Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος crystal angel, στις 4 Φεβρουαρίου 2007.

  1. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Καταρχήν προφανώς για να άρουμε την ευθύνη μίας υπό , θα πρέπει να ακολουθήσει τις εντολές του Κυρίου της , μιας και αυτό είναι που της ζητάει . Αν δεν θέλει να τον ικανοποιήσει , τότε μπορεί να δηλώσει και αδυναμία στο να είναι η υπό του . Αν θέλετε να είμαστε αυστηροί με τους ορισμούς που υπο-στηρίζετε , έτσι είναι το σωστό . Μου μοίαζει το ίδιο ανυπακοή με του να του πει ότι δεν μπορεί να του κάνει πίπα . Για να γίνω και εγώ ωμός...
     
  2. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Για "ευαίσθητες" συνειδήσεις δεν προτείνεται η ανάγνωση αυτού του Post .

    Για να προχωρήσω πιο βαθιά στα μονοπάτια της ωμότητας , σας λέω ότι ο οργασμός που επέρχεται από την πίεση στον προστάτη είναι έντονος , μεγαλύτερης διάρκειας και συνεχής . Μου έχει τύχει να κρατήσει και ένα λεπτό . Το βρίσκω αμαρτία να μην γευτώ αυτή την προσωπική μου απόλαυση , η οποία είναι σωματική (λίγο διάβασμα δεν βλάπτει) . Δεν θα μπω σε ανατομικές λεπτομέρειες . Δεν μ’ αρέσει ο πόνος , με ξυπνάει , δεν με γοητεύει , για αυτό θέλω συγκεκριμένο τρόπο με τον οποίο θα γίνεται , ώστε να επιτυγχάνεται αυτό που θέλω δίχως άλλες συγκινήσεις που δεν λειτουργούν προς την απόλαυσή μου ...
     
    Last edited by a moderator: 6 Μαϊου 2017
  3. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Ηλία πάντα αφοπλιστικός αλλα αυτή τη φορά ξεσήκωσες τα "ήθη"!! χεχεχεχε
    Απαντώ λοιπόν στην ερώτησή σου και σου λέω ναι...θα ήθελα να το συζητήσω!!
    Τι σε οδήγησε στη γεννηση αυτού του "Θέλω" σου?
    Ποια τα συναισθήματα και οι σκέψεις σου κάτω από τις συγκεκριμένες εντολές σου?
    Και τέλος , ποια τα συναισθήματα και των δυο σας μετά την πράξη?
    ...αυτά μέχρι στιγμής ...
    στην πορεία μπορεί να έχω κι άλλα, και αν μου επιτρέψεις θα στα υποβάλλω 
     
  4. mr.goodcat

    mr.goodcat Regular Member

    Μάλλον τα πράγματα είναι πολύ απλά και πάλι...
    Αν ο Κύριος οποιασδήποτε υπό έχει πάντα τον έλεγχο, και γίνεται ότι θέλει
    και όπως θέλει δεν τίθεται θέμα για αμφισβήτηση του ρόλου του στο συγκεκριμένο
    είδους σχέσης.

    Από την άλλη όμως, μπορεί να διατάξει κανείς την υπό να τον γαμήσει και αυτή να εκτελέσει πιστά την διαταγή του χωρίς να υπάρξει μπλέξιμο ;
    Τι ακριβώς θα έχει γίνει σε αυτή την περίπτωση ;

    α) Η υπό θα'χει εκτελέσει πιστά την διαταγή του Κυρίου της

    και

    β) Ο Κύριος θα'χει γαμηθεί από την υπό.

    Ίσως το όλο μπλέξιμο συμβαίνει που συνυπάρχει το α) με το β) μιας και στο β) ο Κύριος
    γαμήθηκε (παθητική φωνή, αν θυμάμαι καλά) από την υπό. Δεν την γάμησε(ενεργητική φωνή).

