Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος crystal angel, στις 4 Φεβρουαρίου 2007.

  1. Brainstorm

    Brainstorm Regular Member

    Απάντηση: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

    Τα vanilla κριτήρια καλά κρατούν ακόμα και στον χώρο της "διαφορετικότητας"...

    Για γέλια.
     
  2. Allexis

    Allexis Regular Member

    Απάντηση: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

    Για μένα δεν είναι λιγότερο αφέντης κάποιος που έχει τέτοιες προτιμήσεις και πιστεύω πως αν συζητούσαμε για αφέντρα δεν θα υπήρχαν τόσες διαφωνίες
    Τέσπα επειδή είναι όντος και κάπως υποκειμενικό το ζήτημα θα σταματήσω εδω  .
     
  3. TheEgg

    TheEgg Regular Member

    Απάντηση: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

    "Μα τι (ωραίο) κωλαράκι που έχεις Μάστερ"  
    ....μιας και είδα πως κανείς δεν τολμά να μεταφράσει.
     
  4. crimson moon[M_S]

    crimson moon[M_S] Regular Member

    Απάντηση: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

    εξκιουζε μουα, αλλά το "άκι" στο "¨κωλαράκι" δεν προκύπτει  

    cm
     
  5. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

    Συγγνώμη για την καθυστέρηση, μου διέφυγε το ποστ σου γιατί δεν ειχες κάνει quote.
    Θεώρησα ότι το πρόβλημα ήταν αυτό γιατί ως τέτοιο τέθηκε μια που αναφέρθηκε ο διαχωρισμός μεταξύ αντρών και γυναικών ως αυτών που δέχονται διείσδυση.



    @Astrovroxi, δεν φταίω εγώ που δεν το διευκρίνησες εξ αρχής , πως η ίδια απλά δεν μπορείς να κάνεις αυτή την πράξη. Αυτό μπορεί να ειναι σκληρό όριο για εσένα. Μία απορεία. Σε γυναίκα υποτακτική ή άντρα υποτακτικό που θα σε έβαζε ο Κ σου να πάρεις (για τον Α ή Β λόγο) θα μπορούσες να την ασκήσεις;

    Παρ'ολα αυτά λυπάμαι αλλά ως υποτακτική δεν θα έπρεπε να έχεις λόγο στις πρακτικές που θέλει ο Κ σου να εφαρμόζονται. Το αν εσύ δεν έχεις εκπαιδευτεί σε αυτό ή αν εσύ προτιμάς να εισαι βανίλλα απο το να εκπαιδευτείς σε αυτό ή αν εσύ έχεις ως σκληρό όριο το να μην κάνεις εμετό (δεν ήξερα ότι πρεπει να σταματάμε οταν η υποτακτική κάνει εμετό) είναι δικό Σ/σας θέμα που θα έπρεπε να λύσεις με τον Κ σου και όχι να υποστηρίζεις σε ένα bdsm forum ότι ως υποτακτική έχεις κάθε δικαίωμα να κρίνεις και να επιβάλεις τα θέλω σου πάνω στις σεξουαλικές επιλογές του Κ σου.

    Γίνε ακριβής σε αυτά που λες ώστε να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις.
     
  6. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

    Αν το θέτεις έτσι, φυσικά κυρίαρχος του εαυτού του είναι ο ανοιχτόμυαλος που δεν έχει ταμπού να κάνει τα θέλω του πραγματικότητα.

    Όμως, κυρίαρχος του εαυτού του μπορεί να είναι και ένας υποτακτικός που δεν έχει ντροπές και ταμπού να κάνει και αυτός τα θέλω του πραγματικότητα.

    Τώρα αν θέλουμε να απαντήσουμε στην ερώτηση του νήματος, κατά την δικιά μου άποψη πάντα, δεν θεωρώ αφέντη (μάστερ) κάπoιον και ειδικά straight που ζητάει απο την υ του π.χ να τον πηδήξει, να τον μαστιγώσει, να του βάλει κολάρο κ.λ.π.
    Κυρίαρχος του εαυτού του μπορεί να είναι επειδή είναι ανοιχτόμυαλος και δεν έχει ταμπού να ζητήσει αυτά που γουστάρει, αφέντης-μάστερ δεν είναι όμως, υποτακτικός, μαζοχιστής ή μπότομ είναι που έχει δηλώσει λάθος status. Άποψή μου!

