Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος crystal angel, στις 4 Φεβρουαρίου 2007.

  1. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

    Βρε κοπέλα μου, τι μας ρωτάς; Γάμα τον να παει στο διάολο ο πούστης.... μας γκάστρωσε πια με τα ερεθίσματα του προστάτη του και του εντέρου του, (με την καλή έννοια φυσικά το πούστης, πως λέμε δώστε τα λεφτά στην Μέρκελ να πάει στο διάολο η πουτάνα...).    
     
    Last edited: 22 Φεβρουαρίου 2012
  2. KAIseR

    KAIseR Regular Member

    Απάντηση: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

    Ναι δεν λεω συμφωνω αλλα πρεπει να συζητησουμε καποια μεγεθη,μεσαια ,μεγαλα πολυ μεγαλα ,παραπολυ μεγαλα..εγω προτεινω κατι το τεραστιο ,να μην μπορει να χαναπερπατισει
    και απο πιπα?????
     
  3. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

    Να μη διατελείς σε σύγχιση. 

    Ναιπ, ισχύει και για τους όρους κυριαρχική (οι λέξεις βίαιη και επεκτατική και χωροκατακτητική, αποτελούν ιδιότητες κυριαρχικής) πράξης) Όταν ισχυρίζεται κάποιος ότι μια πράξη είναι κυριαρχική, εδώ το στραπονάρισμα, δεν ισχυρίζεται ταυτοχρόνως ότι έχει αρνητικό ή θετικό πρόσημο, είναι καλή ή κακή, μαγκίτικη, αλανιάρα, ή αδελφίστικη (κατά την προσφιλή ορολογία αυτού του φόρουμ) ούτε καν αν κάνει καλό στις αιμορροίδες. Αν τώρα κανείς της φορτώνει πρόσημα θετικά ή αρνητικά, δε λέω όχι, ας το κάνει αλλά ας μην προβάλλεται αυτό στο συνομιλητή ξανά και ξανά με διάφορους τρόπους και να προσπαθεί για νιοστή φορά να πεί ΔΕΝ ΛΕΩ ΑΥΤΟ. Αναφορικά με τις συνομοταξίες, αυτό που λέω, είναι ότι υπάρχει μια συνομοταξία ανθρώπων και όχι λέξεων, η συντριπτική πλειοψηφία θε έλεγα, αυτού του πλανήτη που θρησκεύεται με τον έναν ή άλλον τρόπο και μια άλλη συνομοταξία μικρή θα έλεγα που δεν θρησκεύεται γενικώς. Αυτή η τελευταία όταν συζητάει, δεν βαραίνει τις λέξεις με ηθική- κόντρα ηθική ή θεολογικές ερμηνείες, όπως μια φορά Κ, για πάντα Κ. Δεν ενδιαφέρεται να πεί τί είναι καλό ή κακό, θετικό ή αρνητικό γιατί δεν την αφορά δε ζει με τέτοιους τρόπους. Ο Anacreon, λοιπόν είναι αυτός που "ούρλιαξε" σε όλα τα πόστ του, περί της απόλαυσης του στραποναρίσματος ως πράξη παράβασης της καθεστυκίας ηθικής και άγραφου κοινωνικού νόμου, που θέλει τον άντρα βαρύ και μάγκα που να γαμάει και να δέρνει. Αλλά μιλώντας για παραβατικότητα του στραποναρίσματος, θεολόγησε βαριά κι ασήκωτα και ας το έκανε δήθεν προκλητικά και τρολλάροντας κι ας μην το πήρατε χαμπάρι και εκείνος έθεσε πρόσημα. (Δεν αναφέρομαι προσωπικά στον Αnacreon, για να ξεκαθαρίζω,στην άποψή του αναφέρομαι. Εδώ είμαι για τοις απόψεις, όχι για τα πρόσωπα.). Γι αυτό και συστηματικά αρνήθηκα να μπω σε συζήτηση επί της ουσίας μαζί του γιατί θα μου ήταν αδύνατον να αντιπαρατεθώ με τόση πολλή θεολογία που εκρέει, τόσο από τον τύπο της έκφρασης του όσο και από την ουσία της άποψης του και δεν θα είχε νόημα για κανένα ούτε θα έβγαινε και άκρη. Άσε που θα μου έπεφτε βαριά στο στομάχι τόση ηθική.


