικά όσο το περιγράφεις παραπάνω και σίγουρα όταν έχω κάποιον δίπλα μου και με ενδιαφέρει και τον αγαπάω θέλω να είναι ευτυχισμένος ακόμη και άσχετα από εμένα, δεν είναι η ευτυχία του καθενός άρρηκτα συνδεδεμένη με τον άνθρωπό του.. Τώρα αν είμαι η μόνη που το βλέπω έτσι, μάλλον έχω πρόβλημα..   Όσο για τα ζευγάρια που βλέπω γύρω μου και είναι δυστυχισμένα, συνήθως είναι γιατί μένουν με τον λάθος άνθρωπο επειδή φοβούνται μη μείνουν μόνοι ή φοβούνται το "ξεβόλεμα" και τους είναι πολύ πιο εύκολο να κερατώσουν ή να μιζεριάζουν από το να παραδεχτούν το λάθος της επιλογής τους και να ξαναβγούν εκεί έξω..
     
  11. Ana Steel

    Ana Steel 7.585,145,542...

    Κάθε κανόνας έχει την εξαίρεση του. Το ίδιο συμβαίνει και στην περίπτωση μας.. Προφανώς και υπάρχουν, αλλά ο κανόνας που βλέπω γύρω μου, είναι μια καθαρά εγωιστική και εγωκεντρική συμπεριφορά..
    Μπορεί να μην αμας αρέσει, ούτε και σε μένα αρέσει που είναι έτσι, αλλά πια το έχω αποδεχτεί...
     
    Last edited: 16 Μαρτίου 2015
  12. Brainman

    Brainman Deep in a fe mind


    ελλειψη αισθησης αποδοχης σημαινει αγνοια για τα θελω του αλλου..