    Καλόοοοοοο!!!!! 
     
    Last edited: 30 Ιανουαρίου 2012
  7. kati

    kati Regular Member

    Απάντηση: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?


    Από που προέκυψαν όλα αυτά τα συμπεράσματα Uther; Οτι η Astrovroxi δεν έχει εκπαιδευτεί, οτι προτιμάει να ειναι βανίλλα, οτι έχει σκληρό όριο το να μην κάνει εμετό και οτι έχει δικαίωμα να επιβάλλει τα θέλω της πάνω στις σεξουαλικές επιλογές του Κ της;
     
  8. Emiris

    Emiris Regular Member

    Θα μπορούσε κάποιος να μου εξηγήσει ποιος είναι ο «ανοιχτόμυαλος», ο «χωρίς ταμπού», και αυτός «που ξέρει τι θέλει»;

    Γιατί πάει να μου σχηματιστεί η άποψη από αυτά που διαβάζω ότι αυτός που έχει ομοφυλοφιλικές τάσεις θεωρείτε όλα τα παραπάνω, ενώ αυτός που είναι αποκλειστικά ετεροφυλόφιλος έχει «κλειστό μυαλό», «έχει ταμπού», και «δε ξέρει τι θέλει».

    Και επειδή στην παραπάνω ερμηνεία δεν δίνω ελπίδες να ισχύει, πιστεύω ότι:
    «Ανοιχτόμυαλος», «ο χωρίς ταμπού», «αυτός που ξέρει τι θέλει» = μπουρδολογίες χωρίς ουσία.
     
  9. _LarisaLady

    _LarisaLady New Member

    Απάντηση: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

    Τι κρίμα να μην ζούμε στον μεσαίωνα όπου ένας σωστός bdsmer της εποχής θα μάζευε τον όχλο του και μαζί με πυρσούς, τσουγκράνες και μπόλικο λάδι σε πήλινα δοχεία θα πηγαίνανε να κάψουν στο κέντρο του χωριού τον κακό και "υποτακτικά" ανώμαλο Master που αρέσκεται στο σοδομικό σεξ!!!
    Σνιφ, κλαψ, λιγμ τι αδικίαααααα!!!  

    Από προσωπικά στατιστικά στοιχεία που έχω μαζέψει μέχρι στιγμής το 80% (μην γίνω πιο υπερβολική και πέσει ο όχλος να με φάει!!) των Master που έχω προσωπικά μιλήσει τους ερεθίζει απίστευτα να τους γλύφουν τον πρωκτό και το 70% εξ αυτών να τους βάζει η υποτακτική ή σκλάβα τους δάχτυλο...!
    Αυτά δεν είναι στοιχεία που παραπέμπουν σε κάτι περί σοδομισμού???
    Τιιιιιι είναι???
    Στην πυράαααααααααααααα!!!

    Όπως το άλλο που έχω ακούσει κατά καιρούς είναι ότι οι Mistress δεν κάνουν σεξ με τον υποτακτικό τους!!!
    Γιατί βρε παιδιά πουλάκι (τσίου τσίου  ) δεν έχουν τα κορίτσια?!?!?
    Απαγορεύεται μία Κυρίαρχη γυναίκα να γουστάρει και να απολαμβάνει το σεξ με τον υποτακτικό της?
    Πιο είναι το κακό? Δήθεν θα Την κυριαρχεί αυτός?
    Δηλαδή αν Εκείνη είναι στα 4 και με το ένα χέρι κρατάει την αλυσίδα από το κολάρο του υποτακτικού Της και του δίνει οδηγίες και κατευθύνσεις και του μιλάει με σχόλια τύπου:
    - "Σ'αρέσει πουτάνα να πηδάς την Κυρία σου?"
    - "Πόρνη εγώ σε πηδάω καλύτερα!!! Εσύ καλύτερο πήδημα δεν έχεις?"
    Σημαίνει ότι παραδίδει την Κυριαρχία της στον υποτακτικό της???

