Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θα συμφωνούσατε ποτέ για τρίο αν σας το ζητούσε φίλος-η?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Aribecy, στις 26 Νοεμβρίου 2008.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: Θα συμφωνούσατε ποτέ για τρίο αν σας το ζητούσε φίλος-η?

    Το έχω κάνει και θα το ξαναέκανα. Ρίσκο; Ναι, υπάρχει ρίσκο αλλά σχεδόν στα πάντα υπάρχει ρίσκο.
     
  2. sw

    sw

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Θα συμφωνούσατε ποτέ για τρίο αν σας το ζητούσε φίλος-η?

    ...αμφιβαλλω για το αν καταλαβες κατι απο οτι ειπα!

    ...επισης να ξερεις πως η βαθμολογια μου, μου ειναι παντελως αδιαφορη και αχρηστη!

    Γι:icon_no2:ργος
     
  3. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Θα συμφωνούσατε ποτέ για τρίο αν σας το ζητούσε φίλος-η?

    Το μόνο τρίγωνο που δεν έχω κάνει είναι με άλλες 2 γυναίκες και δε νομίζω ότι θα το έκανα και ποτέ. Εδώ με τη μία συνήθως προκύπτει θέμα αργά ή γρήγορα. Οι περισσότερες δηλώνουν open minded και άνετες, αρκεί βέβαια να μην θεωρούν ότι είσαι πιο ωραία από αυτές. Έχω δοκιμάσει ακόμα και να ασχοληθώ αποκλειστικά με την κοπέλα της "παρέας", ακριβώς για να μην μου πει καμιά μαλακία μετά του στυλ ότι "ζαχάρωνα" τον δικό της. Τελικά ναι μεν δεν το 'πε αλλά δεν δυσκολεύτηκε να βρει άλλη αφορμή για να στραβώσει. Οπότε δεν είμαι από αυτούς που θα πουν "όχι μη μακρυά, μπορεί να σου γαμήσει τη φιλία", αλλά αντιθέτως, βρίσκω τελικά ότι είναι ένας πολύ καλός τρόπος να την δοκιμάσεις και να ξεμπερδεύεις με τους κομπλεξικούς.
     
  4. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Ninevi, αμα ειναι τοσο μουρόχαυλοι/ες, βαλτους/ες ενα blindfold!! Αλλωστε για την καυλα γινεται, οχι για κοινωνικό πείραμα.... }D

    Αν μου πρότεινε παντως φιλος να συμμετασχω σε παρτούζα με την δικια του κι αυτόν, δε θα ειχα πρόβλημα οσο το θεμα παρεμενε σε str8 επίπεδα. Οχι οτι εχω «ηθικους ενδοιασμούς και κολλήματα» απλα δε με καυλώνει το αντρικο σωμα.
    Αν απο την αλλη μου πρότεινε φίλη να συμμετασχω σε παρτούζα με τον δικό της ή τη δικιά της θα ημουν πολύ επιφυλακτικός. Θα ξενερωνα τη ζωη μου αν στο τελος κατέληγε σε στερεότυπα τυπου «ο φιλος που γινεται εραστης παυει να ειναι φιλος», ποσο μαλλον αν γινόταν και κατα τη διαρκεια... Απο κει και περα, ζήλειες απο τους αλλους στο τρίο μαλλον θα με αφηναν αδιαφορο. Σε κατι τετοια ή θα ειμαι ειτε απλά χοντρόπετσος ή πολύ απασχολημενος με την ηδονή.

