Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ιδανικη σκλαβα - ιδανικος Κυριος (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ απαντηση για σκλαβες υποτακτικες)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος petrosmpo, στις 7 Οκτωβρίου 2009.

  1. petrosmpo

    petrosmpo Regular Member

    Απάντηση: Re: Ιδανικη σκλαβα - ιδανικος Κυριος (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ απαντηση για σκλαβες υποτακτικες)



    Ακριβως οπως το περιμενα ! και ακομη καλητερο... τωρα ξερω οτι εχεις και λεπτα δαχτυλα χεριων και το μαλι σου φτανει κατω απο τους ωμους , αν και συχνα παιζεις με αυτο,-εννοω το μηκος.
     
  2. petrosmpo

    petrosmpo Regular Member

    Απάντηση: Re: Ιδανικη σκλαβα - ιδανικος Κυριος (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ απαντηση για σκλαβες υποτακτικες)


    Μην περνεις φορα μαναρη,εχεις δρομο μπροστα σου μην ξεχνας οτι εισαι μικρη ακομη.. και τολμας...να συμφωνης με εναν Π α Λ ι Ο και αφεντη μαλιστα που δεν τρωει πατσα !!!
     
  3. Ξεκινησα να γραφω στο νημα για να απαντησω σε εναν νέο στο φορουμ μιας που κ εγω σχετικα νεα ειμαι αλλα κ γιατι ηθελα.Όταν εκανα νίξη περι ορθογραφικων καμια ειρωνεια δεν ειχα.Αντιθετα το ειπα για καλο.Ωστοσο βλεπω ότι εδω δεν υπαρχει ευγενης αμιλλα αλλα διαθεση χλευασμου κ επιδειξης ικανοτητων που μπορει κ να μην υπαρχουν.Ενας αληθινός Κ ειναι υπερανω όλων αυτων.Κ εγω σα ταπεινη σκλαβουλα λεω να μη μιλησω άλλο γιατι εκνευριζομαι κ δεν μου κανει καλο αυτο.Ωστοσο μπορω να συμφωνω με οποιον θελω κ ότι θελω.
     
  4. petrosmpo

    petrosmpo Regular Member

    Απάντηση: Ιδανικη σκλαβα - ιδανικος Κυριος (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ απαντηση για σκλαβες υποτακτικες)



    Αγαπητε μου φιλε ο κοσμος μας ειναι μεγαλος, γεματος αρωματα, γευσης, χρωματα,διαφορετικα γουστα, ......κ.λ.π η ικανοτητα να απολαμβανουμε σταματαει οταν μας ενοχλει ο πατσας που τρωνε οι α λ λ ο ι θεωροντας οτι μονο ο δικος μας ουρανισκος μπορει να προσδιορηση την απολητη γευση για λογαριασμο ολων των αλλων.

    Χα'ι' DO Master !!!!!! οι μελοθανατοι του ευωδιαστου πατσα σε χαιρετουν.

    ΥΓ.
    Ο μεγαλος Μανητου να βαλει το χερη του αν και σε μερικες περιπτωσεις μαλλον πρεπει να βαλει και τον πουτσο του.
    ΑΠΟΡΙΑ
    Ειμαι τοσο ανορθογραφος που δεν κατανοησες τα αρχικα ερωτηματα ?
     
  5. petrosmpo

    petrosmpo Regular Member

    Απάντηση: Re: Ιδανικη σκλαβα - ιδανικος Κυριος (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ απαντηση για σκλαβες υποτακτικες)



    DORA
    Νομιζω πως η προδιαθεση της φιλοσοφικης θεωρησης των πραγματων σε οθει ασυνειδητα η συνειδητα (εχει διαφορα στην αντιμετωπιση) να ξεφευγεις απο τον πραγματικο λογο,με αποτελεσμα να αναρωτιεμε αν η υπαρξη του συνθετου λογου οπως διαμορφωθηκε στο περασμα του χρονου τελικα επαιξε θετικο ρολο η οχι.

    Δ Ε Ν μηλησα για τελειο ΟΝ αυτα δεν υπαρχουν γενικος, αφου την τελειοτητα προσδιοριζει ο σκοπος της δημιουργειας μιας και η δημιουργια αδυνατη να ξεκινησει σαν αυτοσκοπος.

    Νομιζω οτι μαζι μου απογορευετε να παρασηρεσε βαζοντας και μενα σε πειρασμο να αφεισω τη καθαροτητα του λογου στεροντας τελικα απο τον εαυτους μου το αυτονοητο .
    Δεν ξερω αν καποιος Κυριος σε γαμαει αυτο το καιρο, αν υπαρχει παντος πρεπει να σε διδαξει με εποδυνο τροπο τον πραγματικο λογο. (οταν λεω λογο εννοω την ανταλαγη λεξεων με σκοπο την κατανοηση του νου).
    Θα μπορουσα να σε αναλαβω και εγω φυσικα εφοσον σε παραχωρηση ο Κυριος σου.
    Το χειροτερο που εκανες με μενα ηταν να με βαλεις στο σακη της λεκτικης απροσδιοριστης συναρτησης του νου μαζι με ολους τους αλλους. Ο ΠΕΤΡΟΣ ειμαι μην μπερδευεσαι και εχω σοβαρο λογο να θεωρω αυτονοητη τη φωτινοτητα του λογου απο μια σκλαβα του δικου σου επιπεδου.
     
