Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ιδανικη σκλαβα - ιδανικος Κυριος (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ απαντηση για σκλαβες υποτακτικες)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος petrosmpo, στις 7 Οκτωβρίου 2009.

  1. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Ιδανικη σκλαβα - ιδανικος Κυριος (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ απαντηση για σκλαβες υποτακτικες)

    δεν χρειάζεται, να εισαι σίγουρος οτι το γνωρίζει πολυ καλά ...
     
  2. Christos70

    Christos70 Regular Member

    Απάντηση: Re: Ιδανικη σκλαβα - ιδανικος Κυριος (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ απαντηση για σκλαβες υποτακτικες)


    Καταρχήν επαναμορφοποιημένη σαλονικιά μου , εφόσον μου έκανες την τιμή να μου απαντήσeiς λέξη προς λέξη στο ποστ μου θα μου επιτρέψεις να πράξω το ίδιο
    Δεν προεξόφλησα καμια πρακτικη ως σαχλαμάρα πως θα μπορουσα άλλωστε, ειδικά σε αυτό το φορουμ να το πραξω, όταν και οι δικές μου σεξουλικές προτιμήσεις δεν ειναι αποδεκτές απο την πλειοψηφια της κοινωνίας μας, ομολογώ όμως οτι αποκάλεσα έτσι την εικόνα της
    'Απολύτου Ηδονής' διπλα σε μια ζαρωμένη πούτσα!...
    Οσο αφορά στο επιχείρημα σου για να καλύψεις το ελλειμα του Μαστερ σου
    (έχω ένα φουσκωτήρι, ΤΕΛΕΙΟ!) δεν θα τοποθετηθώ. Εσύ πηγαίνεις με... τρόμπες, εσύ θα ξέρεις καλύτερα.
    Πάντως γι αυτο που λες
    ''Επειδή όμως το γαμίσι στον χώρο μας είναι πολύ πιο διευρυμένο από αυτό που ίσως έχεις εσύ στο νου σου (υποθέτω ότι το προσεγγίζεις βανιλοειδώς, ως διείσδυση του πέους και εκσπερμάτωση''
    Θα ήθελα να σου πω πως η παντοδύναμη φύση τα έφερε έτσι που η απόδειξη του
    σεξουαλικού οργασμού στον άνδρα εχει (καλώς ή κακώς ,και αυτό ειναι μια μεγάλη συζητηση) ρευστή μορφή.Επειδή εσύ λοιπόν, αυτό δεν το ζεις γι'αυτο (και αυτό το αναφέρω σημειολογικά και μονο) ειναι η μονη λέξη η οποία εχει
    γραμματικό λάθος στο κείμενο σου...

    [γαμήσι - ορισμός του γαμήσι από το Δωρεάν Ηλεκτρονικό Λεξικό
    el.thefreedictionary.com/γαμήσι]


    Συνεχίζοντας, αυτό το...
    ''Στην δική μου περίπτωση βέβαια, όπως μπορούμε να επιβεβαιώσουμε κι εγώ και οι αδελφούλες μου'' ειλικρινά πολύ μου άρεσε, και πιστεύω
    (διαισθητικά αν θες) ότι όντως θα είστε πολλές...το ίδιο και οι τρόμπες που θα σας συνοδεύουν φαντάζομαι.

    Βέβαια δεν μπορώ να παρα να συμφωνήσω με τη δήλωση σου

    '' Βρίσκω εξαιρετικά αντιαισθητική την προσέγγιση "γαμάω και δέρνω" ''
    μιας και αυτό 'ain't my poison' συμπάθα με όμως αν εδώ χρησιμοποιήσω μια άγνωστη λέξη σε σένα
    ΚΑΥΛΩΝΩ τρελλά όταν μια γυναίκα μου ζητά να την χαστουκίσω και τολμώ να πω, πως ειμαι και πολύ καλός slapper γιατί συνήθως μου ζητουν κι άλλο
    Εσυ βέβαια δηλώνεις

