Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θέμα αντρισμου..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Mannia, στις 26 Νοεμβρίου 2006.

  1. alex85

    alex85 Regular Member

    Φυσικα και το ξερω οτι κανεις πλακα απλα εγω το πηγα αλλου το θεμα αγρια γκομενα :*
     
  2. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Προς strap on fans και μη ανεξαρτήτως φύλου.
    Δικοί σας οι πρωκτοί, δικά σας τα strap, όπως και η επιλογή να τα φάτε, να τα φορέστε, να τα πάτε βόλτα, να τα βάλτε στην κατάψυξη, μην τα βάλτε καν στο σπίτι σας.
    Κάποιος θα γουστάρει να το φάει, κάποια θα γουστάρει να του το δώσει.
    Να είστε λιγότερο άντρες για κάποιους/ες ή όχι, δεν καταλαβαίνω - ακόμη - τι ζόρι σας προκαλεί.
    Λες και θα σας γαμήσει εκείνος/η που δεν το γουστάρει ή θα σας απολύσει απ' τη δουλειά σας ή θα σας κάψει το dvd.
    Όπως εσείς έχετε τα γούστα και την κοσμοθεωρία σας. Έτσι την έχουν και οι άλλοι/ες. Δεν ταιριάζουν? Ειρήνη, μπιρίμπα και μαυροδάφνη.

    Κάποιοι/ες δεν θέλουν ούτε να γαμιούνται, ούτε να γαμάνε με strap, πως να το κάνουμε δηλαδή? Πλάκα πλάκα, δεν έχουμε θέμα με τον ανδρισμό ή την θηλυκότητα μας.
    Εμείς δεν έχουμε σκαλώματα, αλλά κοίτα, μην μας τ' ακουμπήσουν κι από πάνω. Μην πει κάποιος/α ότι για κείνον/η κάτι που κάνουμε/γουστάρουμε, δεν είναι αντρικό ή γυναικείο. Όλα κι όλα.
    Μετά σου λένε προσωπική άποψη, η έννοια προσωπική λέει κάτι? Εμείς τι λέμε για τους εαυτούς μας? Εμείς και οι όποιοι συμπαίχτες/ριες, παρτενέρ, σύντροφοι, γκόμενοι/ες, όπως στα τσακίδια θέτε πείτε τους,
    πως μας αντιλαμβάνονται και μας αντιλαμβανόμαστε ?
    Οι υπόλοιποι/ες ας πάνε στον κομμωτή/κουρέα, αν τόσο πολύ μας ενοχλεί ή - ξανά μανά - προσωπική τους άποψη.
    Κι αν δεν καταλαβαίνουν, ότι η άποψη τους by default δεν μπορεί, παρά προσωπική να είναι. Άρα, μαζί της κάποιοι/ες να συμφωνούν και άλλοι/ες να διαφωνούν.
    Μετά το κούρεμα/ίσιωμα/βαφή/χτένισμα, ας πάνε και για κρέπες ή για πιτόγυρα ή για ότι θα λιγουρευόταν τ' αντεράκι τους.

    Τελικά για μας ζούμε ή για τους άλλοι? Και πότε καταντάει για κάποιον/α βαρετή η ανταλλαγή μονολόγων? Αυτές τις δυο τελευταίες ερωτήσεις τις κάνω πρωτίστως σε μένα...
    Ας πούμε ότι σκέφτηκα δυνατά, απ' αφηρημάδα, ίσως και "αλητεία"... 
     
