Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 25 Φεβρουαρίου 2007.

  1. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

    Από πίτα που δεν τρως μη σε μέλλει και αν καεί Dolmance_...

    Παρεπιπτόντως δεν το βλέπουν έτσι και ούτε άπτεται του μηνύματος που καταπιάστηκες.
    (παρέβην έναν κανόνα που μόνος έθεσα στο θέμα αυτό..ελπίζω να μη μου ξανασυμβεί..)
     
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

    Πόσα άλλα threads θα φτιάξω πια? 
    Ιτς απ του γιου ντήαρ,ιφ γιου γουάντ  
     
  3. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

    Πρώτον, ενδέχεται και να με μέλλει, για λόγους που δεν είσαι υποχρεωμένος να γνωρίζεις.
    Δεύτερον, αν το μήνυμα είχε κάποιο νόημα - γιατί, όπως είδες, χρειάστηκαν διευκρινήσεις - τότε άπτεται απολύτως.
     
  4. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

    Τώρα αναρωτιέμαι και εγώ 
     
  5. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

    Σαφώς και δεν είμαι..
    Πρώτον,επιμένω δεν άπτεται.Μιλάμε για κάτι τελείως διαφορετικό. Οι λεσβίες που αναφέρεις δεν αυτοξεφτιλίζονται γιατί είναι πολύ όμορφες.Απλά αλλάζουν την εμφάνιση τους σε λιγότερο θηλυκή,γιατί πιστεύουν πως έτσι αντιστέκονται στα επιβεβλημένα κοινωνικά πρότυπα για τη γυναικεία εμφάνιση.Σωστό ή λάθος δεν έχει σημασιά και σαφώς δε θα συζητηθεί εδώ.Κάποτε με ρώτησες για τα όποια δικαιώματα της Αφγανής.Εδώ γιατί δεν ισχύει το ίδιο;

    Δεύτερον,το ότι η elfcat ήθελε διευκρινήσεις,δε σημαίνει πως το μήνυμα δεν είχε κανένα νόημα.Οπότε κατόπιν τούτου πάμε στο :

    Τρίτον,δεν χρειάζεται να χάνεις την ψυχραιμία σου.Συζήτηση κάνουμε και επειδή σε ξέρω ,αν τα περί ανόητου γραφόντουσαν από άλλο μέλος ,θα θεωρούσα πως είχε την πρόθεση να με προσβάλλει έμμεσα.Και ξέρεις ότι είναι αγενές να προσβάλλεις κάποιον περί ανοήτων μηνυμάτων,ειδικά όταν έχεις επιδείξει άλλο πρόσωπο σε αυτήν τη διαδικτυακή κοινότητα..Οπότε ας θεωρήσω πως δεν είχες τέτοια πρόθεση..
     
    Last edited: 13 Οκτωβρίου 2008
  6. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

    Εγώ θεώρησα ότι το μήνυμα είχε νόημα. Ουδόλως υπαινίχθηκα ότι ήταν ανόητο. Δεν γράφεις ανοησίες και δεν απαντώ σε ανοησίες.
    Αλλά επιμένω ότι η δική μου ερμηνεία απέδιδε ένα, τουλάχιστον, από τα ενδεχόμενα νοήματα - δεν υπάρχουν μονοσήμαντες γραφές.
    Άρα, τα περί προσβολής, ούτε να τα σκέπτεσαι.
     
  7. female

    female Contributor

    Re: Απάντηση: Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..




     

    Romaine Brooks' 1923 Αυτοπροσωπογραφία

     
  8. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Απάντηση: Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

    αν μου επιτρέπεται να εκφράσω γνώμη επ' αυτού, δεν το κάνουν μόνο οι λεσβίες...
    θεωρώ πως καλά κάνουν και οι μεν και οι δε
     
  9. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

    Η δημιουργία ανάλογου,αλλά γενικότερου νήματος θα είχε ενδιαφέρον  
     
  10. MiB

    MiB Regular Member

    Τελικά ο προβληματισμός μας οδηγεί στη γνώση; ή μήπως η γνώση στον προβληματισμό;
     
  11. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

    Πως μπορείς να προσβάλλεις ένα σκλάβο που αρέσκεται στον εξευτελισμό;
     
  12. Γιατί λέμε "κοιμάται σαν μωρό", όταν τα μωρά ξυπνάνε κάθε δύο ώρες;
    Αν ένας κουφός πρέπει να πάει στο δικαστήριο, εξακολουθεί η διαδικασία να λέγεται ακροαματική;
    Γιατί δεν έχει μούσι ο Ταρζάν;
    Γιατί οι Καμικάζι φορούσαν κράνος;
    Ποιανού ιδέα ήταν η λέξη ψευδός να έχει τα γράμματα Ψ και Σ;
    Γιατί οι γιατροί γυρνάνε την πλάτη όταν πρόκειται να γδυθείς όταν έτσι κι αλλιώς θα σε δούν γυμνό;
    Αφού ο άνθρωπος προέρχεται από τον πίθηκο γιατί υπάρχουν ακόμη πίθηκοι;
    Γιατί τις λέμε ατομικές βόμβες αφού σκοτώνουν πολλούς;
    Γιατί λέγονται πολύ-θρόνες αφού κάθεται μόνο ένας;
    Τι μέγεθος πρέπει να αποκτήσει το σαγανάκι για να πάψει να αναφέρεται με υποκοριστικό;
    Σε τι τεστ επιδεξιότητας υποβάλλεται ο κώλος ώστε να αποκτήσει τελικά δικαίωμα στο μεταξωτό βρακί;
    Θα είχε διαφορά αν αντί να τραβάει κανείς ένα ζόρι, το έσπρωχνε;
    Υπάρχει επιστημονική εξήγηση γιατί το παρδαλό κατσίκι έχει μεγαλύτερη αίσθηση του χιούμορ από τα υπόλοιπα μονόχρωμα;
    Ο Κουτρούλης πόσους προσκεκλημένους έχει τελικά στο γάμο του;
    Υπάρχει κάποιος ψυχοπαθής που δημιουργεί συστηματικά λάκκους στις φάβες;
    Τι βύσμα έχει τελικά αυτός ο ουδείς και όλοι τον θεωρούν αναντικατάστατο;
    Πόσο περήφανος για το σώβρακό του είναι ο Σούπερμαν ώστε να το φοράει πάνω από το παντελόνι;
    Αυτός που βρίσκεται παγιδευμένος ανάμεσα στο "γκρεμό" και στο "ρέμα", έφτασε εκεί κολυμπώντας ή σκαρφαλώνοντας;
    Aυτός που γράφει το "ακόμα πιο νόστιμο" στις συσκευασίες των γατοτροφών, πώς είναι τόσο σίγουρος;
    Τι μέσο χρησιμοποιεί ένα βουνό για να πάει στον Μωάμεθ;
    Αντί να φεύγουμε "σιγά-σιγά", δε θα μπορούσαμε να μείνουμε λίγο ακόμα, και μετά να φύγουμε "γρήγορα-γρήγορα";