    Τεσπα. Ας γυρίσουμε στους πυρσούς και τις τσουγκράνες!!!

    Περί ορέξεως παστουρμάς έχω να πω εγώ!!!
    Αν εμένα μου αρέσει το κάθετο κι ενός άλλου το οριζόντιο υπάρχει με επιστημονικό πείραμα - επιχείρημα να μου αποδείξει "ο οριζόντιος" ότι ο δικός μου τρόπος είναι λάθος???
    Έχει μέτρο σύγκρισης???
    Αν ναι ας βγάλουμε τα μέτρα μας να τα μετρήσουμε για να δούμε ποιος την έχει μεγαλύτερη!!!! (Την απόδειξη εννοώ!! Αμέσως!!!)  

    Ο καθένας κάνει το ΔΙΚΟ του bdsm.
    Δεν σε κάνει το bdsm αλλά εσύ το κάνεις στα μέτρα σου ανάλογα με αυτά που γουστάρεις εσύ κι ο συνοδοιπόρος σου σε αυτό το υπέροχο ταξίδι!!!

    Το λάδι για τα ξύλα παρακαλώ να είναι από ελιά!!! Σε επαφή με την φωτιά αναδίδει υπέροχη μυρωδιά!!!
      
     
  10. tyfeas

    tyfeas In Loving Memory

    Απάντηση: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

    Ας μην μπερδευουμε το σεξ με το βδσμ ειναι 2 διαφορετικα πραγματα.
    Εχει να κανει με τις σεξουαλικες επιλογες του καθενος/μιας οχι με στατους.
    Αυτα ξεκαθαριζονται απο την αρχη της σχεσης,σεβαστο οτι και αν δηλωνει καποιος/α(straight-bi-gay-lesbian-pansexual)
    Δεν μπορω να φανταστω καποιον που ασχολειται σοβαρα με το βδσμ να δηλωνει οτι καποιος bi π.χ δεν ειναι δυνατον να ειναι Αφεντης.
     
  11. Emiris

    Emiris Regular Member

    Re: Απάντηση: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

    Αχ, μία από τις αγαπημένες μου φαντασιώσεις.
    Να είμαι ο Grande Inquisitore (Μέγας Ιεροεξεταστής) και να εξετάζω τις κατηγορούμενες για Μαγεία κοπελίτσες.

    Τι κρίμα να μην ζούμε στο Μεσαίωνα ρε γαμώτο!

     


    Επειδή δεν πιστεύω με τίποτα τα ποσοστά που δίνεις, θα μπορούσαν οι Μαστερς να επιβεβαιώσουν παρακαλώ. Ευχαριστώ.
     
  12. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

    Τι λες τώρα; Υποτακτική είναι όχι σκλάβα στις βαμβακοφυτείες του αμερικάνικου νότου. Αυτό θα έλειπε, να μην έχει λόγο στις πρακτικές.
    Φυσικά και έχει κάθε δικαίωμα. Το BDSM είναι "παιχνίδι ρόλων". Ναι, μπορεί να είναι στάση ζωής αλλά αυτό δεν αναιρεί το γεγονός ότι πρωτίστως είναι παιχνίδι ρόλων μεταξύ δύο συναινούντων ενηλίκων. Η astrovroxi, η άθλια μαϊμού ή οποιαδήποτε υποτακτική ή ακόμα και η πιο σκληροπυρινική σκλάβα στο BDSM πρώτα απ' όλα είναι ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ. Όπως έχει παραδώσει την κυριαρχία του εαυτού της έτσι μπορεί να την πάρει πίσω και με τηγάνι στο κεφάλι άμα λάχει και πέσει σε ξεροκέφαλο.

    Τα όρια ή σκληρά όρια του κάθε ανθρώπου διαφέρουν και κανείς δεν έχει δικαίωμα να τα κρίνει ακόμα και αν τα βρίσκει υπερβολικά "κοντά". Δεν κάνουν όλοι για όλους.