Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θέμα αντρισμου..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Mannia, στις 26 Νοεμβρίου 2006.

  1. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Θέμα αντρισμου..

    Απο τη switch πλευρα μου, θα μιλησω σα σκλαβος. Αν και ειμαι 100% striaght, δε θα με πειραζε κατι τετοιο, αρκει να γινοταν αποκλειστικα απο την Κυρια μου. Παλιοτερα δεν ηθελα ουτε να το συζητησω (hard limit), αλλα τωρα εχω αλλαξει γνωμη.  
     
  2. kokos

    kokos New Member

    Σαν ανδρας με τασεις υποταγεις που εχω δηλωσει και στο προφιλ μου αυτο που εχω να πω οχι σαν αποψει αλλα σαν προσωπικο θελω και μονο, (γιατι ειναι ασαφεις να γενικοποιουμε τι πρεπει να γινετε γενικως για ολους ) ειναι το εξης. Ειμαι 100% στρειτ (τουλαχιστον ετσι ξερω) δεν διανοηθηκα ποτε κατι τετοιο στον εαυτο μου πρωτα απ ολα γιατι δεν με τραβηξε ποτε , και εποιρηασμενος απο την μεσογειακη κοινωνια μας και τα ταμπουαλλα και για ενα αλλο λογο που πιστευω οτι ισχιει γενικα και ειναι οτι οταν δεν αισθανεσαι ικανοποιημενος σαν κυνηγος απο την λεια σου ειναι δυσκολο να στρεψεις τις βλεψεις σου προς αλλη κατευθυνση. και ο ανδρας γερναει και ακομα κοριτσακια κυνηγαει. παρ ολα αυτα δεν αποκλειω τιποτα σε μια σχεση αναμεσα σε μενα ως υποτακτικο σκλαβο και σε μια αφεντρα κυριαρχο. το ζητημα ομως ποιο ειναι? ποια αφεντρα θα ειναι αυτη που θα με γεμισει σε τετοιο βαθμο που θα ειμαι σε θεση να δεχτω τα παντα. κανονες δεν υπαρχουν παρα μονο συναισθηματα. Ναι!!!! μπορει να παρακαλαμε εμεις οι σκλαβοι ομως ποιον παρακαλαμε? Την αφεντρα που μας εκφραζει απολυτα. και αυτο ειναι το πιο δυσκολο γιατι οσες σχεσεις του ειδους επιχειρησα και μερικες καταφερα να πραγματοποιησω δεν ειχαν απολυτη επιτυχια. Δεν ειναι δυνατον να με γεμισει μια γυναικα που πριν την συνουσια πηρε το μαστιγιο απο τον τοιχο του σπιτιου μου και επαιξε μαζι μου, ουτε καποια αλλη που δεχτηκε να παιξει το ρολο για να με κανει να περασω καλα. οι ιδανικες περιπτωσεις ειναι μεσα στο μυαλο μου και μη πραγματοποιησημες και εχουν να κανουν με γυναικες που τις περισσοτερες φορες ανηκουν στην κατηγορια της ανουσιας εμφανισης. Με λιγα λογια οταν με εκφρασει τοτε το συζηταω. Και κατι αλλο και ας μην αρεσει σε καποιους. κανονες δεν υπαρχουν εμεις που εχουμε το κατω χερι τους οριζουμε
     
  3. Astir

    Astir Guest

    Απάντηση: Θέμα αντρισμου..

    SM_Art_Lady, στο έχω ξαναπεί
    όταν γράφεις απ τη ψυχή σου είσαι άλλος ΑΝΘΡΩΠΟΣ
    κι εντελώς άλλη εικόνα μου δίνεις όταν παραθέτεις τσιτάτα και όρους!
    Αυτά τα λίγα, για το μάθημα της Ιστορίας.

    Α.
     
  4. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: Θέμα αντρισμου..

    Κανεις λαθος Astir...
    Ειμαι ο ιδιος ανθρωπος, ειτε παραθετω τσιτατα και ορους,
    ειτε γραφω περι ανεμων και υδατων
    Αυτα για την ταξη!
     
  5. adventurer

    adventurer New Member

    Απάντηση: Θέμα αντρισμου..