    Οπότε παράδοξο, μπλέξιμο και έτσι φτάνουμε στις διαφωνίες και στο πουθενά.

    Συμπερασματικά άτομα που έχουν τον κυριαρχικό ρόλο σε μια bdsm σχέση πρέπει ή δεν
    πρέπει να "παθαίνουν" πράγματα ακόμη κ' αν Αυτοί/Αυτές το διέταξαν ;
    Μήπως ο τίτλος/χαρακτηρισμός Αφέντης/Κύριος έχει και κάποιες ευθύνες απαιτεί κάποιες θυσίες ;
    Μήπως δεν "πρέπει" άτομα που θέλουν να αποκαλούνται έτσι να "αφήνουν τα βυζιά τους να πέσουν στο πάτωμα"
    (ο εν λόγω τίτλος μου'κανε εντύπωση) ;

    Ερωτήσεις προς προβληματισμό...


    υγ: Ηλία δεν έχω τίποτε εναντίων σου κ' συμφωνώ πως είναι πολύ ερεθιστικό να παίζει κανείς με τον προστάτη,
    αλλά μου φαίνεται πως μπλέκουν πολλά πράγματα... Στην τελική αν οι ταμπέλες δεν έχουν σημασία, να τις βγάλουμε ή να μην δίνουμε τόσο πολύ σημασία σε αυτές όσο στην γενικότερη συμπεριφορά μας.
     
  5. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Πρόθυμος πάντα για τις απορίες σου ...
     
  6. llazouli

    llazouli Contributor

    Απάντηση: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

    Δεν μπορώ να σε καταλάβω, Ηλία. Ποιες ευαίσθητες συνειδήσεις πρόκειται να σοκαριστούνε επειδή είχες οργασμό; Σε μαθήτριες του παρθεναγωγείου απευθύνεσαι; Δεν είμαστε με τα καλά μας...Είναι βαθύ μονοπάτι ωμότητας το ότι απόλαυσες ό,τι μπορεί να σου προσφέρει το κορμί σου; Δεν πάμε καθόλου καλά...
     
  7. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

    Επίτρεψέ μου αγαπητή μου να σχολιάσω, ότι ούτε και πανηδονιστές δεν οφείλουμε
    ντε και καλά να είμαστε, γιά να καταφέρουμε όπως λες να ζήσουμε... Δεν φοράμε
    όλοι πανοπλίες γιά να προστατευθούμε, όπως υπονοείς, από κάποιες μύχιες επιθυμίες
    και ανομολόγητους πόθους, πράγματα τα οποία, σε τελική ανάλυση, αν υπάρχουν,
    περικλείονται από την πανοπλία και δεν κλειδώνονται έξω απ' αυτήν...

    Ας μου επιτραπεί λοιπόν να πρεσβεύω, έστω και υιοθετώντας ένα τρόπο έκφρασης
    λιγώτερο "ωμό" από του φίλου MasterPerris, ότι οι ερωτικές, σεξουαλικές,
    συναισθηματικές, αισθητικές και πάει λέγοντας προτιμήσεις κάποιων τουλάχιστον
    ανθρώπων, μπορούν να χαρακτηρίζονται από μιά καθαρότητα ή αν προτιμάτε
    σαφήνεια και σταθερότητα η οποία δεν τους αποστερεί υποχρεωτικά από απολαύσεις
    που, δυνάμει, θα ήταν και γιά κείνους θελκτικές εάν και εφ' όσον θα είχαν το
    κουράγιο να τις αποδεχθούν... Με πιό απλά λόγια, έχουμε το δικαίωμα να
    θεωρούμε εαυτούς ερωτικά ολοκληρωμένους εάν ουδέποτε μας γεννήθηκε η επιθυμία
    (κι όχι αν μας γεννήθηκε και την καταπιέσαμε) να δοκιμάσουμε τη διείσδυση από την
    πλευρά του δέκτη;
     
