Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 25 Φεβρουαρίου 2007.

  1. zinnia

    zinnia Contributor

    πως περνάει η "εγκλειστη" πληξη;  Ετσι μου ρχεται να αρχισω τις πλακες οπως στους "Εντιμότατους φίλους" μου
     
  2. Ride a Woman

    Ride a Woman Regular Member

    Oι υπεύθυνοι ,οι στηλοβάτες,οι φύλακες,ή όπως αλλιώς θέλεις να τους πεις της κοινότητας από ποιόν κρίνονται;;;Θα ειναι στον αιώνα των αιώνων αμήν εκει που ειναι..ή υπάρχουν και αλλαγές;;;
    Μήπως δεν εχουμε το δικαίωμα να το ρωτάμε.....!!!!!

    Και ποια μπορεί να είναι άραγε τα κριτήρια επιτυχίας ενος τέτοιου φόρουμ;Υπάρχει για να υπάρχει;Υπάρχει για να ικανοποιει το εγώ οσων το ξεκίνησαν,ή ακόμα ακόμα και οσων το αποτελούν;Μαζί τους και εγώ.

    Σε ποιά σελίδα θα μπορούσε ενας επισκέπτης να δει βήματα και αποτελέσματα για αυτά που διατρανώνει οτι στηρίζει και προωθει η κοινότητα;Ετσι σαν ιστορικό.!!!Για να πειστει να γίνει και ενεργο μέλος;

    Μήπως πρεπει να αποδεχτουμε οτι στην ελλάδα εστω και περιστασιακα αυτοί που ενδιαφέρονται για το S/M ειναι 800--1000 ατομα;Kαι τελικά μήπως πρέπει να ρωτάμε μόνο για μαστίγια και χειροπέδες;

    .........Τον ευτό μας......
     
    Last edited: 2 Μαρτίου 2008
  3. gothman

    gothman Regular Member

    Απάντηση: Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

    Όχι το φύλο

    Πιστεύω τον άνθρωπο τον ίδιο μαζί με το/η σκλάβο/α. Και ανάλογα πως είναι αυτή η ταπείνωση ανάλογα συναισθήματα αναπτύζει και ο/η ταπεινομένος/η στον/ην κυρίαρχο.
     
  4. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Αλήθεια πόσα ζευγάρια που συζούν και έχουν bdsm αποχρώσεις ή Μ/s υπάρχουν αναμεσά μας? Γιατι εγώ εχω συναντήσει μονο ένα ή δύο? !!!
    Γιατί οι περισσότερες bdsmikes σχέσεις να εντοπίζονται ιδίως σε ένα ένα είδος part time.. ή εξ αποστάσεως ή 'παράνομες' σχέσεις?
     
  5. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

    Ποια η αντίδραση του Κυρίαρχου στην ερωτική απιστία του σκλάβου και ποια του Κυριαρχικού στην αντίστοιχη του υποτακτικού;
    Ποιες οι διαφοροποιήσεις όταν:
    α.Έχουμε να κάνουμε με Κυρίαρχο-υποτακτικό(και όχι σκλάβο);
    β.Όταν η απιστία έχει να κάνει και με συνεδρία;

    Λεκτική αναπηρία.Τη διαχειρίζονται οι Κυρίαρχοι;Την ανέχονται οι σκλάβοι;
     
    Last edited: 28 Μαϊου 2008
  6. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

    Γιατι καθε φορα που με πιανει ορεξη να δω τιβι,εχει ειδησεις?
     
  7. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

    Tι κάνει ο Κυρίαρχος όταν συναισθηματικά πονάει;Τι θα μπορούσε να του προκαλέσει τον πόνο αυτό;
     
  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

    Ποιο το αίσθημα αυτοσυντήρησης των M/s/s αναφορικά με την BDSM ταυτότητα τους;
     
  9. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

    Είναι σε κάποιες περιπτώσεις το humiliation μπουμερανγκ στην έλλειψη δυνατότητας να διαχειριστεί κάποιος/α την ομορφιά του/της;
     
  10. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

    Δηλαδή???
     
  11. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

    Δηλαδή κάποιος/α που αδυνατεί να ανταπεξέλθει του τρόπου που το σύνολο τον/την κοιτάει ,τον/την ποθεί ή τον/την αντιμετωπίζει λόγω της ομορφιάς του/της(και αυτό μπορεί να φτάνει στα όρια της πίεσης προφανώς ή να δημιουργεί απογοήτευση για το "είναι" των ανθρώπων),να αυτοκατευθύνεται στον εξεφτελισμό για δικούς του/της λόγους...

    Απλά αναρωτιέμαι  
     
  12. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

    Ένα μεγάλο ποσοστό όσων (όχι πάρα πολλών) πανέμορφων λεσβιών (δεν μιλώ για αμφί) έχω γνωρίσει. Αν είναι και φεμινίστριες, η κατάσταση γίνεται δραματική. Κάνουν ότι μπορούν για να ασχημέψουν - οδυνηρότατος αυτοεξευτελισμός.