Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θυμός και Bdsm προς συζητηση..

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος lara, στις 30 Ιανουαρίου 2007.

  1. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: Θυμός και Bdsm προς συζητηση..

    Δεν κατάλαβα τι είναι ξεπερασμένα για να είμαι ειλικρινής. 
     
  2. vani

    vani Regular Member

    Απάντηση: Θυμός και Bdsm προς συζητηση..

    Στη συγκεκριμένη περίπτωση έκανα το αντίθετο από αυτό που λες, δεν ισοπέδωσα μία bdsm σχέση με το γάμο... αλλά αντίθετα έκανα παραλληλισμού του παραδοσιακού γάμου (όπου οι γυναίκες έβαζαν σε πρώτη προτεραιότητα τις ανάγκες των αντρών) με μία σκηνή BDSM και αναρωτήθηκα κατά πόσο στοιχεία από BDSM περιέχονται σε αυτόν.

    Είναι τελείως διαφορετικό και για να καταλάβεις τι λέω, θα μπορούσες αντί για άμυνα να έβγαζες χιουμορ ή αυτοπεποίηθη πχ. Ναι μπορεί να Περιέχει και κανείς να μη το γνωρίζει. Anyway, εσύ βγάζεις άμυνα, εσύ θα ξέρεις και το λόγο…

    Αλλά στην ουσία του πράγματος αυτό που με παρέπεμψε εκεί είναι η ίδια η Lara που λέει να συζητηθεί...

    τώρα τι ακριβώς παρεξήγησα ή παρερμήνευσα δεν ξέρω...

    ακόμα και μία σχέση BDSM αν την εντάξεις στη ρουτίνα και την καθημερινότητα άποψη μου, θα παλιώσει ή φτάσει να γίνει κουραστική και πιεστική και εκεί ναι μπορεί να πατήσει στα καθιερωμένα προβλήματα που χαρακτηρίζουν κάθε σχέση ή γάμο.

    Ειδικά αυτή η ρουτίνα...που περιγράφεται στη σκηνή...

    δεν μου μεταδίδει καμία BDSM σχέση μόνο την καθημερινότητα της Μαίρη Παναγιωταρά...

    τα ίδια προβλήματα είχε και αυτή...

    δεν είναι να πεις πως δεν της άρεσε, γιατί λογικά θα είχε φύγει ήδη...

    άποψη μου πάντως...και για να απαντήσω και στο thread ανευ ερωτημάτων...

    αφήνεις κάτω το μαχαίρι και πιάνεις το μικρόφωνο, είμαι τώρα μες το πνεύμα; LOL...

    sorry...

    σοβαρά επαναπροσδιορίζεις τα όρια; γιατί προφανώς η απόλαυση κάπου χάθηκε...
     
    Last edited: 26 Οκτωβρίου 2012
  3. NobodyKP

    NobodyKP Contributor

    Απάντηση: Θυμός και Bdsm προς συζητηση..

    @ vani Εχεις σκευθεί ποτέ πως μπορεί να μην κάνεις για υποτακτική και πρέπει να το ψάξεις αλλιώς?
     
  4. vani

    vani Regular Member

    Απάντηση: Θυμός και Bdsm προς συζητηση..

    δεν δήλωσα ποτέ κάτι τέτοιο, ούτε έβαλα τον εαυτό μου σε καμία κατηγορία...το προφίλ μου άλλωστε βοηθάει να μη βγαίνουν λάθος συμπεράσματα, πιστεύω...
     
  5. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Θυμός και Bdsm προς συζητηση..

    Γλαύκας εις Αθήνας εκόμισες, vani  

    Δες εδώ, αν σου κάνει κέφι

    Βέβαια, οι προϋποθέσεις που πρέπει να ισχύουν για να φτάσει ένα ζευγάρι σε αυτή την κατάσταση ισορροπίας και να μείνει εκεί και να είναι ευτυχισμένο είναι πολλές και αρκετά διαφορετικές από του γάμου.
     
  6. vani

    vani Regular Member

    Απάντηση: Θυμός και Bdsm προς συζητηση..

    άλλη αντέδρασαν στη σοφία, non moi d'accord? d'accord. , αν και δεν είπα καν αυτό ακριβώς...

    ... η λύση είναι τα όρια υποθέτω σαν όλες τις σχέσεις, δεν μπορεί ο άλλος να είναι αδιάφορος στις ανάγκες του άλλου, ως γνωστόν η αδιαφορία σκοτώνει...μακάρι να το καταλάβαιναν αυτό και οι άντρες περισσότερο...ξέρεις πόσο ζευγάρια έχω δει να πηγαίνουν άπατα από αυτό ενώ ξεκίνησαν υπό τις καλύτερες προϋποθέσεις;
     
  7. switch_

    switch_ New Member

    Απάντηση: Θυμός και Bdsm προς συζητηση..

    Καλησπέρα. Για να είμαι ειλικρινής επειδή το thread είναι παλιό με αρκετές απαντήσεις δεν τις διάβασα όλες. Προσωπική μου άποψη είναι πως πέρα από το κομμάτι υποτακτικού/κυρίαρχου πάνω από όλα είμαστε άνθρωποι και αλίμονο να μην μπορεί κάποιος να εκφράσει το θυμό του. Ως switch θα επέλεγα το γ) αλλά δε θα προχωρούσα στη χρήση του μαχαιριού.
     
  8. mmm

    mmm

    Ως slave θα 'θελα μια mistress να μπορεί να με βγάλει από την καθημερινότητα μέσα από ένα παιχνίδι bdsm...δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο για να διώξει τους μικροεκνευρισμούς της καθημερινότητας. Φυσικά, αυτό ισχύει για μένα. Εννοείται, βέβαια, ότι μια σωστή mistress επιδιώκει να διαβάζει τη σκέψη του σκλάβου της, να μπαίνει στο μυαλό του και να τον καταλαβαίνει, ώστε να μπορεί να τον ελέγχει καλύτερα...
     
  9. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Θυμός και Bdsm προς συζητηση..

    Δε θα ήθελε να πέσει στα χέρια μου mistress αυτόν τον καιρό.