Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θέμα αντρισμου..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Mannia, στις 26 Νοεμβρίου 2006.

  1. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Πριν αρκετά χρόνια είχε γίνει της μόδας, να παίρνουν διάφοροι/ες για κατοικίδια εκτός από iguana κι ένα είδος ανήμερου strap on.
    Οι επιθέσεις σε ανήμπορους αρσενικούς πρωκτούς πλήθαιναν γεωμετρικά, σε σημείο που οι ιδιοκτήτες/ιδιοκτήτριες τους αποφάσισαν, να τα εγκαταλείψουν στη μέση του δρόμου ή σε υπονόμους ( μαζί με τα iguana ).
    Αποκαρδιωμένα τα δύο όχι και τόσο συγγενικά ζωικά είδη, άρχισαν να ερωτοτροπούν μεταξύ τους. Και έδωσαν ζωή σε μια νέα αστική διασταύρωση, τα strapuana.
    Αυτά είναι τόσο καλοκάγαθα και ήμερα, που ακόμη και να τα παρακαλάς να εισχωρήσουν στον πρωκτό σου, δεν μπαίνουν. Τουναντίον, τα πιάνουν και τα κλάματα από πάνω.
    Γι' αυτό μην ανησυχείτε για τον πρωκτό...ουπς, τον ανδρισμό σας ήθελα να πω. Τίποτε και καμία δεν θα τα παραβιάσει, αν εσείς δεν το θέλετε ( ακόμη κι αν είστε υ/σ ).
    Στο κάτω κάτω της γραφής, δεν είμαστε όλοι/ες strap on fans και δεν το γνωρίζουμε/παραδεχόμαστε στους εαυτοί μας. Σε κάποιους/ες δεν αρέσει ούτε καν σαν ιδέα ( σ' αυτή τη γραμμή μιλάω σοβαρά, μόνο σ' αυτή...ίσως   ).
    Σε μένα καλή ώρα, δεν αρέσουν τα ρεβίθια. Μην με πει κανείς/καμία ρεβιθοφοβικό, τον/την έσφαξα στο γόνατο ( πάλι καλά που δεν είμαι υ/σ, γιατί θα ήταν αδιαπραγμάτευτο μου όριο στα σίγουρα, η βρώση ρεβιθιών ντε )... 
     
    Last edited: 16 Ιουλίου 2016
  2. Ταξιδευτης

    Ταξιδευτης Regular Member

    Αλλα τι να κανουμε που η ατιμη η φυση εδωσε στον καθε ανθρωπο το καθε οργανο και σημειο του σωματος για συγκεκριμενη χρηση..τι και αν προσπαθουμε να αποδειξουμε το αντιθετο η φυση συνεχως θα μας διαψευδει..και οντως ο πρωκτος ειναι θεμα ανδρισμου..
     
  3. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Τοτε μη ζητάς πίπα γιατί είναι αφύσικο.
    Δεν είναι προορισμένος ο λαιμός για να μπαίνει το πέος μέσα του.
     
  4. Ταξιδευτης

    Ταξιδευτης Regular Member

    Μα εννοειται δεν εχω ζητησει η αποδεχτει ποτε στοματικο για την ακριβεια το αντιπαθω
     
  5. Ταξιδευτης

    Ταξιδευτης Regular Member

    Δεν εχω ποβλημα με οσους εχουν διαφορετικη αντιληψη επι του θεματος..προσωπικη αποψη εξεφρασα..ο καθενας πραττει συμφωνα με τα θελω του και τις αντιλλειψεις του..ετσι και εγω συμφωνα με τα δικα μου..δεν κρινω κανεναν..
     
  6. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Aν λειτουργούσαμε με γνώμονα το τι είναι φυσικό, οι μισές σεξουαλικές πρακτικές, και το BDSM θα έβγαινε εκτός, θα έπρεπε να τα κόψουμε μαχαίρι...
    Άρα, τι καθόμαστε και κάνουμε εδώ μέσα, δεν κατέω  