    Ως νέος στο χώρο, κι έχοντας πρόσφατα τη πρώτη μου εμπειρία, οφείλω να ομολογίσω ότι αρχικά φοβόμουν το στραπ ον. Όταν με αγγιξε όμως από πίσω μεγάλωσε η διέγερση μου και μειωθηκαν ΄΄ετσι οι αναστλές μου. Και με τη βο΄θεια λιπαντικού η εμπειρία αυτή κατέληξε πολύ ενδιαφλερουσα
     
  6. bodyfull69

    bodyfull69 Regular Member

    Αγαπητέ adventurer, χαίρομαι που προχώρησες στην πρώτη σου αυτή ευχάριστη εμπειρία. Και εις ανώτερα, αλλά πρόσεχε λιγουλάκι πως γράφεις.
     
  7. MsAliki

    MsAliki Regular Member

    Mannia, για να φτάσει στο σημείο ο slave να παραδώσει όλο του το είναι στη Mistress του,πρέπει πρώτα να έχει δημιουργηθεί απόλυτη σχέση εμπιστοσύνης.
    Και σε vanilla σχέση να βρίσκεται κάποιος αυτό είναι απαραίτητη προυπόθεση.
    Για να λειτουργήσει ο slave χωρίς ενδοιασμούς,είτε πρόκειται για training,είτε για discipline, είτε για punishment, είτε για χρήση strap-on, πρέπει να νοιώσει πως ανήκει 100% στην Κυρία του.Εκτός αν πρόκειται απλά για κάποιον που είναι kinky και φτάνει μόνο μέχρι το σημείο που ο ίδιος γουστάρει όπότε βάζει και όρους.
     
  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Θέμα αντρισμου..

    Δε γράφει και τίποτα το φοβερό...
     
  9. bodyfull69

    bodyfull69 Regular Member

    Μία μικρή επιβράβευση είναι απαραίτητη στην περίπτωση που κατάφερε και ξεπέρασε αυτό το ταμπού, που άλλοι και άλλοι εδώ μέσα, "αντράκλες" κυρίαρχοι και υποτακτικοί, αρνούνται καν να θέσουν επί τάπητος.
     
  10. blindfold

    blindfold Contributor

    Incomplete_ μην γίνεσε κακός.. !
    γενικά από ιατρικής απόψεως στην τρυπούλα την ανδρική καταλήγουν αρκετές νευρώσεις εξού και η ικανοποίηση ...

    Υ.Γ. στις γυναίκες όμως που δεν έχουν καμία νευρική απόληξη και νίωθουν μόνο το πόνο ?,καλά θα μου Π/πείτε μαζόχες αλλά αυτές που δηλώνουν vanilla ;
     
  11. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Θέμα αντρισμου..

    blindfold ,σε παλιότερο θέμα είχα γράψει αυτά που μου γράφεις εσύ,όταν κάποιος καταφέρθηκε στην Ηλιοστάλαχτη συγκεκριμένα.

    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showthread.php?p=72360#post72360

    Η απάντηση μου ήταν προς τον bodyfull που ήταν αυστηρός απέναντι στον adventurer και όχι προς το δεύτερο.Έχω και σχετικό πλαίσιο.Παρ όλα αυτά κακός ίσως να μαι ,αλλά όχι γι ΄αυτό  
     
    Last edited: 10 Ιανουαρίου 2007
  12. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Θέμα αντρισμου..

    Προφανώς βέβαια "νευρικές απολήξεις" εννοείς εδώ (όπως σωστότερα έγραψες πιό κάτω) και όχι "νευρώσεις".
    Ευτυχώς, γιατί κατ' αρχήν σοκαρίστηκα...
    Βλέπεις, αρκετές νευρώσεις κουβαλάμε όλοι στις μέρες μας, ψυχικές και σωματικές (εγώ π.χ. μιά ξεγυρισμένη νεύρωση στομάχου).
    Θέλω λοιπόν να συνεχίσω να πιστεύω, ότι τουλάχιστον αυτό το (επίμαχο) σημείο το οποίο αναφέρεις, μπορεί να παραμείνει αλώβητο...