Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θα καούμε τελικά στην κόλαση?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος slavetheo, στις 15 Απριλίου 2011.

  1. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Θα καούμε τελικά στην κόλαση?

    Τι?  
    Τι λες βρε προστυχο και ανωμαλο? 
    Αστον να παει με τα ποδια να επανελθουν οι προσαγωγοι και κοιλιακοι του στην προτερη θεση τους:innocent:.....που θελει και βρωμικα και κεφτεδακια ο απρεπης καυλισκος....ΝΗΣΤΕΙΑ! 
    Με ταχινι και ελιες θα την βγαλει.... 
     
  2. heeler

    heeler Regular Member

    Απάντηση: Θα καούμε τελικά στην κόλαση?

    Στα βρώμικα έχουν αυτό το menu???  
     
  3. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Θα καούμε τελικά στην κόλαση?

    Μμμμμμ....δεν διορθωνεσαι εσυ. 
    Πρεπει να σε βαλω σε σειρα συντομα. 
    Θα σκεφθω ενα προγραμμα ταχειας και εντατικης θεραπειας με δαγκωνιες,τσιμπιες,χαστουκια και....αποτριχωση. 

     
  4. Απάντηση: Θα καούμε τελικά στην κόλαση?

    Πλάκα πλάκα έχεις δίκιο, το έχω παρακάνει. Θα νηστεύσω.


    Δάγκωσέ τον, τσίμπησέ τον, χαστούκισέ τον... αλλά μακριά τα ξυράφια από τα ιερά και τα όσια.
     
  5. heeler

    heeler Regular Member

    Απάντηση: Θα καούμε τελικά στην κόλαση?


    δαγκωσεμ', τσιμπιεμ', χαστουκισεμ' αλλά μακρία τα χέρια απο τις τριχούλες μου!!! 
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Θα καούμε τελικά στην κόλαση?

    Θα μας αφήνετε τουλάχιστον να διαλέξουμε από πού θα μας μπει το αχλάδι;

    Μέγα βασανιστήριο αυτό, αποσκοπεί να φέρνει τον βασανιζόμενο στα σύγκαλά του κάθε τόσο και μετά να τον ξαναστέλνει, είναι κρίμα να παραλείπεται.

    Και μετά, να διαλέγουμε πάλι, έτσι γινόταν άλλωστε, αν μετανοήσουμε λιγότερα βασανιστήρια, χάλασμα άμεσο αντί για αργό και οδυνηρό και μετά ο παράδεισος περίμενε με ανοιχτές πύλες τους μετανοήσαντες.

    Αλλά μια φορά, ένας αλλόθρησκος και πολύ μάλιστα, εκεί που τον βασάνιζαν, έκανε τη μοιραία ερώτηση:
    "δεν μου λέτε, αν πάω στον Παράδεισο, όλοι εκεί πέρα σαν κι εσάς είναι;"
    "βεβαίως, σαν κι εμάς είναι" ήρθε η ανυποψίαστη απάντηση.
    "τότε αφήστε καλύτερα, πάω κόλαση"

    Για δες που μας διέφυγε!

    Γιατί όμως; I dare you.

    Εμείς το έχουμε εξαντλήσει το θέμα εδώ πέρα, υπάρχουν κάτι νήματα που το τσακίζουμε. Βρείτε τα, αν μπορείτε  
     
  7. zsasz

    zsasz New Member

    Απάντηση: Θα καούμε τελικά στην κόλαση?

    O Μαρκ Τουέιν είπε κάποτε: Θα πάμε στον παράδεισο για τον καιρό, και στην κόλαση για την παρέα...  
     
  8. Mistress_Bipolar

    Mistress_Bipolar Regular Member

    Απάντηση: Θα καούμε τελικά στην κόλαση?

