Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 25 Φεβρουαρίου 2007.

  1. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Να συνεχισω να την αγαπαω ακομα και αν δεν την εχω αγγιξη ποτε μου?
     
  2. Guest05

    Guest05 Guest

    Πουρκουά πα, Μαμαζελίτσα;... Το λέει και το άσμα:
    «και το πουλί γιά να τραφεί,
    πρέπει ν' αλλάζει την τροφή...
    και όχι σκέτο καναβούρι, καναβούρι...»


    «βαθύτατα φιλοσοφημένο...»
     
  3. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

    Πώς μεγαλώνει ένας Κυρίαρχος;
     
  4. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Μήπως είναι απλά η διαφορά του να βάζεις μία χέστρα σε ένα βάθρο και να την ονομάζεις Τέχνη από το να να αφοδεύεις σε μία χέστρα; Μήπως η διαφορά έγκειται στο βλέμμα του υποκειμένου; Ή μήπως στο βλέμμα του αντικειμένου; Απαιτείται το βλέμμα και των δύο για να προκύψει Τέχνη;
     
  5. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Ο Κύριος θέλει τον πόνο της υποτακτικής ή τον έλεγχό της; Αν ο Κύριος θέλει τον πόνο, τότε τι θέλει ο Σαδιστής; Ποιο είναι πιο επώδυνο, ο πόνος της ζήλιας ή ο έλεγχος της ζήλιας; Τί είναι πιο δύσκολο, να προκαλέσεις τον πόνο της ζήλιας ή τον έλεγχο της ζήλιας;

    (Συγχωρήστε με, μονοπολώ γιατί έχω αμέτρητα ερωτήματα.)
     
  6. dora_salonica

    dora_salonica Contributor


    Αν και κρίνω τις απαντήσεις γενικευμένες (για δημόσια θέα καλές είναι) θα περιοριστώ στα εξής σημεία:

    1. Πώς μεγαλώνει ένας Κυρίαρχος (αυτό που "επιλέξατε" να μην σχολιάσετε).
    2. Τα παραθυράκια του "Νόμου" λειτουργούν για να καλύψουν την επιθυμία; Ή την έλλειψη;
    Ή και τα δύο εφόσον το ένα συνεπάγεται το άλλο;
    3. Πότε ακριβώς τελειώνουν οι επιλογές; Και τί επέρχεται τότε;
     
  7. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Πράγματι, ευθέως ανάλογη η γενικότητα αλλά ταυτόχρονα και ευθείς οι απαντήσεις παρά την αναγκαστική γενικότητα των ερωτήσεων μου.

    Φαίνεται πως μερικοί δεν βαριούνται να εξηγούν. Ιδίως όταν (συνεχίζουν να) υπάρχουν ερωτήματα.

    1. Καταλαβαίνω την πρώτη απάντηση. Δεν υπονόησα τίποτε. Μου φάνηκε παράξενο που δεν θέλατε να απαντήσετε και σ’ αυτό το ερώτημα. Ήταν σημαντικό για μένα και νομίζω και για άλλα άτομα υποτακτικής ψυχολογίας. Δεν αρκεί να καταλάβω τις αιτίες για την δική μου συμπεριφορά. Θα ήθελα να ξέρω πώς σκέφτεται ένα Κυρίαρχο άτομο. Λέτε αυτό να δυσκολεύει την σχέση D/s; Δεν θα έπρεπε.
    2. Συγχωρήστε την συγκεκριμένη ερώτηση. Μονολογούσα.
    3. Scary. Όπως όταν συνειδητοποιείς ότι μόλις πέρασες την τελευταία έξοδο για το αδηφάγο Μπρούκλυν του Εφιάλτη που πάντα ονειρευόσουν.

    ΥΓ. Ίσως να βιάζομαι πολύ εκεί στην Αριστοτέλους. Ίσως να πρέπει για μια φορά στη ζωή μου να ακολουθήσω τις συμβουλές των Μεγαλυτέρων μου και όχι το ένστικτο του αρπακτικού… Αλλά και μία τελευταία (; )ερώτηση: οι επιλογές είναι θέμα ενστίκτου;
     
  8. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @dora_salonica: Οι παντήσεις για λόγους τάξης του νήματος έχουν μεταφερθεί εδώ
     
    Last edited: 3 Ιουλίου 2007
  9. blindfold

    blindfold Contributor

    τι είναι αυτο που καθορίζει το σεβάσμο ;

    είναι κακό να αντιλαμβάνεσε το bdsm ακόμα και στη μακροχρόνια διάρκεια του (όπως 24/7) σαν ένα παίγνειο ;
     
  10. DreamLady

    DreamLady New Member

    τι υπάρχει πέραν απο την επιφάνεια των μεγαλεπίβολων σχεδίων;
     
  11. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

    Αν ηταν στο χερι μου,θα ακολουθουσα τα ιδανικα για τα ανθρωπινα δικαιωματα στη περιπτωση των εμπρηστων?
     
  12. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

    Οι btm str8 άντρες είναι απαραίτητα υποτακτικοί;Αν μπορεί να προσδιοριστεί ένα ποσοστό ποιο θα μπορούσε να είναι αυτό;