    Last edited: 16 Ιουλίου 2016
  3. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Και γω που νομίζεις ότι το πήγα  
    Αγριογκομενα με στραπ   μουαχαχα
     
  4. Ταξιδευτης

    Ταξιδευτης Regular Member

    Δε σου ζηταω να το πιστεψεις..και οχι κανεις λαθος με ενδιαφερει να ακουω ολες τις γνωμες και αποψεις ασχετα με το αν θα αλλαξει η δικη μου.( δεν αλλαζει σχεδον ποτε), αυτο ομως εχει να κανει με εμενα και οταν διατυπωνω μια αποψη ειναι προσωπικη και δεν εχω την αξιωση να την εστερνιστει καποιος. Αντιθετα ο καθενας ειναι ελευθερος να τη σχολιασει και να τη χλευασει αν θελει..κανενα θεμα..εχω ομως και εγω το δικαιωμα να τις υπερασπθστω. Το οτι δε συμφωνουμε δε σημαινει οτι δε θελω να ακουσω το οποιοδηποτε σχολιο..ελπιζω να καταλαβαινεις..
     
  5. Ampelofilosofos

    Ampelofilosofos Regular Member

    Το σεξ εχει δυο στοχους. Την ηδονη και την αναπαραγωγη. Οταν κοιτας την ηδονη, στα παπαρια σου τι ειναι φυσικο. Κανεις ο,τι σε καυλωνει. Σημασια δεν εχει να ακολουθησεις τις επιταγες της φυσης, σημασια εχει να περασεις καλα. Και με αυτο στο μυαλο, χρησιμοποιεις το σωμα σου οπως νομιζεις εσυ. Οταν εχεις σκοπο την αναπαραγωγη, προφανως θα ακολουθησεις τον "φυσικο" τροπο. Παιδι δεν πιανεις ουτε με πρωκτικο ουτε με στοματικο.

    Αν θεωρησουμε οτι ο κωλος και το στομα ειναι αφυσικα μερη για να χρησιμοποιουνται στο σεξ, μιας που φτιαχτηκαν για αλλο σκοπο, προφανως θα πρεπει να συμπεριλαβουμε και τα χερια, γιατι δεν νομιζω η φυση να μας τα εδωσε για να μαλακιζομαστε...
     
  6. Ταξιδευτης

    Ταξιδευτης Regular Member

    Επειδη εχουμε γραψει τη φυση μας εκει που δεν πιανει μελανι εχουμε φτασει στο χειροτερο σημειο..ουτε για να τρωμε ειναι φυσικο να χρησιμοποιουμε τα χερια ποσο μαλλον τα πιρουνια..αν τωρα θελουμε να αποτιναξουμε τα παντα στο ονομα της ηδονης ειναι δικαιωμα του καθε ενος εγω δε θα παρω...ο καθενας πραττει οπως θεωρει καλυτερα..δικαιωμα του καθε ενα απο εμας ειναι.
     
  7. Ampelofilosofos

    Ampelofilosofos Regular Member

    Συγγνωμη αλλα εδω μεσα για ποιο λογο γραφτηκες; Τι το νορμαλ βρισκεις;
     
  8. Ταξιδευτης

    Ταξιδευτης Regular Member

    Αν καποιος θεωρει οτι κατι του αρεσει εχει καθε δικαιωμα να το κανει..απλα θεωρω οτι δε χρειαζεται να βρισκουμε συνεχως ψυχολογικες πλατφορμες για τα γουστα μας..για να τα δικαιολογησουμε..
    Εγω π.χ εχω αποδεχτει οτι τα φετιχ μου ειναι εξω απο το πλαισιο της φυσης ας πουμε δεν τα πλασσαρω λοιπον η τα ντυνω με καποιο υποβαθρο. Τελος λοιπον οπως ο καθενας εχει το δικαιωμα να εκφραζει τις αποψεις του εδω αυτο εκανα και εγω.. Δε μιλησα ποτε προσωπικα για καποιον δεν εκρινα κανεναν για τις επιλογες του..δε θα κριθω λοιπον εγω για τις δικες μου. Εγραψα απλα αν συμφωνω με κατι και γιατι..
     
    Last edited: 18 Ιουλίου 2016
  9. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    Αλλο sex αλλο gender και αλλο sexual orientation.