Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος crystal angel, στις 4 Φεβρουαρίου 2007.

  1. Felicia

    Felicia Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

    Α δεν ξέρω! Εγώ καινούρια είμαι    
    Σοβαρά για τον καθένα κάθε λέξη - προσδιορισμός μπορεί να έχει διαφορετική έννοια, αλλά μέσα στο ζευγάρι τα πράγματα είναι ξεκάθαρα. Στο φόρουμ επιβάλλεται... μάλλον!
     
  2. panganos

    panganos New Member

    Ας μην γελιώμαστε. Θα ξεκινήσω με το αντίθετο, όταν μία Αφέντρα ζητάει έναν Άλφα αρσενικό υποτακτικό ή σκλάβο, σημαίνει ότι χάνει την εξουσία όταν γαμιέται από αυτόν?
    Εξ'αλλου στις λέξεις του BDSM δεν έχω δει να αναγράφεται η λέξη Sex πουθενά.
     
  3. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?


    Γιά ξανακοίταξε λίγο πιό προσεκτικά...


     
  4. longdrink

    longdrink New Member

    Απάντηση: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

    Eγω προτεινω να τον γαμησεις με strap on,ειναι περισσοτερο καυλωτικο.Αφου θελει,κανε το με μαεστρια.
     
  5. professor x

    professor x Guest

    Απάντηση: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

    δεν επιτρεπεται αυτο διοτι ειναι μια επιθετικη πραξη τουλαχιστον οι real masters το ξερουν
     
  6. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Απάντηση: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

    Μανιέρες, μανιέρες, μανιέρες. Αμαν πια αυτες οι μανιέρες. Στο τελος κάποιος που θα θελει κατι, να παρι ενα ρολο, να νιωσει καπως, να ψαξει κλπ κλπ,θα πρεπει να περναει εξετασεις και θα αγοράζει το βο βιβλίο της διδακτεας υλης απο το sex shop της γειτονιας του. Ουρες ιο αφεντες/ρες και οι σκλαβοι/ες έξω από τα εξεταστικά κεντρα μην και και δεν γραψει ο/η καλος/η τους πανω απο τη βάση γιατι θα απαγορευεται αν δεν εχει χαρι πρεπουσας συμπεριφορας να ερθουν σε επαφη μαζι του/ης.... Χαχαχαχαχαχα
     
  7. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Το γεγονός πως κάποιος άντρας,επιθυμεί πρωκτική διείσδυση,από την γυναίκα με την οποία συνευρίσκεται ερωτικά,δεν με χαλάει καθόλου. Τουναντίον το βρίσκω άκρως ερεθιστικό,σαν θέαμα.

    Θα με ξενέρωνε όμως,αν ήξερα πως αυτός είναι Αφέντης και εκείνη υποτακτική.

    Γνώμη μου και γούστο μου..  
     
  8. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

    Σεβαστή και η γνώμη σου και το γούστο σου  
    Μια ερώτηση αν μου επιτρέπεις μόνο, γιατί πραγματικά είμαι περίεργη και όχι από διάθεση κριτικής προς την άποψη και τα γούστα σου, αν το έχεις βέβαια ψάξει.
    Ποιοι είναι οι λόγοι σου για το ξενέρωμα?
     
  9. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Απάντηση: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

    ελεοc 11 σελιδες για ενα οθωμανικό;

    καλα κανει και το ζηταει, αν αυτό τον καυλώνει. Και αν η υποτακτική είναι πραγματικα υποταγμένη στον αφέντη της και οχι υποταγμένη σε σε στερεοτυπα, τοτε θα κανει ανευ ενδοιασμών αυτο που της ζητείται και θα το βουλώσει (shut up and bear). Δεν χωραει αμφιβολιες ο λογος του αφεντη της, ακόμα κι αν εκεινος γουσταρει να τον δεσει και να τον μαστιγώσει.
     
