Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θα δεχόσασταν σαν υ να σας επιβληθεί από το Κ σας να κάνετε το εμβόλιο;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Nikos_34_Thess, στις 24 Αυγούστου 2021.

  1. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Σε αυτήν την περίπτωση θα έπαιρνα πλαστό πιστοποιητικό, ξεκάθαρα  
     
  2. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    Το ζήτημσ θα γίνει πιο ενδιαφέρον αν ο/ή/το Κ δεν θέλει να κάνει το εμβόλιο αλλά το απαιτεί από το υ.
     
  3. tithon

    tithon Contributor

    πού ανακύπτει «ενδιαφέρον» όταν η κατάσταση της υγείας κάποιου τον οδηγεί να πάρει κορτιζόνη, κι ενός άλλου δεν τον οδηγεί;
    τι εννοείς «θέλει»;
     
  4. Circe

    Circe Lemon zest

    Γιατι δεν παίρνετε και την αντίθετη περιπτωση;
    Να μην κάνει το λεγόμενο από τα ΜΜΕ εμβόλιο;
     
  5. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Τι εννοείτε, λεγόμενο από το ΜΜΕ εμβόλιο;
    Οι υπόλοιποι πως το ονομάζουμε, καβουροδαγκάνα;
     
  6. tithon

    tithon Contributor

    μεταξύ μας  :
    υπάρχει σαφής διάκριση ανάμεσα στο φαρμακευτικό σκεύασμα που χορηγείται γιά μερική πρόληψη βαρειάς νόσησης από συγκεκριμένη βαριάντα συγκεκριμένου ιού σε συγκεκριμένη στιγμή, και στο μεσιανικό θαύμα που διακινείται στα μμε, με ομόηχα ονόματα.  
     
  7. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Τον Αύγουστο ανοίχτηκε το thread, εχθές το Γενικό Λάρισσας έβγαλε ανακοίνωση ότι τους τέλειωσε το οξυγόνο. Μάλλον δεν πήγε καλά η ανυπακοή στον ορθολογιστή Κύριο/Κυρία/HomoSapiens.

    Τα κλειδιά στην διαχείρηση άλλη φορά.
     
  8. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Χμμμμμ...θα μου το έκανε η ίδια και σε σημείο...μη εμφανές;  

    Για να μιλήσω πιο σοβαρά ωστόσο θα πω "απερίφραστα όχι". Χωρίς ιδιαίτερες (επ)εξηγήσεις, καθώς κάποια πράγματα απλά δεν επιβάλλονται.

    Βέβαια το σενάριο ειναι.καθαρά υποθετικό γιατί έχω επιλέξει να εμβολιαστώ. Όμως και πάλι η τοποθέτησή μου είναι ξεκάθαρη.
     
  9. Iagos

    Iagos Contributor

    Σε αυτό το Εθνοκρατικό υβρίδιο που φέρει την ονομασία Ελλάδα ζουν και αναγκάζονται να συνυπάρξουν δυο κόσμοι που δεν συναντήθηκαν ποτέ ιστορικά.

    Το χάσμα είναι αγεφύρωτο.

    Σε ενεστώτα χρόνο αυτοί οι δυο κόσμοι εκφράζονται ως εξής.

    Στη μια περίπτωση εάν κάποιος άνθρωπος εμφανίσει μια ισχυρή ημικρανία, οι οικείοι του επιστρατεύουν μανάδες, γιαγιάδες, κουμπάρες, συννυφάδες και άλλους φτωχούς συγγενείς για να ξεματιάσουν τον ημικρανή πάσχοντα.

    Σε όλο αυτό το σύστημα αντιμετώπισης ημικρανιών το παυσίπονο είναι μια άγνωστη λέξη.

    Οι άνθρωποι αυτού του κόσμου αντιμετωπίζουν τα προβλήματα τους με χάντρες, ματζούνια, πνευματικούς, χαρτορίχτρες, τάματα, αγιασμούς, αστρολόγους, θιβετιανές ενοράσεις, διαλογισμούς, φενγκ σουι, αυτοβελτιώσεις και ό,τι άλλο του φανεί του λωλωστεφανή.

    Στη δεύτερη περίπτωση οι άνθρωποι εμπιστεύονται την έρευνα, την επιστήμη, τη γνώση, τη μόρφωση.

    Πριν φτάσω στο σημείο να πάω σκλάβα Μου δεμένη σε εμβολιαστικό κέντρο, εάν είχε μεσαιωνικές συνήθειες θα το Είχα καταλάβει νωρίτερα.

    Και μια σκοταδιστική περίπτωση Μου είναι ασύμβατη. Δεν χρειάζομαι δίπλα Μου τέτοιους ανθρώπους.

    Αναπόφευκτα.

    Όπως επίσης πίσω απο κάθε αντασρσία ή επανάσταση υπάρχει πολιτικό υποκείμενο.

    Το πολιτικό υποκείμενο που υπάρχει πίσω απο την αντίσταση στον εμβολιασμό προέρχεται απο τις πιο σκοτεινές σελίδες της ιστορίας.

    Δεν θέλω να βγω εκτός θέματος και σταματώ εδώ.

    Iagos
     
    Last edited: 4 Νοεμβρίου 2021
  10. thanasis

    thanasis Contributor

    *moderator's notice*

    Παρόλο που είναι δύσκολο να γίνει σαφώς περιγεγραμμένος διαχωρισμός ανάμεσα στις πολιτικές, επιστημονικές, κοινωνικές διαστάσεις του εμβολιασμού (και του αντιεμβολιαστικού κινήματος) και τις βδσμικές του προεκτάσεις, παρακαλώ να προσηλωθούμε βδσμικώς στο παρόν νήμα.
     
    Last edited: 4 Νοεμβρίου 2021
  11. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Φρονώ πως αν μπορούσαμε να προσηλωθούμε σε αυτό, το νήμα θα αυτοκαταστρεφόταν ως -εξαρχής και επί της αρχής- ανύπαρκτο.
     
  12. thanasis

    thanasis Contributor

    ...είπε, εξόχως βδσμοπροσηλωθείσα.  

    Απροπό, μιας και κουοτάρατε moderator's notice για να τοποθετηθείτε, να σας θυμίσω οτι είστε ευπρόσδεκτη να καταγγείλετε στο support forum, αν θεωρείτε οτι το παρόν νήμα παραβιάζει καποιον κανονισμό ή αν θεωρείτε οτι δεν ανήκει στην κατηγορία BDSM discussion, οπότε δεν χρήζει βδσμοπροσήλωσης.