    ΥΓ. Αλήθεια, πώς σου πέρασε έστω και για μια στιγμή από το μυαλό σου ότι ο DreamMaster χρειάζεται γραφείο τύπου?
     
  4. Ναι , μου το έχει πει κι εμένα. Με φοβάται επειδή λέει κάνω βίαιες επεκτατικές και χωροκατακτητικές πράξεις  
     
  5. Re: Απάντηση: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

    Ουπς   Τωρα το πρόσεξα. Η elfcat είναι παλιό μέλος και πολυγραφότατη. Θεωρουμε ότι δεν εχει θέσεις και αποψεις η ότι ειναι "γραφείο τύπου" απο πότε;
     
  6. Master DO

    Master DO Regular Member

    Απάντηση: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

    Δεν μπορώ να μιλήσω εκ μέρους του Anacreon-τος.
    Πάντως δεν αποκόμισα την ίδια άποψη.
    Υποθέτω απ΄όσα διάβασα ότι θέτει το ζήτημα στη βάση της ελεύθερης βούλησης,
    της απόλαυσης χωρίς συνειρμούς και συνδέσεις ηθικού χαρακτήρα
    και όχι κάποιας θρησκευτικής πίστης,
    παρότι κάπου μέσα στο σκεπτικό του έβαλε την παράμετρο «αντίδραση στο γενικώς αποδεκτό».

    Ανεξάρτητα πάντως από αυτό, η ερμηνεία που από κοινού προωθείτε εσύ και ο DreαmMaster
    που παρουσιάζει έναν πεφωτισμένο, ελέω κάποιου θεού Κυρίαρχο
    και όχι έναν Κυρίαρχο που μέσω του στραπ-ον μπορεί πιθανά να θέλει
    να αναγνωρίσει και να οριοθετήσει τα όρια της κυριαρχίας και επιβολής του πάνω στο υποκείμενο των ορέξεων και επιθυμιών του,
    είναι σεβαστή ως μια υποκειμενική θεώρηση των πραγμάτων μεν,
    πλην όμως τίποτα περισσότερο από μια εξίσου υποκειμενική άποψη, όπως όλων των υπολοίπων.

    Δεν πιστεύω προσωπικά σε καμία επιπλέον ανάγκη επίρρωσης της εξουσίας του εκάστοτε Κ επί του εκάστοτε υ ΤΟΥ,
    πέρα από όση και όποια απορρέει από το δεδομένο Σχήμα Κ/υ στο οποίο έχουν ήδη ομού συναινέσει από πριν.

    Η υποταγή του υ είναι αυτή που καθιστά Κυρίαρχο έναν κυριαρχικό,
    όπως αντίστοιχα η δυνατότητα κυριαρχίας ενός Κ είναι αυτή που καθιστά de facto υποτακτικό ένα υ προς αυτόν
    και όχι γενικά και αόριστα.
    Ως εκ τούτου η οιαδήποτε έξωθεν ή άνωθεν επίρρωση των ιδιοτήτων αμφοτέρων των μερών της συνάρτησης περιττεύει κατ΄εμέ
    και όταν κοιτάζω έναν Κ που εντέλει το υ του να τον στραπονάρει,
    βλέπω με τα μάτια τα δικά μου κάποιον που ανιχνεύει το ζωτικό του χώρο
    και επιθυμεί να δοκιμάσει με κάθε συμβατικό και ΜΗ τρόπο
    σε ποιο βαθμό μπορεί να επιβάλει τη θέλησή του εντός του χώρου αυτού.
    Και αυτό, στο δικό μου ερμηνευτικό πλαίσιο τουλάχιστον,
    δεν έχει ουδεμία σχέση με εκ Θεού πεφωτισμένες δεσποτείες ή οτιδήποτε άλλο συναφές,
    όπως σαφέστατα δεν έχει επίσης να κάνει με το πόσο straight ή gay είναι
    ή αν τον τρώει ο πισινός του και θέλει να του τον ξύσουν.

    Πιθανότατα δεν θα συμφωνήσουμε, αλλά δεν τρέχει και τίποτα,
    αρκεί να είμαστε στοιχειωδώς ξεκάθαροι, έκαστος στις απόψεις του.

