Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θέλει να ψηφίσω κι εγώ Πασόκ/ΝΔ.. Τον κάνει αυτό λιγότερο εχέφρονα;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος kati, στις 10 Μαρτίου 2012.

  1. kati

    kati Regular Member

    Αφαιρεί αυτό κάποιο από τα Safety Sanity Consent σε μια bdsm σχέση;
     
  2. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Θέλει να ψηφίσω κι εγώ Πασόκ/ΝΔ.. Τον κάνει αυτό λιγότερο εχέφρονα;

    Ναι.
     
  3. Master DO

    Master DO Regular Member

    Απάντηση: Θέλει να ψηφίσω κι εγώ Πασόκ/ΝΔ.. Τον κάνει αυτό λιγότερο εχέφρονα;

    Πρόκειται για ιδιάζον S/M παράδοξο.
    Επιβάλλεται με σαδιστικό τρόπο μια πράξη
    που αντίκειται σε κάθε έννοια ασφάλειας και λογικής
    από έναν κατά τεκμήριο μαζοχιστή.

    Παραταύτα, όλα τα παραπάνω αναιρούνται και το task αποκτά νόημα
    σε περίπτωση που τον λένε Ευάγγελο Βενιζέλο.
    Σε αυτή την περίπτωση το ερώτημα είναι
    πόσο εχέφρον είναι το υπό που συναίνεσε στη συγκεκριμένη σχέση.

    Όπως και να’ χει πάντως, έτσι ή αλλιώς,
    προσεγγίζουμε τα όρια ακόμα και αυτού του μαζοχισμού
    και μ’ έκανες ν’ ανατριχιάσω πρωί—πρωί.
     
  4. vautrin

    vautrin Contributor

     
    ΠασοκόΝουΔού εννοείς προφανώς. Ένα κόμμα είναι πλέον, η κάθετος δεν χρειάζεται.
     
  5. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    οχι ... αλλα δειχνει οτι σκλαβα του δεν εχει αισθηση του χιουμορ ... αλλη εξηγηση δεν υπαρχει ...


    "πλεον" ????????? .......... http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=15459&subid=2&pubid=112551221
     
  6. tyfeas

    tyfeas In Loving Memory

    Απάντηση: Θέλει να ψηφίσω κι εγώ Πασόκ/ΝΔ.. Τον κάνει αυτό λιγότερο εχέφρονα;

    Εμ τι περιμενες? Αφεντης και κομμουνιστης γινεται?
    Τι θα πει μετα η ιδιοκτησια?  τι θα πει το χωριο?  με τι μουτρα θα κυκλοφορει ο Αφενταρος? 
     
  7. camera_obscura

    camera_obscura Regular Member

    Πρώτ’ απ’ όλα να συγχαρώ θερμά τη νηματοθέτιδα για τον εξαιρετικά καίριο προβληματισμό της!!

    Ωστόσο, αγαπητή kati, το ερώτημά σας εμπεριέχει και την απάντησή του: για να μιλάμε για SSC προϋποτίθεται ότι έχουμε να κάνουμε με sane άτομα. Κάποιος που έχει μια τέτοια απαίτηση δεν μπορεί παρά να είναι insane (με βούλες και υπογραφές από 29 ψυχιάτρους που αυτοί ξέρουν), άρα για ποια εχεφροσύνη τίνος μιλάμε…

    Από την άλλη, δεν αποκλείω την περίπτωση να πρόκειται για μια ευφυώς προβοκατόρικη κίνηση ενός καθαρόαιμου σαδιστή. Φανταστείτε: ο Κ πείθει την υ του να ψηφίσει ΠασοκοΝουδού (χωρίς κάθετο, όπως πολύ σωστά επεσήμανε ο vautrin) και η μωρή το πράττει. Αυτό θα οδηγήσει στα εξής:

    Α) η άφρονα νέα θα έχει να αντιμετωπίσει αυτό που λέμε joined custody: από τη μια θα την πιλατεύει ο δικός της κι από την άλλη ο κοτζαμάν Βενιζελοσαμαράς, κι εκεί να δεις γλέντια τρελά στο μπουντρούμι της Συγγρού.

    Β) ο Κ θα έχει πεδίον δόξης λαμπρόν για ευφάνταστες τιμωρίες που τελειωμό δε θα ‘χουν (με κορυφαία όλων τον εξευτελισμό, π.χ. «είσαι άνεργη μωρό μου; αχ, καλά να πάθεις βλαμμένο μου, έβαλες τα χεράκια σου και έβγαλες τα ματάκια σου» – αυτό μπορεί να παίξει ωραία και σε public, πχ. στο γεμάτο λεωφορείο ο Κ μπορεί να πει φωναχτά «κοιτάξτε όλοι την τρισηλίθια που τους ψήφισε», μμμ τρέλα!)

    Το πράγμα μπορεί να πάει πολύ παραπέρα, αλλά πολύ φοβάμαι ότι είναι τόσο hard core που θα είναι ακατάλληλο ακόμα και για τη φαντασία του πιο σκληροπυρηνικού σαδιστή. Φοβάμαι και κάτι άλλο: ότι πολύ σύντομα θα δούμε το σενάριο υλοποιημένο στις οθόνες μας.
     
  8. sw

    sw

    Συντομα...και σε ενα κωμα, να ευχηθουμε!

    Γι:innocent:ργος
     
  9. Anastasia_

    Anastasia_ Regular Member

    Απάντηση: Re: Θέλει να ψηφίσω κι εγώ Πασόκ/ΝΔ.. Τον κάνει αυτό λιγότερο εχέφρονα;

              
     
  10. Storm

    Storm Regular Member

    Αν όντως το συγκρότημα υπήρξε, και το τραγούδι του λινκ στο άρθρο είναι δικό τους (αλλά και να μην είναι), έκαναν μια καταστροφική για όλους αλλαγή καριέρας.
     
  11. kati

    kati Regular Member

    Απάντηση: Re: Θέλει να ψηφίσω κι εγώ Πασόκ/ΝΔ.. Τον κάνει αυτό λιγότερο εχέφρονα;

    Σε μια απόπειρα να Tον μεταπείσω του έδειξα το βίντεο με τον Αντώνη και τον Αντρέα.

    Μου είπε οτι αυτό που μου ζητά δεν είναι ούτε χωροκατακτητικό ούτε επεκτατικό και άρα οτι η κυριαρχία Tου παραμένει στο ακέραιο
     
  12. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Re: Θέλει να ψηφίσω κι εγώ Πασόκ/ΝΔ.. Τον κάνει αυτό λιγότερο εχέφρονα;

    "Θέλει να ψηφίσω κι εγώ Πασόκ/ΝΔ.. Τον κάνει αυτό λιγότερο εχέφρονα; "

    Εγώ πάντως αναρωτιέμαι άν κάνει εσένα λιγότερο εχέφρονα, το ότι δεν έφυγες από αυτόν ...τρέχοντας... 



    "Μου είπε οτι αυτό που μου ζητά δεν είναι ούτε χωροκατακτητικό ούτε επεκτατικό και άρα οτι η κυριαρχία Tου παραμένει στο ακέραιο"

    Έτσι σου είπε ε ....?
    Ε ....τότε φαίνεται ότι όταν του σκίζουν τον κώλο χωρίς συναίνεση ...τον κάνει να νιώθει περισσότερο αφέντης