    '' Βρίσκω εξαιρετικά αντιαισθητική την προσέγγιση "γαμάω και δέρνω", όπως και την βανιλλοειδή προσέγγιση ότι "το γαμίσι αρχίζει και τελειώνει με το χύσι". Αλλά αυτά είναι γούστα, ο καθένας έχει τα δικά του. ''

    απο την άλλη εγώ ισχυρίζομαι οτι η καύλα ολοκληρώνεται με το χυσι
    αλλα και το χύσι δεν υπάρχει χωρίς καύλα
    και επειδή εσύ δεν έχεις σχέση με τέτοιες βανιλοειδεις προσεγγίσεις ειμαι αναγκασμένος να υποθέσω οτι οι τρόμπες απλα χρησιμεύουν για να φουσκώνουν και να ξεφουσκώνουν! Αυτό όμως εμένα δεν μου φαίνεται για BDSM session
    πιο πολύ για παιδικό πάρτυ στο Ballons μου κάνει.

    Θα κλείσω όμως συμφωνώντας απόλυτα μαζί σου
    '' Αλλά αυτά είναι γούστα, ο καθένας έχει τα δικά του. ''
     
  3. Stalker

    Stalker Not a very nice guy Contributor

    Απάντηση: Re: Ιδανικη σκλαβα - ιδανικος Κυριος (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ απαντηση για σκλαβες υποτακτικες)

    Θα συμφωνησω απολυτα.Το bdsm ειναι πανω απο ολα,ενας πολλαπλασιαστης ισχυος αισθησεων και συναισθηματων.Επιθυμιας,ηδονης,καυλας,ποθου,ζηλειας,πονου απορριψης..ολα στη νιοστη.Και αυτο ειναι το πιο γοητευτικο.Αλλιως..if you cant stand the heat get out of the kitchen..
     
  4. SensualTorturer

    SensualTorturer Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Ιδανικη σκλαβα - ιδανικος Κυριος (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ απαντηση για σκλαβες υποτακτικες)

    Για κάτι που ο καθένας κάνει σύμφωνα με το γούστο του, η ένταση της κουβέντας ειναι πολύ μεγάλη και δεν δικαιολογείται! Όπως δεν δικαιολογούνται τα αιχμηρά σχόλια και οι προσωπικές αντεγκλήσεις, ιδίως αν αυτές αφορούν και σε πρόσωπα που δεν συμμετέχουν στην κουβέντα σας.

    Θα πρέπει να αναγνωρίσει κανείς, και να μην εγκλωβιστεί, στο απόλυτο και χειμαρώδες ύφος της dora, ύφος που προσπαθεί να εμπεδώσει - στανικώς πολλές φορές - το "όλα καλά όλα ανθηρά'. Οι αντιπαραθέσεις σε αυτό το σημείο δεν μπορούν να είναι λογικές παρά μόνο συναισθηματικές, μια και αφορούν την αξιολόγηση που κάνει ο καθείς μας για την ζωή του.

    Θα πρέπει επίσης να συγχωρήσει τα πολλά λόγια και να επικεντρωθεί στην ουσία, που συνήθως - μιλώ εξ αφορμής και όχι για την δώρα - συνοψίζεται στο : "ο δικός μου ο κυριούλης είναι ο καλύτερος και ο πιο δυνατός και ο πιο σκληρός και ο πιο τρυφερός και τα κάνει όλα καλύτερα από όλους και εγώ είμαι επίσης η καλυτερότερη γιατί όσα πονετικά μου κάνει εγώ τα αντέχω και είμαι ΚΑΙ η σκλαβάρα που υπακούω σε ότι μου λέει και καμία κουφάλα δεν θα με κάνει να κατέβω από αυτό το καλάμι". Σε μια τέτοια "αντικειμενική" άποψη, λογική απάντηση δεν χωρεί. Από την άλλη, αλοίμονο αν δεν ήταν έτσι! Ως κυριούληδες, μέσα από τα μάτια της αγαπητικιάς και όσο αυτή υφίσταται, παίρνουμε τον τίτλο, τα εύσημα και την λειτουργία. Αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

