Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θέμα αντρισμου..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Mannia, στις 26 Νοεμβρίου 2006.

  1. MsAliki

    MsAliki Regular Member

    κανονες δεν υπαρχουν εμεις που εχουμε το κατω χερι τους οριζουμε
    kokos, αν έτσι νομίζεις και λειτουργείς,μόνο sub δεν είσαι.Ή όταν έχεις κάποια σχέση,νομίζεις ή θες να νομίζεις οτι είναι D/s σχέση αλλά σίγουρα δεν είναι.
    Ίσως αυτός να είναι και ο λόγος για τον οποίο δεν είσαι ικανοποιημένος με τις μέχρι τώρα γνωριμίες σου.
    Εγώ όταν κάνω κάποιο post, γί'αυτό δίνω έμφαση στους D/s lifestylers και όχι στο BDSM γενικά.Υπάρχει τεράστια διαφορά ανάμεσα σ'αυτές τις δύο καταστάσεις.
    Άλλο είναι ο καθημερινός τρόπος ζωής και συμπεριφοράς ενός D/s ζευγαριού και άλλο η συμπεριφορά ενός ζευγαριού που ασχολείται με το bdsm για να κάνει πιο πικάντικη τη σεξουαλική του ζωή.Καμμία αντίρρηση από τη μεριά μου πάνω σε αυτό.Η διαφορά όμως είναι οτι ένα bdsm ζευγάρι μπορεί να είναι vanilla αλλά δεν είναι " D/s lifestyle ζευγάρι."
    Σε μία πραγματικά D/s σχέση,δεν υπάρχει καμμία περίπτωση να "ορίζουν αυτοί που έχουν το κάτω χέρι".
     
  2. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member



    ουφ....
     
  3. MsAliki

    MsAliki Regular Member

    Η-ας το πω- απάντησή σου δείχνει οτι ούτε εσύ είσαι lifestyler
     
  4. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Αν και σε πολλα διαφωνω με την MsAliki στην προκειμενη περιπτωση συμφωνω μαζι Της.
    Αλλο D/s σχεση και αλλο το BDSM σα παιχνιδι με μορφη session. Τα ατομα στο μεν ενα ζουν κατω απο καποιους κωδικες συμεπριφορας και στον αλλο τροπο Α/αυτοι προσαρμοζονται αναλογα το παιχνιδι, την ωρα και την διαθεση.
    Στο "ουφ" που εξεφρασες SadalMelik τι ερμηνεια μπορουμε να του δωσουμε? Οτι διαφωνεις? Οτι κουρασθηκες? Οτι τι?
    Θα ειχε ισως ενδιαφερον, να μας κανεις την τιμη να Μ/μας το εξηγησεις.
     
  5. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Δεν πιστεύω πως δεν είδες κάτι περίεργο. Γιατί αν δεν είδες θα χρειαστεί να κάνω δις ουφ.
    Και τι εννοώ...
    Σαφώς και αυτό που εκφράζεις MsAliki είναι μια άποψη. Η οποία μπορεί να βρίσκει πολλούς οπαδούς. Μια διευκρίνιση που θα ήθελα για να το κατανοήσω καλύτερα είναι το πώς και αν καλύπτεται το κενό ανάμεσα στα δυο άκρα ("D/s lifestyle" - παιχνίδι για να γίνει πιο πικάντικη η σεξουαλική ζωή).
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Νομίζω ότι είσαι ένας από τους καλύτερους για να δώσει αυτή την διευκρίνιση SadalMelik. Αν θα ήθελες, θα χαιρόμουν προσωπικά <s>
     
  7. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    ποιο κενο ? ... τι εννοειτε κενο ? ...
    δηλαδη εγω το βλεπω καπως ετσι : απευθυνεις μια κοινη ερωτηση και στους δυο : "αυτα που κανεις , τα πιστευεις?" , ο Α) απαντα : "οχι δα .. τρελος εισαι ? πλακα κανουμε .. παιχνιδι .." και ο Β) " ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ.." .... το κενο αναμεσα σε αυτους τους δυο που ειναι ? .... ... εγω το λεω ΔΙΑΦΟΡΑ .. κενο ειναι οταν εχεις 1 και μετα 3 και σου λειπει το 2 ....
     
  8. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Ευχαριστώ πολύ που με θεωρείς καλύτερο, αλλά διευκρίνισέ μου σε τι για να το χαρώ κιόλας.
     
  9. alnair

    alnair Regular Member

    Mια διευκρίνιση κι εγώ: όταν έχεις το 3 και το 5, συμβαίνει το ίδιο με το 4?
     
  10. gaby

    gaby Guest

    στο να εξηγήσεις τα ενδιάμεσα στάδια μεταξύ 24/7 D/s lifestyle και παιχνιδιών κρεβατοκάμαρας...
     
  11. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member


    Χαίρομαι που με θεωρείς ικανό να καλύπτω το χάος μεταξύ των άκρων αλλά και πάλι θα σε ρωτήσω πως έβγαλες τέτοιο συμπέρασμα
     
  12. gaby

    gaby Guest

    Διαισθητικά. Χαίρομαι που χαίρεσαι. Αν έπεσα έξω, που συμβαίνει και στις καλύτερες, το θέμα μάλλον θα παραμείνει προς το παρόν ανεξήγητο. Έτσι και αλλιώς είμαι του "άσπρου-μαύρου" και μάλιστα σε άλλο νήμα έχω κληθεί να δώσω εξηγήσεις επ αυτού