Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος crystal angel, στις 4 Φεβρουαρίου 2007.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    <3 πουτανάκια παντού, σωστά, μην ξεχνιόμαστε.
     

  2. Δεν χαθηκαμε! Εδω ειμαστε... Διαθεσιμα!
     
  3. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    @no_Taboo
    Οι λέξεις, μερικές φορές ακόμα και αυτές που θεωρούνται ανώδυνες (καμπινές, κομμουνιστής, τουαλέτα, σκουπιδιάρης, λιακωτό κλπ), φέρουν φορτία.
    Τα φορτία τους τα προσδιορίζει το επικρατούν κοινωνικό γίγνεσθαι κατά το εκάστοτε δοκούν και συμφέρον.
    Γι' αυτό και η γλώσσα είναι το πλέον πολιτικό εργαλείο.
    Γι' αυτό και η γλώσσα συνεχώς μεταβάλλεται και εξελίσσεται (αυτό είναι αφιερωμένο στα παιδγιά που είναι "βράχοι" στα "πιστεύω" τους)...
    Σωστότατα εντοπίζεις τον παράγοντα αισθητική στο κείμενο της @lexy .
    H αισθητική, αν και είναι το "ριγμένο παιδί" της προσωπικότητάς μας, επικοινωνεί την προσωπικότητά μας πιο αποτελεσματικά και από τη γκλάβα μας και από τα συναισθήματά μας.
    Και δεν είναι και τόσο εύκολα αντιληπτά τα "λόγια" της, κυρίως διότι κάθε πρόταση που αρθρώνει, ενσωματώνει και το μυαλό μας (με απ' όλα) και τον συναισθηματικό μας κόσμο (και αυτόν που δεν φαίνεται) με σαφήνεια και ακρίβεια, που τα άλλα δυο είτε μόνα τους είτε παρέα αδυνατούν να το κάνουν.
     
  4. rea..

    rea.. Contributor

    Ειμαι πιο πρωτόγοννη βερσιόν θηλυκού, έχω ακόμα πολύ πίθηκο μέσα μου. Οι καγκουρες και οι γκόμενες είναι μεταγενέστερο πιο εξελιγμένο μοντέλο.
     
  5. rea..

    rea.. Contributor

    Χαχαχαχα σε εκδοχή υ ..πουταρνακι
     
  6. Αρα δεν εισαι πληρως υποτακτικη... ??
     
  7. no_Taboo

    no_Taboo Αείκαυλος

    Μα συμφωνώ πως συμβαίνει γενικά. Ειδικά επιλέγω να μην το κάνω και να μην επιτρέπω στους συνομιλητές μου να προσφεύγουν σε αυτό όσο κι αν είναι κουραστικό.
    Είμαι υπεύθυνος για κάθε λέξη που χρησιμοποιώ, αλλά αρνούμαι στους άλλους το δικαίωμα να μου την φορτίζουν εκ των προτέρων. Δικαιούμαι;
     
  8. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Και δικαιούσαι και έχεις υποχρέωση να το κάνεις ως κοινωνικό και πολιτικόν όν..!
     
  9. espimain

    espimain Contributor

    Με σαγηνεύει το αρχαϊκό μειδίαμα.  
     
  10. brenda

    brenda FU very much

    Σαφώς και δικαιούσαι.
    Αν οι άλλοι σέβονταν, κατανοούσαν και τηρούσαν τα αυτονόητα, τα πράγματα θα ήταν απλά.
    Δεν ξέρω σε ποιο δίκαιο να το υπάξουμε για να το εφαρμόσουν οι άνθρωποι.
     
  11. Και γω σ αγαπω
     
  12. lexy

    lexy .ti.va.

    Τσου! Δεν έχουν! Οι λέξεις είναι επικοινωνία και ως τέτοιες θα πρέπει να "συμφωνούμε" ως προς το νόημά τους και να μην τις κατανοούμε όπως θέλουμε ή όπως νομίζουμε.

    Ωραία τα λέτε, πάντως