    Το να μαλώνει κανείς για το ποιός είναι ο ιδανικός σκλάβος, χωρίς να έχει λυθεί το θέμα τι είδους σκλάβος είναι ο σκλάβος που πρέπει να είναι και ιδανικός, είναι εξαιρετικά ολισθηρό. Γιατί αν ο σκλάβος είναι μόνο ερωτικός σκλάβος, τότε είναι οινεί σκλάβος και ως τοιούτος δεν μπορεί να είναι ιδανικός. Αν πάλι δεν είναι σκλάβος, γιατί όπως συμφωνήθηκε παλαιότερα εδώ μέσα οι όροι χρησιμοποιούνται με την μεταφορική τους έννοια, τότε σίγουρα δεν είναι και ιδανικός. Προς τι η θλίψη και ο αναστεναγμός λοιπόν;

    Επιπροσθέτως - τα γραφόμενα μας, κυρίως όπως έχουν μια δόση απόλυτου και υπερβολής, μπορούν να οδηγήσουν σε λάθος συμπεράσματα και να αποτελέσουν σημεία μείωσης, μηδενός εξαιρεουμένου. Παραδείγματα: τόσοι οι τρόμπες που επικαλείσαι για να αντιπαρατεθείς στην δόρα όσο και η απλή σκέψη που θα μπορούσε να κάνει, ότι δηλαδή σε βάζουν, αν και όσο σε βάζουν, να τις χαστουκίσεις ξανά και ξανά για να μάθεις επί τέλους πως γίνεται, γιατί δεν είσαι ικανός να γίνεις τόσο καλός όσο ο κυριούλης της! Άρα, επ' αυτών και δι' αυτών των κομπασμών και αντεπιχειρημάτων, δεν μπορεί να γίνει συζήτηση.

    DragonPrince

    ΥΓ Πίστεψε με, και εγώ αισθάνομαι παράξενα που δεν τα έχωσα στην dora για όσα πολλά και χειμαρώδη λέει, αλλά εδώ δεν μπορείς να της στερήσεις το δικαίωμα να αισθάνεται καλά με ότι της συμβαίνει! Ακόμη και αν φαντάζουν ψεύτικα, υπερβολικά, too much αισιόδοξα, ή ότι άλλο, είναι ΔΙΚΑ ΤΗΣ και μόνο αυτή μπορεί να έχει άποψη για την ζωή της. Στραβή και λάθος (το πιθανότερο) αλλά αυτή έχει και δεν σου (μου, μας) πέφτει λόγος.
     
  5. Christos70

    Christos70 Regular Member

    Απάντηση: Ιδανικη σκλαβα - ιδανικος Κυριος (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ απαντηση για σκλαβες υποτακτικες)

    Hey! i got no beef with u man
     
  6. Σευχαριστώ Petrosmpo για τα καλα σου λόγια αλλα για να καταφέρω να γίνω πραγματικη πριγκηπισσα σκλάβα χρειαζομαι πολυ δουλεια κ προσπαθεια ακόμα.Κ για να ειμαι ειλικρινης δεν νομιζω πως θα το καταφερω ποτε οσο κ αν το θελω
     
  7. Master DO

    Master DO Regular Member

    Απάντηση: Ιδανικη σκλαβα - ιδανικος Κυριος (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ απαντηση για σκλαβες υποτακτικες)

    Πως Μου είχε ξεφύγει αυτό το «νήμα»;

    Κάποτε είχα μιλήσει για Νέο-βλαχο-kinky αισθητική στο BDSM.
    Ομολογώ πως οι ορίζοντές Μου ήταν στενότεροι του Ευρίπου.
    Οι νεόκοποι «Masters» που προέκυψαν πρόσφατα με φόρα, δίνουν
    πραγματική υπόσταση στον όρο.

    Σκλαβάρες φυλαχτείτε!
    Δεν είναι ότι απλώς θα πέσει πολύ ξύλο και φαλός.
    Είναι ότι θα μυρίζει κιόλας πατσά και χασαπόχαρτο.

    Υ.Γ. dora, μην κάνεις κάνα αστείο και σου ξεφύγει ότι
    δουλεύεις και λουλουδού, γιατί βλέπω τα Λαδάδικα
    να καίγονται.
     
