Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 25 Φεβρουαρίου 2007.

  1. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

    Είναι ειρωνία πως όταν μας θέτουν τέτοια ερωτήματα συνήθως απαντάμε αρνητικά γιατί δεν το ζούμε και δεν γνωρίζουμε τις καταστάσεις..Ενώ ,όμως, σε μια ταινία πχ που πραγματεύεται το θέμα αυτό από την πλευρά του """"""""θύτη"""""""",όλοι τον συμμεριζόμαστε και δείχνουμε κατανόηση ..   Ευτυχώς που η τέχνη,υποκαθιστά πολλές φορές τη ζωή και θυμόμαστε πως δεν πρέπει να αντιμετωπίζουμε τα πράγματα επιφανειακά..  
     
  2. Υπάρχουν πάντα διαφορές ανάμεσα στο λόγο του κυρίαρχου και στον κυρίαρχο λόγο;
     
  3. atasai

    atasai Regular Member


    Ο κυρίαρχος λόγος, είναι ο λόγος της κυρίαρχης τάξης. Στην περίπτωση του αστού κυρίαρχου δεν υπάρχουν διαφορές, λοιπόν. Τόινγκ!
     
  4. stratos83

    stratos83 Regular Member

    Πώς η λαγνεία συμβάλλει στον περιορισμό της ηδονής και την απώλεια της αυτοκυριαρχίας;
     
  5. SAP

    SAP η καλή νοικοκυρά είναι δούλα και κυρά Contributor

    θέλω ή δε θέλω;
     
  6. Να το πω, να το πώ?
    Η λαγνεία θεωρείται πάθος, οκ? Ως τέτοιο, έχει δύο ιδιότητες:
    1) τείνει να πάρει τον έλεγχο εκείνου που το έχει
    2) Είναι ακόρεστο.

    Από το (1) γίνεται φανερό ότι υποσκάπτει την αυτοκυριαρχία, αφού ο λάγνος εξουσιάζεται από το πάθος του, δεν το εξουσιάζει.
    Από το (2) προκύπτει ότι η λαγνεία επιζητά διαρκώς την ικανοποίησή της, η οποία γίνεται αυτοσκοπός σε βάρος της ηδονής, η οποία μεγαλώνει από το παιχνίδι έλλειψης-εκπλήρωσης, ενώ αντίθετα φθίνει λόγω του κορεσμού (η απόλαυση από το πρώτο κομμάτι γαλακτομπούρεκο δε συγκρίνεται με εκείνη από το 4ο)
     
  7. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    εκτος και αν ειναι απο το ζαχαροπλαστειο κοντα στην σταση, Του Αγίου Νικολάου, του ΗΣΑΠ.  
     
  8. SAP

    SAP η καλή νοικοκυρά είναι δούλα και κυρά Contributor

    νόμιζα δεν απαντάμε. απλά ρωτάμε.
     
  9. Κοσμικόν uber alles!!!
     
  10. Γαμώ τη συνήθειά μου  

    Tο έσβησα
     
  11. Soraya

    Soraya Guest

    γίνεται τελικά ο μαζοχισμός μου να μην έχει όρια;
     
  12. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor