Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θα ήθελα συμβουλές περί σχέσης/συγκατοίκησης

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος theboyservant, στις 1 Αυγούστου 2020.

  1. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Δηλαδή ινδουίστρια φαν του Παντελίδη το συζητάμε;;; 
    Το δεύτερο είναι κοσμοθεωρία που επηρεάζει μέχρι το μεδούλι... 
     
  2. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Έχετε βρεθεί από κοντά;
     
  3. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Επίσης, αν γίνει κάτι τέτοιο, σημαίνει ότι; Θα πας να μείνεις στην Τουρκία;
     
  4. tithon

    tithon Contributor

    αν δεν κατανοεί τους στίχοι, μπορεί να σώζεται  
     
  5. Έχω γράψει στο προηγούμενο ποστ ότι έχουμε συγκατοικήσει κιόλας κάποια διαστήματα και ότι αυτός θα μετακομίσει στην Ελλάδα.
     
  6. zoie

    zoie New Member

    Τότε απλά χαλάρωσε και απόλαυσε το. Φαίνεται ότι έχει πολλή κατανόηση και ότι είναι λογικός.
    Το γεγονός ότι θα δουλεύεις και θα σπουδάζεις ταυτόχρονα ενώ ζεις το "ονειρο" θα σε κρατάει σε επαφή με την πραγματικότητα.
     
  7. Θενξ zoie! Ελπίζω το συντομότερο δυνατόν να αρχίσουμε να ζούμε μαζί γιατί δεν μπορώ να περιμένω άλλο, μου λείπειιιιι    
     
  8. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Why not λοιπόν;  
     
  9. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor


    Κοινωνικά μπορεί να υπάρχουν θέματα ή να σε κοιτάξουν στραβα για ένα σωρό λογους , μη σε απασχολεί και δεν χρειάζεσαι την αποδοχή της γειτονιάς . Με την συγκατοίκηση όντως αλλάζει η σχέση, αλλά όχι με τον ιδιο τρόπο για όλους . Ο λόγος που αλλάζει ειναι γιατι μαθαίνεις καλυτέρα τον άλλον . Τις συνήθειες, τις παραξενιές του κτλ . Μαθαίνεις καλύτερα και τον εαυτο σου ομως , ειδικα αν δεν εχει τύχει ξανα να συγκατοικήσεις. Αφού αυτό θέλετε και μπορείτε απο τις συνθήκες , ζησ το με ενθουσιασμο και μην το σκέφτεσαι τόσο πολύ  . Αν υπάρχουν θέματα στην συμπεριφορά , τον χαρακτήρα, τις απαιτήσεις του που σε προβληματίζουν ,εκεί ναι χρειάζεται σκέψη.
     
  10. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Αν έχεις αμφιβολίες και δευτερες σκέψεις σε συμβουλεύω να μην προχωρήσεις ακόμα. Δεν αναφέρομαι φυσικά στο απλό άγχος της συγκατοίκησης.
    Πόσο καλά γνωρίζεις τον άνθρωπο αυτό?
    Τι ακριβώς ζητά από τη σχέση σας?
    Τι θα αλλάξει και τι θα παραμείνει ίδιο όσον αφορά εσένα και τις δικές σου συνήθειες?
    Ακόμα και τα συμβόλαια ενοικίου, ΔΕΗ, ΔΕΥΑ κτλ σε ποιανού όνομα θα μπουν και ποσο τυπικοί είστε στο να τα πληρώνεται από κοινού? (Κυρίως το τελευταίο έχω φίλες που ακόμα ξεχρεώνουν χρέη από "συγκατοίκηση" )
    Αν λοιπόν του έχεις εμπιστοσύνη τότε ναι. Κάντο και όλα θα βρουνε το δρόμο τους.
     
  11. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Αμφιβολίες και δεύτερες σκέψεις όπως το εννοείς δεν έχω, ίσα ίσα δεν θέλω τίποτα άλλο περισσότερο από το να μείνουμε μαζί όσο πιο σύντομα γίνεται. Νομίζω τον ξέρω αρκετά καλά αλλά όπως είπε και η Τζάσμιν, με τη συγκατοίκηση μαθαίνεις τον άλλο καλύτερα. Γι αυτόν πάντως σίγουρα θα αλλάξουν πολύ περισσότερα γιατί θα αλλάξει χώρα, δουλειά κλπ.