  8. Πόσο δίκιο έχεις Master DO!
     
  9. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Ιδανικη σκλαβα - ιδανικος Κυριος (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ απαντηση για σκλαβες υποτακτικες)

    Αγαπητέ Christos70,

    Δεν μίλησε κανένας για ζαρωμένες πούτσες. Μόνο εσύ. Αυτό που είπα εγώ – και στρέβλωσες εσύ - είναι ότι σε περίπτωση που κάποιος είναι για χ λόγους ανίκανος για διείσδυση, υπάρχουν εναλλακτικές προσεγγίσεις. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα η ικανότητα ή μη για διείσδυση από τον Κυρίαρχο. Ποτέ δεν με ενδιέφερε (και πάντα έπεφτα στους πιο ψωλαράδες, για κάποιο μυστήριο λόγο). 

    Κατάλαβα σχετικά νωρίς ότι αυτοί που περνούν τον εαυτό τους για εξαιρετικό γαμιά είναι κάτι δυστυχισμένα όντα που είναι ερωτευμένα με τον εαυτό τους. Καλά κάνουν οι άνθρωποι, μακριά απ’ τον κώλο μας και ότι θέλουν ας κάνουν. Between us, ο καλύτερος γαμιάς είναι αυτός που δεν εξαρτά τον τρόπο με τον οποίο γαμάει από το μέγεθος ή τις δυνατότητες της σιδερένιας ψωλής του. Είμαι βέβαιη ότι πολλές γυναίκες θα στο επιβεβαιώσουν αυτό.

    Θα ήθελα λοιπόν να επισημάνω – και ευχαριστώ ιδιαιτέρως τον Sensual Torturer που επίσης εντόπισε την αγένεια του πράγματος – ότι αιχμές κατά του Κυρίου μου δεν είναι θεμιτές, όταν δεν γνωρίζεις τον ίδιο και δεν γνωρίζεις το είδος της σχέσης που έχω μαζί του. Και κρίνοντας από την συμπεριφορά που επέδειξες στο παρόν νήμα, δεν θα τον γνωρίσεις και ποτέ. Είναι πολύ επιλεκτικός στις παρέες του και σαφώς πιο επιλεκτικός από μένα όσον αφορά τις συνομιλίες του μέσα στο φόρουμ. Είναι ανόητο να αναγάγεις μία γενική απάντηση περί χαρακτηριστικών του ιδανικού Κ σε προσωπικές αιχμές, για κάτι που ουσιαστικά δεν έχει καν σημασία στον χώρο αυτό. Και που δεν ισχύει. Εδώ έχουμε μία συζήτηση, την οποία κρατούμε σε κάποια γενικά επίπεδα, με μερικές αναφορές σε κάποιες προσωπικές εμπειρίες μόνο όταν κρίνουμε απαραίτητο και μόνο όταν θέλει κάποιος να τις μοιραστεί, και τότε είμαστε πολύ διακριτικοί να μην προσβάλλουμε και να μην πληγώνουμε τον άλλο. Και έτσι είναι και το σωστό. Γιατί φαντάσου να το κάναμε ο ένας στον άλλον. Θα διαλυόταν το φόρουμ, τί νόημα θα είχε να είμαστε εδώ και να συνομιλούμε;

