Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θυμάσαι?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος echo, στις 9 Ιουλίου 2008.

  1. ae1969

    ae1969 Regular Member

    Μια και αύριο πατάω τα 41...

     [/URL][/IMG]

     [/URL][/IMG]

    ΥΓ. Δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεται μόνο σε μένα και εμφανίζονται τα  !
     
  2. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Θυμάσαι?


    Κι εγώ πάντα απορούσα γιά το ίδιο πράγμα... Προσπάθησα να το κάνω κι εγώ και ιδού

     "] [/URL][/IMG]

    το κατάφερα, κάνοντας όμως κάτι τόσο περίπλοκο, που ειλικρινά απορώ πώς μπορεί αυτό να κάνεις, κάθε φορά που ανεβάζεις μιάν εικόνα... 

    Ο σωστός τρόπος πάντως, είναι αφού κάνεις copy το url της εικόνας να πατάς το κουμπί "Εισάγετε εικόνα", και στο κουτάκι που εμφανίζεται να το κάνεις paste, διαγράφοντας ταυτόχρονα το "http://" που βγάζει by default...

     
  3. ae1969

    ae1969 Regular Member

    Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τη δοκιμή που κάνατε και τη συμβουλή σας.

    Το πρόβλημα αυτό το είχα και παλαιότερα όταν είχα ταράξει το φόρουμ με την ανάρτηση φωτογραφιών και είχε γίνει και μια σχετική συζήτηση περί του θέματος που οδήγησε στην (τελικά πρόσκαιρη) αποχώρησή μου και την αφαίρεση καμιάς 300αριάς μηνυμάτων μου που περιείχαν φωτογραφίες.

    Θα το κοιτάξω την επόμενη φορά γιατί η αλήθεια είναι ότι δεν έχω προσέξει αν το το "http://" μένει όταν κάνω copy / paste το link που δίνει για τα fora το image hosting που χρησιμοποιώ.
     
  4. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Θυμάσαι?


    Ώπα!

    Δε χρειάζεται να το ερευνήσεις, βρήκα τί κάνεις: Παίρνεις λάθος link.

    Μιλάμε γιά imageshack, έτσι; Και "share it".

    Εσύ παίρνεις το link που λέει "Forums", και βγαίνει έτσι:


     [/URL][/IMG]


    Ενώ θα έπρεπε να παίρνεις το link που λέει "Direct", γιά να βγαίνει έτσι:


     


     
  5. ae1969

    ae1969 Regular Member

    Κάτι τέτοιες ημέρες (γενεθλίων) και όσο περνούν τα χρόνια δεν θα μπορούσα να μην καταθέσω και εγώ κάποιες μνήμες μικρών και ασήμαντων αλλά καθημερινών στιγμών, από χρόνια που πέρασαν και στιγμές που ξεθωριάζουν όλο και περισσότερο ημέρα με την ημέρα.

    Θυμάμαι λοιπόν, χωματόδρομους και μόλις 2 – 3 πολυκατοικίες ανά οικοδομικό τεράγωνο στο Νέο Κόσμο (ναι, σε τόσο «απομακρυσμένο» σημείο, ήτοι… 5 λεπτά από το Σύνταγμα), να παίζουμε μπάλα στους δρόμους και να εκνευριζόμαστε αφάνταστα όταν κάθε… 5 ή 10 λεπτά περνούσε κάποιο αυτοκίνητο και μας έκοβε για λίγο το παιχνίδι, τη Συγγρού με φανάρια και μια κυκλική πλατεία στην κατάληξή της στην παραλία, τα αυτοκίνητα με τις ταχύτητες στο πλάι του τιμονιού σαν το Peugeot 404 του πατέρα μου (με αριθμό κυκλοφορίας 95800), τα παλιά μπλε λεωφορεία με τον εισπράκτορα να φωνάζει συνεχώς «προχωρείτε προς το μέσον», τα τρόλλεϋ… Alfa Romeo, την πλατεία μπροστά στη Μητρόπολη χώρο στάθμευσης με παρκόμετρα, τη μάχη να προλάβουμε και το μεσημεριανό γεύμα της Κυριακής και το γήπεδο (όταν οι αγώνες άρχιζαν όλοι μαζί στις 2.45 ή 3.00), τη «Γειτονιά», το «Λούνα Παρκ», το «Μεθοριακό Σταθμό» και το «ο Χριστός Ξανασταύρωνεται» στην ασπρόμαυρη TV των 2 καναλιών που άρχιζαν να εκπέμπουν μετά τις 5μμ με διαδοχικά «μας συγχωρείτε, διακοπή», τους σεισμούς του 1981, εκδρομές στα τελείως εξοχικά Μεσόγεια, τον Αμερικανικό Ραδιοφωνικό Σταθμό του Ελληνικού που μεγάλωσε τη γενιά μας μαζί με τους ραδιοερασιτέχνες της (κάθε) γειτονιάς, τα 6-ψήφια τηλέφωνα, το ΟΑΚΑ μια… ταμπέλα (ότι ο χώρος προοριζόταν για Εθνικό Ολυμπιακό Στάδιο), τις φωτιές σε Μινιόν και Κατράντζο, τις (τεραστίου μεγέθους) εφημερίδες να έχουν 5 δραχμές και τόσα άλλα…

    Και κάτι ουδόλως ρατσιστικό ή ξενοφοβικό, αλλά πόσο μακρινό: Θα πρέπει να ήταν στη 2α ή 3η Δημοτικού όταν φεύγοντας από το σχολείο, βρεθήκαμε μπροστά στο πρωτόγνωρο θέαμα ενός… μαύρου ανθρώπου. Θυμάμαι ακόμα να φωνάζουμε «ένας μαύρος, ένας μαύρος» και να τον ακολουθούμε μέχρι που απομακρύνθηκε 2 – 3 στενά. Πόσο εντύπωση μας έκανε τότε και πόσο περίεργα θα ένιωσε ο άνθρωπος (αν και πιστεύω ότι κάπου θα «το είχε ξαναδεί το έργο» στην Αθήνα της εποχής).

    ΥΓ. Θυμάμαι και την ΑΕΚ να παίρνει πρωτάθλημα, αλλά αυτό είναι μια άλλη πονεμένη… BDSM περίπτωση (με πολύ «Μ» μέσα!)
     
    Last edited: 15 Φεβρουαρίου 2010
  6. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Θυμάσαι?

    Χρόνια σου πολλά καταρχάς .
    Όσο για την ΑΕΚ την θυμάμαι και γω να παίρνει πρωτάθλημα .
    Πάλι καλά βέβαια γιατί είναι και άλλοι, πιο μικροί σε ηλικία που δεν έχουν να θυμηθούν τίποτα απ την ομάδα μας