    Πρόσφατα, ένας πολύ καλός μου φίλος που είναι δάσκαλος στο επάγγελμα,
    μου έκανε δώρο ένα βιβλίο με θέμα εκθέσεις παιδιών από το δημοτικό σχολείο μιας πολύ φτωχής συνοικίας κοντά στην Νάπολη της Ιταλίας.
    Μεταξύ άλλων, υπάρχει μια έκθεση η οποία με έκανε να γελάσω πολύ. Ορμώμενη από το θέμα του νήματος, θα ήθελα να την μοιραστω μαζί σας.
    Απο την συγκεκριμένη έκθεση πάρθηκε και ο γενικός τίτλους του βιβλίου όπου θα αποκαλύψω στο τέλος.


    Θέμα: Ποιά από τις παραβολές του Ιησού Χριστού προτιμάτε;

    Εγώ προτιμώ το τέλος του κόσμου, γιατί δε φοβάμαι, επειδή θα είμαι πεθαμένος από ένα αιώνα κιόλας.
    Ο Θεός θα ξεχωρίσει τις κατσίκες από τους βοσκούς, ένας δεξιά κι ένας αριστερά, στη μέση αυτοί που θα πάνε στο Καθαρτήριο.
    Θα είναι πάνω από χίλια δισεκατομμύρια, περισσότεροι και από τους Κινέζους, ανάμεσα σε κατσίκες, βοσκούς και αγελάδες.
    Αλλά ο θεός θα έχει τρεις πόρτες.
    Μια πόρτα πάρα πολύ μεγάλη (που είναι η Κόλαση),
    μια μεσαία (που είναι το Καθαρτήριο) και μια πάρα πολύ στενή
    (που είναι ο Παράδεισος).
    Μετά ο Θεός θα πει: -Βγάλτε το σκασμό όλοι! Και μετά θα τους χωρίσει. Έναν από δω κι τον άλλο απο κει. Μερικοί που θέλουνε να κάνουνε τους πονηρούς, θέλουνε να πάνε από δω, αλλά ο Θεός τους βλέπει.
    Οι κατσίκες θα πούνε ότι δεν έχουν κάνει τίποτα, αλλά λένε ψέματα. Ο κόσμος θα σκάσει, τα άστρα θα σκάσουν, το Αρζάνο θα γίνει χίλια κομματάκια. Ο δήμαρχος του Αρζάνο και ο δημοτικός σύμβουλος θα πάνε ανάμεσα στις κατσίκες. Θα υπάρχει μεγάλο μπέρδεμα, ο Άρης θα σκάσει,
    οι ψυχές θα πάνε και θα γυρίσουνε από τη Γη για να πάρουνε τα κορμιά.
    Οι καλοί θα γελάνε και οι κακοί θα κλαίνε, εκείνοι από το καθαρτήριο λίγο θα γελάνε και λίγο θα κλαίνε.
    Τα αβάφτιστα μωρά θα γίνουνε πεταλούδες.

    «Εγω ελπίζω να τη βολέψω»
     
  9. nikolakisn86

    nikolakisn86 Regular Member

    Απάντηση: Θα καούμε τελικά στην κόλαση?

    θα ήθελα να συμπληρώσω ότι το συγκεκριμένο βιβλίο έχει γίνει κ θεατρικό κ μάλιστα τώρα πρόσφατα έπαιζε ..
     
  10. Uranoos

    Uranoos Regular Member

    Re: Απάντηση: Θα καούμε τελικά στην κόλαση?

    Σωστό το llazouli! Απο νηστεία σε νηστεία παει το πράμα...

    ps. Ενα περβότσουλo στον Uranoo παρακαλω... εφτασεεε
     
  11. nikolakisn86

    nikolakisn86 Regular Member

    Απάντηση: Θα καούμε τελικά στην κόλαση?

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  12. Arcane

    Arcane Regular Member

    Απάντηση: Θα καούμε τελικά στην κόλαση?

    Δεν έχω ιδέα τι λέει ο Χριστιανισμός για το bdsm. Μάλλον τίποτα. Επίσης δεν ξέρω άμα καούμε στη κόλασή ή πάμε στο παράδεισο. Ξέρω πάντως οτι το σώμα είναι ο ναός της ψυχής. Το μολύνεις με δερματοστιξίες και ασημικά ; Ετοιμάσου για τα λιβάδια της κολάσεως φίλε μου.