Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 25 Φεβρουαρίου 2007.

  1. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    ΚΙ εγω αλλα ωραια τα λες 
     
  2. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Μήπως το "ορίζω τη ζωή μου" δε σημαίνει απαραίτητα πως επιλέγω εγώ τι θα μου συμβεί αλλά έχει να κάνει με τον τρόπο που αντιμετωπίζω ό,τι μου συμβαίνει;
     
  3. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Χμμμ, ναι θα ελεγα πως ειναι μια πολυ ενδιαφερουσα τοποθετηση 
     
  4. MiB

    MiB Regular Member



    το να.. απολαύσω όπως λες την άποψή σου, είναι σα να μου λες να απολαύσω ένα ποτήρι ξηνισμένο κρασί..



    Κι όμως.. ακόμα δε φάνηκε σε τι ακριβώς είσαι ανώτερη, εκτός κι αν τελικά έχεις επιχειρήματα που να υποστηρίζουν την άποψή σου..



    Υ.Γ. Έχω μια υποψία ότι όσους άντρες γνώρισες στην πιο "τρυφερή" σου ηλικία, είχαν ακριβώς την αντίθετη άποψη με τη δικιά σου.. Ίσως να ήταν απλά αυτό που τους "έβγαζες" εσύ, αν κι ειλικρινά δε με ενδιαφέρει και τόσο..
     
    Last edited by a moderator: 10 Νοεμβρίου 2008
  5. master00dragon

    master00dragon Regular Member

    χμμμμμ!!!!

    νομιζω πως ως βραχυπροθεσμη
    προσσεγγιση του θεματος εχεις δικιο
    ομως αν το δεις σε βαθος χρονου οι επιλογες μας καταληγουν να οριζουν την ζωη μας
    και τελικα ζουμε την ζωη που εχουμε ορισει....
    ειναι τοσο κριμα να σου συμβαινει το αντιθετο..
    σκεψου το
     
  6. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Δε διαφωνώ καθόλου.
    Είχα κατά νου μόνο την έννοια του τυχαίου γεγονότος που μπορεί να επηρεάσει τη ζωή κάποιου σε μικρό ή μεγάλο βαθμό. Ακόμα όμως και σε τέτοια περίπτωση, δεν έχει τόσο μεγάλη σημασία το γεγονός όσο ο τρόπος που αντιδρώ σ' αυτό το γεγονός.
     
  7. master00dragon

    master00dragon Regular Member

    μα τα τυχαια γεγονοτα
    ειναι αναποσπαστο κομματι της ζωης
    η διαχειριση και η αξιολογηση τους ομως οριζουν τον εαυτο μας
    και κατ επεκταση τη θεση μας στον κοσμο

    το γεγονος δεν εχει να κανει με την περιπτωσιολογια αλλα αλλα με την εσωτερικη αντιδραση που κατ επεκταση ειναι και σταση ζωης

    χαιρομαι που συμφωνουμε:xyxwave:
     
    Last edited: 10 Νοεμβρίου 2008
  8. Laoura2008

    Laoura2008 New Member


    αν δεν σε ενδιαφέρει, να μήν κάνεις εικασίες και να μην απαντάς σε παλιά post.

    άντε bye 
     
  9. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Υπάρχουν στιγμές που αναρωτιέμαι γιατί σπαταλιέμαι με ανθρώπους για τους οποίους δεν υπάρχει φως; Είμαι τόσο εγωιστής τελικά;
     
  10. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    τελικά όντως είμαι σαν κι αυτόν? και αν ναι, είναι κακό?
    πως γίνεται να προσαρμόζομαι τόσο εύκολα σε καταστάσεις?
    πως γίνεται,όταν τα εξωτερικά ερεθίσματα είναι πολύ έντονα, να μην σκέφτομαι τίποτα και απλά να υφίσταμαι και να κινούμαι στον χώρο? 
    και τέλος, είναι όντως ακόμα πολύ νωρίς?
     
  11. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

    Με μπερδεύετε, διότι διακρίνω κάποιο παράπονο στα πιό πάνω...
    Το να μην ορίζετε τη ζωή σας, δεν είναι το ιδανικό σας;




    Δεν ξέρω γιά ποιό πράγμα ακριβώς εννοείς "πολύ νωρίς", αλλά γιά κάποια πράγματα, σίγουρα είναι...
    Σκέφτεσαι ότι είσαι 20 χρονών, και προσπαθείς να βρείς την άκρη εκεί που ακόμη μπερδεύονται 40άρηδες και 50άρηδες;



    .
     
  12. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Re: Απάντηση: Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

    σκέτη απελπισία δηλαδή! και εγω πίστευα πως με τα χρόνια θα ξεκαθάριζαν τα πράγματα..

    όντως είναι πολύ νωρίς.γενικά.και κακώς βιάζομαι.αλλά η αναμονή τελικά δεν μου πάει. οπότε πορευόμστε όπως μπορούμε.