Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θεωρείτε λογικό να μιλάτε στον πληθυντικό σε προηγούμενες Κ σας ;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Nikos_34_Thess, στις 19 Μαϊου 2022.

  1. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Ναι, αλλά είναι σε αλλά πόδια τώρα…
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Αν είναι σε άλλα πόδια. Αν δεν είναι;
     
  3. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Αν δεν είναι, κι έχει αποφασιστεί αμετάκλητα η αποδέσμευση, προφανώς λειτουργεί κάποιος ως δεκανίκι. Ξαναερχόμαστε σε εργαλειοποίηση ανθρώπων. Και ποιες ειναι οι θέσεις. Φαντάζομαι θα σκεφτούν όλοι τις θολές, για εμένα, καταστάσεις όπως μεταβατικό στάδιο, οίκτο και νοιαξιμο προς πρώην σκλάβο, αλλά για εμένα μια βαθιά ουσιαστική συνομιλία από καρδιάς, δεν γίνεται με κανένα πρώην. Σχεδόν πάντα στην δική μου εμπειρία, υπάρχει ατζέντα, είτε ως συναισθηματική καβάτζα /στήριξη, είτε επαγγελματικής στήριξης, είτε σκέτη σεξουαλικη καβάτζα.
     
  4. Meido_

    Meido_ Ιδιοκτησία Του

    @Brt
    Ο τρόπος με τον οποίο εχεις συνδεθεί με αυτόν τον άνθρωπο υπερβαίνει τη λογική της καβατζας που μπορεί να συναντάς σε πρώην βανιλοσχεσεις.
     
  5. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    ό,τι δεν είναι άσπρο, δε σημαίνει απαραίτητα ότι είναι μαύρο... το "προφανώς" που επεσήμανα είναι μία εκτίμηση... υπάρχουν δεκάδες άλλες
     
  6. Melek

    Melek New Member

    Δε νομίζω ότι όταν αποδεσμεύεσαι για οποιαδήποτε λόγο σταματάει η φύση της σχέσης που είχες. Όπως επίσης δε πιστεύω πως μια σωστή D/s σχέση μπορεί να τελειώσει άσχημα. (Εκτός βέβαια αν υπάρχουν κακοποιητικά στοιχεία. Εκεί δε συζητάμε για πληθυντικό, απλά φεύγεις τρεχοντας.)

    Σα προσωπική εμπειρία μπορώ να πω πως στον πρώην Κ. μου μιλάω στο πληθυντικό και εκείνος με αποκαλεί όπως τότε με το "όνομα" που μου είχε δώσει. Αν θέλω να χαρακτηρίζομαι σκλάβα 24/7 δε μπορώ να θυμάμαι το ρόλο μου όποτε και όταν θέλω ειδικά όταν στον πρώην Κ. μου έχω ακόμη σεβασμό και αγάπη.

    Όλα αυτά υπό τη προϋπόθεση η σχέση να μην έχει λήξει άσχημα και να έχει χαθεί ο σεβασμός προς τον/την Κ.
     
  7. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    είμαι από τους ανθρώπους που έχω επικοινωνία με πρώην.
    Οκ όχι με όλους. κρατώ επικοινωνία με άτομα που εκτίμησα και εκτιμώ ακόμα και ξέρω πως και τα ίδια έχουν τα ίδια συναισθήματα με εμένα.
     
  8. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Εδώ τίθεται θέμα αν θα μιλάνε στο πληθυντικό στους/στις νυν...
     
  9. iolanda

    iolanda Contributor

    Μπορεί να μην συμβαίνει και τίποτα από όλα αυτά. Δεν είναι απαραίτητο να κάνεις μακροσκελείς συζητήσεις, δεν υπάρχουν μόνο τα άκρα.
    Μπορεί να ανταλλάζεις ένα χρόνια πολλά ή δύο τρεις κουβέντες κάπου κάπου, από ανθρώπινο ενδιαφέρον.
    Διατηρώ επαφές με πρώην (Κ ή βανιλλα),αν φυσικά το επιθυμεί και ο άλλος, επειδή νοιάζομαι και δεν μου αρέσει μετά από όσα μοιράστηκα να είμαστε δυο ξένοι.
     
  10. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Καταλαβαίνω την οπτική σου, γι αυτό και αναφέρω συζητήσεις ουσίας.

    Στην δικη μου οπτική ούτε αυτά τα ανούσια Ευχολόγια έχουν σημασία, αλλά αυτό πιστεύω εγώ.

    Προφανώς να έχουν χρόνια πολλά και καλά σε ανθρώπινο επίπεδο, αλλα μια φορά τον χρόνο ένα τηλεφωνο, δεν το θεωρώ ανθρώπινη σχέση. Ξανά, αυτή είναι η δικη μου οπτική.
     
  11. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Προηγήθηκε δομή, η οποία για να στέριωσε και να έδωσε πράγματα, αμφίδρομα, είχε βαρύτητα κι αξία. Μέσα από αυτή, το Κ μέλος κέρδισε τον σεβασμό του υ: Ο πληθυντικός από εργαλείο ασυμμετρίας έγινε κ τρόπος ένδειξης αυτού του σεβασμού. Η συνθήκη έληξε μάλλον αξιοπρεπώς, εφόσον διατηρείται η επικοινωνία.

    Γιατί να περισσεύει τώρα ο πληθυντικός;