Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος crystal angel, στις 4 Φεβρουαρίου 2007.

  1. Lucifer81

    Lucifer81 Wandering, but not lost

    Η (όποια) αλήθεια είναι οτι μια παράνοια την έχω, αλλά σπάνια παρανοώ.
    Το "γάμησε με μωρή" εξαρτάται πάντα σε πιο πλαίσιο έχει ειπωθεί, καθώς το "γάμησε με μωρή πετούγια" έχει παίξει πολύ σε καφέδες κλειστού κύκλου (του ανοιχτού έχουμε άλλο επίθετο), ενώ το "γάμησε με μωρή γκαύλα (έμφαση στο γκ)" παίζει σε ακόμα πιο στενό κύκλο. It's all a matter of perspective after all right?

    Εγώ πάντως ψηφίζω στραπον, για να απαντήσω στο συγκεκριμένο ερώτημα. Με τον δονήτη χάνεται η μισή αρχοντιά (pun?)και όπως λέμε και στο χωριό μου, αν είναι να κάνεις κάτι κάντο γαμάτα!


    Η ανάλυση του νήματος δυστυχώς δεν μπορεί να αποδωθεί από εμένα, εκτός κι αν ξεκινήσω σήμερα και τελειώσω σε ένα μήνα, καθώς (intro) αν πρόκειται να μάθει κανείς κάτι για μένα είναι οτι έχω την τάση να γράφω σεντόνια, και όχι μονά, ούτε καν διπλά...σετ ολόκληρα. Σε μια πολύ σύντομη πάντως περίληψη και μεταξύ σοβαρού και αστείου, είναι ένα νήμα που σε βάζει κατευθείαν στο κλίμα. Έχουν δωθεί εξαιρετικές απαντήσεις, και αξίζει τον κόπο κάποιος να τις διαβάσει όλες, άσχετα αν συμφωνεί ή όχι. Άλλωστε εκτός του οτι δεν συμφωνούμε όλοι με όλους, οι διαφωνίες μας κάνουν να βλέπουμε και πράγματα που ίσως δεν είχαμε δει. Πχ πλέον θα βλέπω τον Νονό με άλλο μάτι, και σίγουρα τους ταρίφες!

    τώρα έγραφα οτι τόσα χρόνια μετά αυτό το νήμα είναι ενεργό. Ο λόγος για μένα είναι πολλαπλός. Καταρχάς μπαίνουν νέα μέλη, πέφτουν πάνω του και σχολιάζουν. Κατά δεύτερον θίγει αρκετά λεπτά ζητήματα, τα οποία ακούσια ή εκούσια ο νηματοθέτης ήθελε να θίξει. Έχει άπλετο χιούμορ, και σίγουρα μερικές λογομαχίες που θα έπρεπε να διδάσκονται στο "Πως να λογομαχήσετε for dummies"
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    @Lucifer81 Μη μασάς, δώσε πόνο.

    Κώλο μη δώσεις μόνο σύμφωνα με το τίμιο τούτο νήμα αλήθειας!
     
  3. Lucifer81

    Lucifer81 Wandering, but not lost

    Τον δικο μου ή γενικά; Γιατί νομίζω οτι αυτή η παράμετρος δεν έχει διερευνηθεί ακόμα.
     
  4. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Από το ίδιο χωριό είμαστε 
    Ήδη σε συμπάθησα να ξέρεις 
     
  5. Lucifer81

    Lucifer81 Wandering, but not lost

    Κοίτα να δεις που δεν είμαστε τελικά μόνο δύο σε εκείνο το χωρίο. Λάθος το παίζαμε για χρόνια..
    Μην βιάζεστε! Είμαι εξαιρετικός στο να διαψεύδω τους άλλους  
     
  6. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Το δικό σου στην/στον υ σου γιατί απαγορεύεται από το καταστατικό.

    Όταν τελειώσεις -pun intended- το προσκύνημα στο ιερό τούτο νήμα, ρίξε μια ματιά και στα παρακάτω:
    1. Η Κ στα 4 ! Την κάνει λιγότερο αφέντρα ;
    2. Μα δεν υπαρχουν αληθινες Αφεντρες στην Ελλαδα...
    3. Ειναι επικινδυνα εδω?
    4. To φλερτ στον χώρο του BDSM
     
  7. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Έτοιμα τα είχε ο άτιμος. 
     
  8. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Είναι που δε μ' αρέσει το ψάρεμα  
     
  9. Lucifer81

    Lucifer81 Wandering, but not lost

    Αν της δέσω τα μάτια, πω οτι είναι ο δικός μου, αλλά χρησιμοποιήσω κάποιον άλλον; Δεν μου αρέσουν οι απαγορεύσεις. Και ο διατροφολόγος μου είπε "απαγορεύονται οι τηγανιτές πατάτες" αλλά αγαπητέ...την πατατούλα δεν την κόβεις, την πατατούλα!
    Ολοκλήρωσα (δεν είμαι σίγουρος αν είναι το ίδιο, ίσως χρειαστώ νήμα  ) και θα τα δω! Ακούγονται εξαιρετικά, με έχει ήδη κερδίσει ο Χατζηγιάννης!
     
  10. Lucifer81

    Lucifer81 Wandering, but not lost

    Έχω ήδη πιαστεί στο αγκίστρι! Να ρωτήσω αν αυτό απειλεί ή ακυρώνει την Κυριαρχία μου ή είναι υπερβολή;
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Είναι σαν τις τηγανιτές πατάτες.

    Δεν πιάνονται, δεν κόβονται.
     
  12. Lucifer81

    Lucifer81 Wandering, but not lost

    Είναι σχετικό και αυτό. Δεν πιάνονται όταν πχ είναι μέσα στο καυτό το λάδι, εκτός κι αν για λόγους καθαρής αλγολαγνείας το επιχειρήσεις. Δεν κόβονται επίσης αν έχουν γίνει τσιμέντο, αν και εικάζω οτι θα υπάρχει κάποιο εργαλείο που κόβει τα πάντα (για τα κοάλα ακόμα τίποτα).
    Τελικά όλα είναι σημειολογικά. Για τίποτα δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι εκτός από την εφορία και τον θάνατο, και για το δεύτερο δεν μπορείς να είσαι και απόλυτος.