  10. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor


    Να σου πω την αλήθεια lara,δεν το έχω πολυψάξει το θέμα.
    Επίσης δεν έχω βιώσει ποτέ μια παρόμοια κατάσταση,οπότε είμαι και έξω από τον χορό,που λένε. Έτσι όμως όπως το φαντάζομαι σαν σκηνικό,δεν μου αρέσει. Από την μια ο Αφέντης να διατάζει,να μαστιγώνει,να καυλώνει τη σκλάβα του και από την άλλη να ζητά πρωκτική διείσδυση. Αυτή η εναλλαγή στο πλάνο,είναι που δεν μου κάθεται καλά και με ξενερώνει. Είναι καθαρά θέμα αισθητικής και τίποτε άλλο.  
    Δεν ηθικολογώ,ούτε έχω πρόθεση να μειώσω τον ανδρισμό των Αφεντάδων,που αρέσκονται σε τέτοιου είδους παιχνιδάκια...

    Ελπίζω να σε κάλυψα!  
     
  11. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

    Σ ευχαριστώ γλυκειά μου.
    Απλά παλιά σ αυτή τη σκέψη θα είχα μια ανάλογη αντιδραση και ούτε κι εγώ δεν είχα βρει τους λόγους, γι αυτό σκέφτηκα να σε ρωτήσω, μπας και τους έχεις έτοιμους  

    Για να είμαι ειλικρινής τώρα κάτι τέτοιο δεν θα με ξενέρωνε, αλλά δεν ξέρω όπως και πριν, τους λόγους.
    Πιθανολογώ πως οφείλεται στο ότι εδώ και καιρό απλά έπαψα να έχω αναφορικά με τη σεξουαλική συμπεριφορά και επιλογές στερεότυπα, ή να συσχετίζω σεξουαλικές πράξεις με bdsm status, αλλά γιατί έπαψα ιδέα δεν έχω.  
     
  12. Master DO

    Master DO Regular Member

    Απάντηση: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

    Αρπάζω από τα μαλλιά την ευκαιρία.
    "Μανιέρα" και "ρόλος" είναι πράγματι ορολογία υποκριτικής.
    Εκεί κάπου έγκειται η ειδοποιός διαφορά.
    Υποκρίνομαι και Βιώνω Συνειδητά είναι οι δύο
    όχθες του ποταμού.
    Αν θα διαβείς το ποτάμι ή όχι είναι επιλογή σου.
    Κάθε όχθη όμως ανήκει σε άλλη "χώρα".
    Ακόμα και ο Στανισλάφσκι (αφού σου αρέσει να μιλάς περί υποκριτικής)
    αυτό δίδασκε.
    Να μπεις στο πετσί του ρόλου.

    Δεν θέλεις;
    Μπράβο σου "Master".
    Αλλά προς τι τα χάχανα;

    Υ.Γ. Η όλη παραφιλολογία της "αυτοδιάθεσης" εν ονόματι της "διαστροφής"
    (ανώμαλος είμαι ό,τι γουστάρω κάνω), τελικά οφείλεται στο πως βλέπουν
    κάποιοι το "ποτάμι".
    Είναι άλλο πράγμα να πέσω , να βραχώ και να περάσω απέναντι, κι' 'αλλο
    να κάθομαι στην απέναντι όχθη και να πετάω μπουγέλα ως δήθεν bdsmer.
    Μέχρι να βραχείς είσαι ελεύθερος στις επιλογές σου.
    Μετά έχεις ήδη διαλέξει.
    Το μόνο διακύβευμα είναι να έχεις κάνει ήδη τη σωστή (για σένα) επιλογή.
    Αλλιώς -το έχω ξαναπεί- στην Ελλάδα ό,τι δηλώσεις "είσαι".
    Το πρόβλημα εδώ είναι πως πολλοί καμώνονται πως το πέρασαν
    το ποτάμι και μετά πιτσιλάνε τα ρούχα τους για να δείχνουν... βρεγμένοι.
    Έλα όμως που το ποτάμι είναι θολό και το φάρεμα γίνεται σε εξίσου
    θολά νερά!