    Δεν μου πέρασε.
    Η εξήγηση είναι πολύ απλούστερη.
    Σχολίασα δικά του αποσπάσματα και έλαβα απάντηση από σένα.
    Ποιος σου είπε να δίνεις δικαιώματα; lol.

    Ορίστε βρε! Έτσι είναι οι φίλοι!
    Έτοιμοι να λύσουν το ζωνάρι με το παραμικρό.
     
  7. Re: Απάντηση: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

    Ε σιγά το ζωνάρι που έλυσα   Εγω πάντα υπερασπίζομαι τους φίλους μου , ακόμα κι αν δεν το χρειάζονται. Αλλα δεν ανοιξα καυγά. Αν την έδερνε η την συκοφαντούσε κανείς θα έβλεπες τι σημαίνει καβγάς. Περα απο την φιλία παντως αντικειμενικά πρέπει να παραδεχτεις οτι αυτο ήταν χτυπημα κατω απο τη ζωνη. Ελα παραδέξου το  
     
    Last edited: 22 Φεβρουαρίου 2012
  8. Master DO

    Master DO Regular Member

    Απάντηση: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

    Φυσικά και θα έβλεπα.
    Θα ήμουν εκεί και θα βαράγαμε μαζί.

    Μπα! Είμαι αθεράπευτα εγωϊστής για κάτι τέτοιο.
    Ομολογώ την αμαρτία μου.
     
  9. Απάντηση: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?


    Ύστερα από αυτό το ποστ μου, όποιος/α αναφέρεται σε μένα άμεσα ή έμμεσα, και μάλιστα ψευδολογώντας επί των απόψεών μου, το κάνει, επειδή νομίζει πως τώρα πια είναι ασφαλής, διότι θα τηρήσω τον λόγο μου και δεν θα του/της απαντήσω δεόντως.
    Ενημερώνω ότι δεν είναι ασφαλής. Οι υποσχέσεις δίνονται για να παραβαίνονται. Οπότε μη προκαλείτε τον σκύλο πλζ. Μερσί. Γαβ.
     
  10. Re: Απάντηση: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

    Αφου ομολογεις μια αμαρτια δεν εισι και τοσο εγωιστής. Θα μπορουσες να ομολογησεις αλλη μια. Μια πανω μια κατω δεν χαλασε κι ο κοσμος

    Καλα τωρα ψαρωσα ρε συ.   Ησουν παντα τοσο σκληρός αντρας η τελευταια εγινες;
    Μου θυμιζεις λιγο τον επιθεωριτη Καλαχαν  
     
  11. Απάντηση: Re: Απάντηση: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

    Έτσι σκληρά και ζόρικα αγόρια είμαστε εμείς που τον παίρνουμε. Αυτά τα σπορ είναι αντρίκεια, δεν είναι παίξε γέλασε.  
     
  12. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

    Ισχυρίζεται λοιπόν η Elfcat (και συμφωνεί ο Dream Master) πως αν μια πράξη είναι ταυτόχρονα βίαιη, επεκτατική και χωροκατακτητική τότε είναι Κυριαρχική.

    Επίσης η Elfcat λέει ότι η διαταγή είναι και αυτή Κυριαρχική πράξη και γι αυτό είναι παράδοξο η υ να βάζει στραπόν στον Κ της (κάτι που είναι σύμφωνα με εκείνη ταυτόχρονα βίαιο, επεκτατικό και χωροκατακτητικό, άρα Κυριαρχικό)

    Σενάριο: ο Α κοντεύει να τα κάνει πάνω του (χοντρά). Αντί να πάει στην τουαλέτα να ξελαφρώσει διατάζει την β (που δεν θέλει να έχει καμία σχέση με κοπρολαγνεία) να του βάλει τη γλώσσα της στην κωλοτρυπίδα του όσο πιο βαθιά μπορεί, τόσο μέχρι να τη βγάλει καφέ.

    Ερώτηση: Στο παραπάνω σενάριο, ποια ήταν η Κυριαρχική πράξη; Η διαταγή του Α, η εκτέλεσή της από τη Β ή και οι δύο;