  8. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

    Υποκριτικά μου φαίνονται όλα αυτά σε έναν χώρο που η απενεχοποιηση της σεξουαλικότητας θα έπρεπε να είναι πρωταρχικός στόχος για τον καθένα μέσα μας.
    Άτομα που δειλιάζουν να γευτούν αυτά που θέλουν καταπιέζονται σε τέτοια στενά όρια όπως πχ να μην στραπατσάρουν την φτιασιδωμένη όπως πρέπει εικόνα.
    Και ναι θα Τον γαμούσα, όπως ήθελε , θα Τον μαστίγωνα, όπως θα έκανα και όσα ακόμα μου ζήταγε
    Δεν θα τον έκρινα από τις απολαύσεις που ζητάει να πάρει. Αυτά που θα ήθελα να έχει είναι αυτά που με έχουν οδηγήσει ήδη μέχρι εκεί.
     
  9. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Αν στο μυαλό του υπό τα πράγματα είναι συγκεχυμένα , τότε η ευθύνη της αποτυχίας έγκειται στον υπέρ . Είτε λόγω επιλογής αυτού του ατόμου , είτε λόγω ατυχούς διαμόρφωσης .
     
  10. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Σ'ευχαριστώ Ηλία 
    ....όσο για τη Μεταξένια σου...την βλέπω εκεί δίπλα σου που ακόμα και τώρα χαμογελά..χαχαχα
     
  11. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

    Ηλια εση απο οτι ξερω απο την πρωτη μας γνωρημια στην Θεσσαλονικη εχεις δηλωση πανσεξουαλικος Κυριαρχος οποτε αυτα που εγραψα δεν αφορουν εσενα, αλωστε εση κατ'εμε παντα εχεις προχωριση ετη φωτος μπροστα επανω στα θεματα αυτα που οτι και να πη καπιος δεν σε ακουμπανε.

    Και επιδει με εβαλες παλη στο θεμα θα πω της αποψεις μου, εγω θα μηλησω για τον Κυριαρχο που ενοω εγω.

    Εγω λοιπον λεω για τον Απολυτο Αρσενικο Κυριαρχο,εγω λοιπον δεν μπορω να διανοηθω να ζητησει κατι τετιο απο την υπο του,οχι γιατι θα χαλαση της ταμπελες, αυτες να πανε να γαμηθουν, η αν την χαλαη την υπο του, υπο του ειναι οτι θελη την κανη, αλλα γιατι απλως δεν μπορω να διανοηθω οτι μπορει να την βρισκη (καυλονη)με κατι τετιο .

    Αυτες φυσικα ειναι οι δικες μου αποψεις που για πολλους μπορη να ειναι λαθος, αλλα σεβομε και της αλλες αποψεις, ο καθενας οπως το νιωθη,ειπαμε περι ορεξεως κολοκηθοπητα.

    Σου ευχομε να τραφεις καλα......φιλε οπως το γραφης.   
     
  12. skia

    skia Contributor

    καλά όλα αυτά. διατυμπανίζουμε τη σεξουαλικότητα. διατυμπανίζουμε την ελευθερία ηθών, διατυμπανίζουμε τους ρόλους. διαβάζω νήματα που κηρύσσουν τον ποιος είναι ο ρόλος του Κυρίαρχου και ποιος του υπό. διαβάζω για την υπακοή και την αφοσίωση. ωρίονται τύποι και τύπισσες για τα βάθρα και τα σκουλίκια.δέχομαι ότι αυτό μπορεί να μπει στα πλαίσια του παιχνιδιού και της καύλας.δέχομαι ότι ο καθένας έχει το δικαίωμα να δοκιμάζει αυτά που τον εξιτάρουν όποια κι αν είναι.μπερδεύουμε όμως κάτι.δε χωράει.πειράζει που δε μπορω να δεχτώ τον τυπά που θεωρώ Αφέντη μου να μου ''πήδηξέ με"