    Άντρες, δεν σας τα είπανε τα νέα; κομμένο και το πρωκτικό   
     
  7. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Έκανα την πλακίτσα μου ( πλακίτσα ήταν μονάχα? ), τώρα ας γράψω και κάτι σοβαρό. Απαντώντας κι εγώ στο εισαγωγικό post αυτού του νήματος.
    Στο θέμα τ' οποίου υπήρξαν ( μπορεί και να προϋπήρξαν ) μπόλικες παραλλαγές ( και ίσως να υπάρξουν και στο μέλλον ).
    Γράφω απλά την άποψη μου, βάσει της δικής μου λογικής ( και περιορισμένων νοητικών ικανοτήτων ) αν και δεν είμαι ούτε υ, ούτε σ.
    Και επικεντρώνω την προσοχή μου στις δυο φιγούρες, ακριβώς, του υ και του σ. Αφού θεωρητικά εκεί βρίσκεται η απάντηση.
    Ξανά - και πάντα θεωρητικά - ένας υ ή ένας σ. πριν παραδώσουν τον μερικό ( στην περίπτωση του υ ) ή τον ολικό ( στην περίπτωση του σ. ) έλεγχο πάνω τους σε μια Α/Κ, είχαν συζητήσει μαζί της αρκετά.
    Και τα δυο μέρη ( Α/Κ και υ/σ ) είχαν παραθέσει τα "γούστα" και τα όρια τους. Μέχρι εδώ καλά. Αν ένας υ έχει σαν κόκκινη γραμμή το κωλαράκι του, γιατί η "παραβίαση" του για κείνον θα μείωνε τον ανδρισμό του.
    Έχει κάθε δικαίωμα, να μην δεχθεί η Κ του, να του τον "παραβιάσει". Αν είναι λόγω taboo του υ, αν απλά δεν το γουστάρει, αν οποιοδήποτε αν, είναι γούστο και καπέλο του.
    Στην περίπτωση όμως του σ. δεν τίθενται ζητήματα φύλου ( και λοιπών παρεπόμενων του ). Αν η Α θέλει να περιηγηθεί στα "άδυτα" του και κείνος είχε αποδεχθεί σ. της να είναι.
    Έχει την "υποχρέωση", να κάτσει να του αλλάξει πούπουλα στα μαξιλαράκια. Υποθετικά ο σκλάβος δεν έχει δικαίωμα έκφρασης της βουλήσεως του ( μην συγχέεται με την ύπαρξη βουλήσεως per sé ), παρά μόνο αν και όταν του το επιτρέπει η Α του.
    Τώρα, να πω γι' άλλη μια φορά, ότι η φιγούρα του βουδουσουμικού σκλάβου για μένα είναι τόσο διαφορετική από κείνη του κυριολεκτικά σκλάβου, όσο και αρκετά εκτός δικής μου θωριάς, θα το πω.
    Αυτό δεν σημαίνει, ότι δεν σέβομαι την επιλογή όποιου/ας επέλεξε την εθελοδουλία. Θα έχει τους λόγους του/της και τα κίνητρα του/της. Εμένα δεν μ' αφορούν, άρα ας κάνουν ότι γουστάρουν.
    Ούτε μ' ενδιαφέρει, αν κάποιος/α είναι "αληθινός/η" βουδουσουμοσκλάβος/α ή όχι. Αν το σκλαβιλίκι του/της είναι το "σωστό" ή όχι. Βάσει - ξανά μανά θεωρητικά - κοινής βουδουσουμικής λογικής, ο σκλάβος είναι, ότι θα ήθελε η Α του να είναι.
    Και η Α τον χρησιμοποιεί, όπως θα της άρεσε καλύτερα. Το αν η διείσδυση θα τον μείωνε ή όχι σαν άντρα, αυτό είναι κάτι που θα έκρινε η όποια Α του.

    Για μένα πάντως η χρήση που κάνει ο καθένας του κώλου του, δεν έχει καμία σχέση με τον ανδρισμό του. Γιατί αν το δεχόμουν, θα ήταν σαν να δεχόμουν, ότι οι bi ή οι gay δεν θα ήταν άντρες. Κάτι που για μένα δεν ισχύει.
    Άλλο ο σεξουαλικός προσανατολισμός, άλλο το φύλο. Έτσι νομίζω εγώ, μπορεί να κάνω και λάθος.  
     
    Last edited: 16 Ιουλίου 2016
  8. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Αυτό δε το πιστεύω, αλλά ποσώς σε ενδιαφέρει η γνώμη μου
     
  9. alex85

    alex85 Regular Member

    Νομιζω πως ο ανδρισμος μετριεται με αλλα πραγματα και οχι με τι παιχνιδια αρεσει στον καθενα να παιζει πανω στο σεξ.Δηλαδη οι γυναικες με τα στραπ τι ειναι?Δεν ειναι τυχαιο που πολλοι που τους αρεσει να τους στραποναρουν ειναι σραιτ,μην μπερδευουμε τους bi και τους gay με αυτους που τους αρεσει να παιζουν με στραπ με τις παρτενερ τους.
     
  10. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Έλα μου ντε, αυτό το είχα απορία και εγώ...

    Ένας γιατρός να μου απαντήσει βρε παιδιά, εντέλει τι είμαι;;; Μυθικό τέρας;  
     
  11. alex85

    alex85 Regular Member

    Πανω στο σεξ μπορει και να εισαι αυτο δεν το ξερουμε  
    Εγω αυτο που θελω να πω ειναι το τι νιωθεις μεσα σου,αν κατι σου αρεσει το κανεις, δεν παει να πει οτι δεν εισαι αντρας αν σε στραποναρει καποια,αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη.
     
  12. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Dear, με ξέρεις, ξέρεις ότι κάνω πλάκα.  
    Την ασπάζομαι, προσωπικά.
    (ότι είμαι, είμαι, μη το συζητάμε !!! χαχαχ)