Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θέλει να Τον χαρτζιλικώνω. Τον κάνει αυτό λιγότερο Αφέντη?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος rea.., στις 23 Μαρτίου 2021.

  1. Libertine SD

    Libertine SD Contributor

    Φίλτατε, θα συμφωνήσω μεν με αυτό, αλλά


    δεν κατανοώ αποκλειομένων των παραπάνω για ποιο λόγο θα επιβάλλει είσπραξη;
    Ποια θεωρείτε ότι αποτελούν δόκιμα κίνητρα επιβολής είσπραξης;
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Είναι που δεν ασχολούμαι με shibari οπότε τα δεσίματα είναι εκτός των ενδιαφερόντων μου.
     
  3. karamel

    karamel Don't bother! I won't.


    Όλα αυτά είναι ξεχωριστά κριτήρια...η ανεξαρτησία είναι ακριβώς αυτό που διακηρρύτει το όνομα της...ανεξαρτησία...ανεξαρτήτως σχέσεων, συσχετίσεων, status...ανεξάρτητος είναι οικονομικά κάποιος όταν καλύπτει τα οικονομικά του χωρίς να έχει ανάγκη κανέναν...και πως αλλιώς θα είναι ανεξάρτητος αν δεν καλύπτει τις ανάγκες του εαυτού του;

    Η ισχύς στο bdsm τουλάχιστον όπως το έχω καταλάβει, για να την αναγνωρίσεις σε κάποιον, βασίζεται σε υποκειμενικά κριτήρια. Αλλά ταυτόχρονα καμία ισχύ δεν κάνει κάποιον ανεξάρτητο, αυτάρκη. Αν όμως στα κριτήρια σου ως sub για να αποδεχτείς την ισχύ εμπίπτει και η οικονομική του αυτάρκεια...σκούρα τα πράγματα...μπορείτε να αποταθείτε σε άλλες μετά χαράς...στο τέλος σαν relief ακούγεται..
     
    Last edited: 30 Μαρτίου 2021
  4. Boogie

    Boogie "I'm Nobody! Who are you?"

    Νομιζω το μπηξε/δειξε ειναι αρκετά επιτυχημενο και μαλλον θα χαθει στη ροη του νήματος. Δεν θα με χάλαγε καθόλου: Να εδω της κάνω ενα μπηξε-δειξε. Και γιατι κλαιει; Ε κατι της μπηξε στο ματι..
    Ευχαριστω, το κραταω.
     
  5. NobodyKP

    NobodyKP Contributor

    Πάντως έτσι όπως πάει η κουβέντα θα μας κρατούν μούτρα και θα μας σαμποτάρουν οι Κυρίες. Τους κόβουμε την τύχη. Οι αναφορές σε αυτές είναι ελάχιστες.
     
  6. karamel

    karamel Don't bother! I won't.


    σοβαρά τώρα λέει για χαρτζιλίκωμα.. καμία σχέση... παρεχεται μια κουρτίνα που δεν υπάρχει
     
    Last edited: 30 Μαρτίου 2021
  7. karamel

    karamel Don't bother! I won't.

    Πληρωμή μόνος σου. Αν δεν διαθέτεις τόσα κυβικά who fucking cares? γίνε και λιγότερα..who cares?

    Αν και νομιζω πως τρολαρεις, να το διευκρινησω αυτο, lol.
     
    Last edited: 30 Μαρτίου 2021
  8. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    @Libertine SD καλημερίζω.
    Έχω εντονότατη δυσανεξία στους παρασιτικούς οργανισμούς, ώστε, όσο κι αν αναγνωρίζω την ισχύ τους, μου είναι αδιανόητο να τους αποδώσω την ιδιότητα του Κ.
    Κατά το αυτό σκεπτικό δε, μου είναι αρκετά δύσκολο να αποδώσω κυριαρχική ιδιότητα σε οιαδήποτε ενέργεια ή/και παράλειψη με αποδέκτη/εκτελεστή το σκλαβί/σούμπα, η οποία ως κίνητρο έχει την κάλυψη ανάγκης.
    Η ευθεία μου απάντηση στο ερώτημά σας είναι οιοδήποτε κίνητρο ΔΕΝ εμπίπτει στις ανωτέρω κατηγορίες, με μείζονα την επιθυμία και την ηδονή.

    Θα αποτελούσε αγένεια προς την νηματοθέτη η ανάπτυξη της άποψης ότι υπό προϋποθέσεις και δη αυστηρές, η περιγραφόμενη στο αρχικό ερώτημα πρακτική θα μπορούσε να είναι χαρακτηριστικό εξαιρετικού παίκτη, αλλά είναι μάλλον προφανές ότι η σχεδόν απόλυτη πλειοψηφία των μελών στερούνται της απαιτουμένης ανηθικότητος και αισθητικής, ώστε να αποδεχθεί νηφάλια και συνειδητά την σημαντικότητα του συγκεκριμένου ρόλου (ίσως και status).
    Για να είμαι δε και δίκαιος, συντελεί σε αυτό και η έλλειψη ποιότητος της πλειοψηφίας των παικτών.

    Δεν είμαι αρκούντως αιθεροβάμων για να ελπίζω ότι θα έρθει η στιγμή κατά την οποία έχοντας αποτινάξει και το τελευταίο ίχνος της ιουδαιοχριστιανικής ηθικής και έχοντας ασπασθεί το ήθος της ηδονιστικής ανηθικότητας θα βρούμε την ελευθερία να μην ακούμε τις "κακές γλώσσες", αλλά να συζητήσουμε ανοιχτά τις φορές που το "χαρτζιλίκωμα" απασχόλησε ου μη μόνον μέλη του φόρουμ, αλλά και μέσω αυτών, τις δικαστικές αίθουσες.
    Έρρωσθε αγαπητέ.
     
  9. bluesky

    bluesky Regular Member

    Οικονομικά ανεξάρτητος είναι και εκείνος που ζει στη γκαρσονιέρα και έχει ορίσει τη ζωή του σύμφωνα με την περιορισμένη του τσέπη αλλά και εκείνος που ζει στη βίλα.
    Προσωπικά με νοιάζει να είναι καλά με όσα έχει, ώστε να βγαίνει προς τα έξω. Τα ποσά έχει με αφήνει παγερά αδιάφορη.
    Φυσικά αυτή είναι μόνο η άποψη μου 
     
  10. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Αν ενδιαφέρεται πραγματικά για κάτι τέτοιο κάποια ή κάποιος και θέλει πιο σίγουρο αποτέλεσμα, μπορεί κάλλιστα να βάλει μία πολύ εύμορφη αγγελία και να ζητά συνέταιρο, χρηματοδότη, σπόνσορα....κάτι τέτοιο τέλος πάντων.

    Άντε και καλή δουλεία....εεε καλές δουλειές!

    Πραγματικά αδυανατώ να κατανοήσω τέτοιες λογικές και προθέσεις. Με ξενερώνουν και με θυμώνουν.
     
  11. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

  12. karamel

    karamel Don't bother! I won't.

    Το ιδιο λεμε, σε εκανα quote γιατι συμφωνησα.