    Για να επανέλθω στο θέμα, που τόσο σου έκανε εντύπωση, έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι η ίδια η διείσδυση δεν μου είναι καθόλου απαραίτητη μέσα στη σχέση μου. Και τα αναφέρω αυτά μόνο στο πλαίσιο του ερωτήματος, το οποίο ήταν σαφές: ποια είναι τα χαρακτηριστικά του ιδανικού Κ για μας. Εφόσον λοιπόν επέλεξα να απαντήσω, πάρτε τα. Άλλα είναι αυτά λοιπόν που κάνουν τη σχέση πολύτιμη. Μου αρέσει το σεξ με τον Κύριό μου, αλλά αν ξαφνικά έμενε ανίκανος ή αν αποφάσιζε να μην κάνει έρωτα μαζί μου, για κάποιο χρονικό διάστημα ή για πάντα, δεν θα έφευγα από την σχέση. Μου αρέσει πολύ το σεξ και εφόσον μπορώ και βρίσκω ερωτικούς συντρόφους για σεξ και εφόσον έχω την άδεια από τον Κύριό μου να το πράξω, θα ήθελα να συνέχιζε να υπάρχει το σεξ στη ζωή μου. Κατά τον ίδιο τρόπο θα δεχόμουν και την έλλειψή του, συχνά μου την επιβάλλει, έτσι κι αλλιώς, στο πλαίσιο της τιμωρίας ή της πειθαρχίας. Φαντάζομαι ότι σε μία βανίλλα σχέση αυτό δεν γίνεται έτσι. Δεν ξέρω πώς θα ήταν εκεί, δεν μπορώ να σκεφτώ έτσι πια.

    Όμως, θα ήθελα να προσθέσω ότι σε μία σχέση M/s δεν είναι μόνο η διείσδυση που συνιστά το σεξ. Γι αυτό είπα ότι ο Κ πρέπει να «γαμάει». Αναφέρομαι στους «συναφείς τρόπους» που χρησιμοποιούμε στην ενασχόλησή μας με την απόλαυση. Η διείσδυση είναι ένα πολύ μικρό κομμάτι της απόλαυσης, και δηλώνω δημοσίως και με πάσα ειλικρίνεια ότι θα ζούσα χωρίς αυτήν για να διατηρήσω μία M/s σχέση που με καλύπτει. Είναι εξαιρετικά δύσκολο να το εξηγήσω σε κάποιον που δεν κατανοεί την έννοια της Υπέρτατης Απόλαυσης και την εξαρτά από μία ζαρωμένη ή ντούρα πούτσα. Σε διαβεβαιώ ότι είναι εντελώς άχρηστη η πούτσα για τις απολαύσεις που θέλω εγώ.

    Θα ήθελα να μην χρησιμοποιήσεις αυτό που λέω για να υπαινιχθείς ότι ο Κύριός μου είναι σεξουαλικά ανίκανος. Δεν είναι. Και το σεξ συνεχίζει να αποτελεί τμήμα της σχέσης, επειδή έτσι το θέλει ο ίδιος. Στηρίζω την άποψή μου περί διείσδυσης σε μία δική μου θεώρηση των σχέσεων (εξήγησα τι σημαίνει για μένα «γαμάω» και «γαμιέμαι») η οποία βρίσκει αντίκρισμα μέσα στις σχέσεις σκλαβιάς στο BDSM. Θα ήθελα αυτό να γίνει αποδεκτό, όπως γίνεται αποδεκτή η δική σου εμμονή με την ντούρα πούτσα και τα παρακάλια για τις μπάτσες. Χωρίς κοροϊδίες και κυρίως χωρίς υπαινιγμούς. Θα αποσύρω και την αναφορά μου στο περίφημο φουσκωτήρι μου, ήταν μία ατυχής στιγμή για μένα, ήμουν κάπως κουρασμένη χθες το βράδυ και «μπουρίνιασα». Να με συγχωρείς.