    Θα ειχε ενδιαφερον παντως s&m με δυο γυναικες (και αυτο διοτι ειναι για μενα θα ηταν πιο ευελικτο σχημα δεδομενου του οτι δε με καυλωνει το αντρικο σωμα). Αν η μια ειναι φιλη μου (απηλλαγμενη βεβαια απο το προαναφερθεν στερεότυπο), θα δεχομουν να μου κανει τα παντα (ακομα και CBT που ανατριχιάζω, ισως ακόμα και fisting), απο αίσθηση εμπιστοσύνης και σαν ειδική ευχαριστία που δεν ακολουθει το προαναφερθεν στερεοτυπο. Νομίζω οτι μια φιλη θα την εμπιστευόμουν περισσότερο απο μια κοπέλα που θα ειχα σχεση μαζί της, ακομα κι αν ειχα περασει μαζί της περισσότερο χρονο απ' οτι με μια φιλη μου.
    Πολύ ενδιαφερον θα ειχαν τα εξης σκηνικά
    - Οι δυο κοπελες σε ρολο σαδιστριών κι εμενα μάζο,
    - Εμενα και τη μια κοπέλα σε ρολο sadist με την αλλη σε ρολο mazo.
    - Freeform whipping (ολοι μαστιγώνουν με μαστιγια και floggers ο ενας τον αλλο).
    - Εγώ master, η μια κοπέλα σε ρόλο slave μου και mistress της αλλης.
    - Η μία σε ρόλο mistress, η αλλη σε ρόλο slave της και mistress μου.
    Παντως οι γυναικες που κανω φιλες εχουν ολιγον τι περισσότερες τεστοστρόνες απο τις συνηθισμενες γκομενες πραγμα που τις κανει περισσότερο ειλικρινείς και straightforward. Αυτο το προσόν νομίζω με προστατευει λιγο απο ζηλιτυπίες και τετοια.


    Αυτο θα το κλέψω. Ισως η πιο ευθύβολη τοποθέτηση περι ηθικής.
    Και να η τελική του μορφή:
     
    Last edited: 31 Μαϊου 2011
  5. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Δε βρίσκω τίποτα το μεμπτό σε συνευρέσεις μεταξύ φίλων. Το αντίθετο θα έλεγα. Η οικειότητα που υπάρχει, σε συνδυασμό με την έλλειψη του άγχους που ίσως προκύπτει από μια συναισθηματική δέσμευση, μπορεί να οδηγήσει σε εξαιρετικά ηδονικές καταστάσεις, όπου εύκολα παραμερίζονται κάθε λογής ταμπού κι ενδοιασμοί.

    Όσον αφορά, τώρα, σχήματα μεταξύ τριών ή και περισσότερων ατόμων, προτιμώ να είναι με άτομα που συνδέομαι φιλικά παρά με αγνώστους. Ωστόσο, είμαι αρκετά επιφυλακτικός όταν στο σχήμα αυτό συμμετέχουν κι άτομα που σχετίζονται ερωτικά μεταξύ τους. Οι ζήλειες, οι αντιπαλότητες, που μπορεί να εκφραστούν ακόμη και μ' ένα βλέμμα, μπορεί εύκολα να καταστρέψουν το όλο παιχνίδι και, φυσικά, την όποια καλή μου διάθεση.
     
  6. Maze_

    Maze_ Maze

    Απάντηση: Θα συμφωνούσατε ποτέ για τρίο αν σας το ζητούσε φίλος-η?

    Καλη καρδια και διαθεση για να περασετε καλα απλα θελει!
    Ναι,θα συμφωνουσα μια και το εχω κανει,περνουσαμε υπεροχα...
     
  7. deppie_cd

    deppie_cd Regular Member

    Το καλύτερο δε θα ήταν να το μου πρότεινε... αλλά να το μου επέβαλε(δυναμικά)...
     
  8. aenaosss

    aenaosss Regular Member

  9. Winter's Dew

    Winter's Dew Regular Member

    κάτσε γιατί μπερδεύτηκα...
    Να στο επέβαλε φίλος;

    ή να στο επέβαλε η σχέση σου να πάτε με έναν φίλο του ή με μία φίλη του;
     
  10. deppie_cd

    deppie_cd Regular Member

    Αυτός που μπορεί να το επιβάλλει
     
  11. Illustration

    Illustration .... Sandman is looking for your soul.

    Οταν ο Κ το αποφασισει οι υπο ακολουθουν. Απλα μαθηματικα.
     
  12. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Υπο ειναι οχι slave!!!! Διακινδυνευεις release????? Αν πιεστει ολα παιζουν!!!!