    Όσον αφορά αυτά που ισχυρίζεσαι περί καύλας, η οποία ολοκληρώνεται με το χύσιμο, θα μου επιτρέψεις το δικαίωμα να μείνω παγερά αδιάφορη σε μία τέτοια προσέγγιση της απόλαυσης. Τα τελευταία δυόμισι χρόνια τα πέρασα σε μία κατάσταση σχεδόν μόνιμης καύλας, σε βάση 24/7, χωρίς τρομακτικά μεγάλη ενασχόληση με το ίδιο το άγγιγμα, και χωρίς την συμβατική «υδραυλική» προσέγγιση προς το σεξ. Μία θα έλεγα εγκεφαλική καύλα, αν δεν φρουμάξουν οι ευαίσθητες ψυχές εδώ πέρα (σόρρυ, σόρρυ ), η οποία βρισκόταν σε μόνιμη επαφή και αλληλεπίδραση με μία απίστευτα έντονη σωματική διέγερση, και ολοκληρωνόταν επίσης πολύ πολύ έντονα όταν ολοκληρωνόταν, αλλά χωρίς να επέρχεται αυτό το γνωστό «άδειασμα» που είχα βιώσει στο παρελθόν, στις βανίλλα επαφές μου. Δεν επήλθε ποτέ ο κορεσμός, ποτέ δεν ξεκαύλωσα, παρέμενα μονίμως νωπή, και τώρα που γράφω καυλωμένη είμαι, και αυτό το βρίσκω πολύ πιο όμορφο από αυτό που έκανα παλιά, όταν σταματούσα για λίγο ότι άλλο έκανα, πήγαινα και έκανα σεξ, και όταν χόρταινα επέστρεφα χορτάτη στις υπόλοιπες ασχολίες της ζωής μου. Σήμερα, δεν έχω άλλες ασχολίες πέραν της καύλας μου.

    Ας πούμε ότι πρόκειται για μία διαλεκτική της επιθυμίας, όπου η επιθυμία και η απόλαυση βρίσκονται σε ένα ατέρμονο παιχνίδι, όπου η επιθυμία αντί να μειώνεται με την επίτευξη της απόλαυσης, αυξάνεται. Όχι ότι δεν υπάρχουν plateau απόλαυσης...Υπάρχουν. Πιστεύω όμως ότι στον έλεγχο, στο πλαίσιο, στην πειθαρχία, στην ύπαρξη μέσα σε ένα μόνιμο πλαίσιο «δεσίματος», όπως αυτό της σκλαβιάς, στην εξάρτηση από τον ερωτικό σύντροφο τον οποίο «φέρουμε» μέσα μας οι σκλάβες μονίμως, εκεί λοιπόν, και όχι σε μία ντούρα πούτσα ή σε λίγα χαστουκάκια, βρίσκεται το μυστικό για την αποφυγή του κορεσμού, το μυστικό για την συνεχή αναγέννηση της επιθυμίας. Και όχι στην ίδια την απόλαυση. Εννοώ ότι η επιθυμία ΕΙΝΑΙ η απόλαυση. Όχι η ίδια η απόλαυση.

    Αλλά όπως είπε και ο αγαπητότατος Sensual Torturer, ίσως να κάνω και λάθος. 

    @Master DO, πότε θα έρθετε στα Λαδάδικα; Θα κρατήσω ένα καλαθάκι γαρύφαλλα για Σας...
     
  10. Syrah

    Syrah Contributor

     

    Μακράν το σοφότερο σχόλιο από όσα έχω διαβάσει τις τελευταίες εβδομάδες.
     
  11. Christos70

    Christos70 Regular Member

    Απάντηση: Ιδανικη σκλαβα - ιδανικος Κυριος (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ απαντηση για σκλαβες υποτακτικες)

    Ντορα η αποψη μου ειναι οτι εισαι το alter ego του Μ σου(και σε εμας αρεσε η Vendetta αλλα δεν καναμε και split) και οτι οπως το εχεις γράψει και συ
    "εσυ κι Αυτός εισαστε ένα" .Συμπάθα με για την όποια αγένεια, πρώτη φορά μου δόθηκε η ευκαιρία να απευθυνθώ σε μια φανταστική περσόνα όπως εσύ
     
  12. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Ιδανικη σκλαβα - ιδανικος Κυριος (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ απαντηση για σκλαβες υποτακτικες)

    Κανένα πρόβλημα. Με την ευκαιρία, σου εύχομαι καλή παραμονή στο φόρουμ.

    ΥΓ. Αυτά με τις φανταστικές περσόνες να τα πεις στις τράπεζες που με κυνηγάνε. 

    ΥΓ2. Σου άρεσε η Vendetta; Έλα Χριστέ και Κύριε. Ένα από τα πιο βαρετά έργα που έχω δει στη ζωή μου.Το έκανα fast forward για να μη με πάρει ο ύπνος. Εγώ κάτι κουλτουριάρικα βλέπω, Κισλόφσκι και τέτοια.