  6. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Ιδανικη σκλαβα - ιδανικος Κυριος (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ απαντηση για σκλαβες υποτακτικες)

    Μου θυμίζετε όλο και περισσότερο τον Τζακ Τίνκερ. 
     
  7. petrosmpo

    petrosmpo Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Ιδανικη σκλαβα - ιδανικος Κυριος (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ απαντηση για σκλαβες υποτακτικες)



    Παλι με μπερδεψες !!! ειμαι απο τη Σαλονικη γεννημα θρεμα και ζω εδω και 4 χρονια στο ποιο ομορφο νησι του Β. Αιγαιου.
    Ειμαι αυτος που ειμαι και αυτο μαρεσει να ειμαι.
     
  8. Master DO

    Master DO Regular Member

    Απάντηση: Ιδανικη σκλαβα - ιδανικος Κυριος (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ απαντηση για σκλαβες υποτακτικες)

    Μιάς και από μόνος σου Μου αναγνωρίζεις προσόντα που δεν διεκδίκησα ποτέ,
    όπως της..παλαιότητας και της ιδιότητας του… Καίσαρα,
    (παρεμπιπτόντως βρε ατιμούτσικο, "οι μελλοθάνατοι...σε χαιρετούν" και "Χάϊ"
    δεν κολλάνε. Ένα "Άβε" θα του πήγαινε καλύτερα. Tο κάνεις που το κάνεις
    το κομπλιμέντο, κάντο της προκοπής!) [κλείνει η παρένθεση],
    έχω να σου πω τα εξής λίγα:
    Αργήσαμε αλλά το καταλάβαμε το point σου, να είσαι ήσυχος.
    Θα μπορούσες εξίσου καλά και απλά να είχες πει πως εδώ μέσα
    πέφτει πολλή θεωρία και μπλα-μπλα και λίγο ως καθόλου φύκι-φύκι.
    Για να το λες εσύ κάτι θα ξέρεις.
    Θα μπορούσε ακόμα και να έπιανε τόπο αυτή σου η παρατήρηση εάν:
    Α) Δεν έβγαζες τόσο πολύ προς τα έξω κάτι μεταξύ Μάρκου Λεζέ,
    Γκουσκγκούνη με ολίγη από Ζουράρι,
    (πως λένε «εκεί που έκλασε ο Ζουράρις φύτρωσε ο…;» Έτσι.)
    Β) Δεν έβαζες συνέχεια προπομπούς σε ό,τι λες το παπάρι σου και τη γραμματέα σου.
    Γ) Δεν θεωρούσες τους πάντες συλλήβδην αγάμητους
    Δ)Φρόντιζες προτού ανοίξεις το στόμα σου να πιάσεις πρώτα λίγο παλμό,
    λιγάκι κλίμα βρε αδερφέ.
    Που Μ/μας είδες, που Μ/μας ξέρεις;
    Και άλλα διάφορα παρόμοια για να μην το κουράζουμε.
    Δυστυχώς, εύχομαι να πέσω έξω, κατάφερες να μικρύνεις πολύ το target group
    των κατακτήσεών σου με αυτή σου την "πάρτα-ολα" συμπεριφορά.
    Ίσως να έχεις καλύτερη τύχη σε sites τύπου anerastesnoikokyresseapognosi.gr
    Αν παρ’ όλα αυτά σου κάτσει και τη χώσεις εδώ μέσα,
    τότε θα ισχύει το γνωστό τετριμμένο
    «ο καθένας και η κάθε μία παίρνουν αυτό που τους αξίζει».

    Μίλησα.
    Ουγκ!
     
  9. Christos70

    Christos70 Regular Member

    Απάντηση: Ιδανικη σκλαβα - ιδανικος Κυριος (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ απαντηση για σκλαβες υποτακτικες)

    και γω που νομιζα οτι το'χα χοντρυνει με τον Θόδωρα...
     
  10. petrosmpo

    petrosmpo Regular Member

    Απάντηση: Ιδανικη σκλαβα - ιδανικος Κυριος (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ απαντηση για σκλαβες υποτακτικες)

    Nα διευκρινισω κατι για να μην παραξηγηθω ,
    Το χα'ι' ειχε να κανει με τον Γερμανικο χαιρετησμο και αφορουσε την υσχηρη αλαθητη και μορφωμενη προσωπικοτητα στον ΟΠΟΙΟ απευθηνοταν ο χαιρετησμος . Οσο για το 'οι μελοθανατοι σε...' ηταν οι καημενοι αμορφωτοι του πατσα που ΑΠΟΔΕΧΟΤΑΝ συνειδητα για τους εαυτους τους την καταντια τους μπροστα στο υψος της ανωτεροτητας του κατακτητη .
    Οφειλω να ομολογησω παντος - αν και ντρεπομε - πως χαρηκα πολυ που εμβαθυνες στα αδυτα της ψυχης μου γιατι ανακαλυψα με τη βοηθεια σου και αλλες πτυχες της προσωπικοτητας μου κανοντας με ετσι ποιο ενδιαφερον ατομο ακομη και για τον εαυτο μου τον ιδιο !!! σε ευχαριστω πολυ πολυ.
    Με σιγκινησε βαθυτατα και ο τροπος που συνεδεσες την αρχικη μου αναφορα αποψη προς εσενα για την ποικηλια των αρωματων και γευσεων με την πολυποικηλη προσωπηκοτητα μου ,ειμαι σιγουρος ατιμουλικο οτι τα καταλαβες ολα απο την αρχη απλα προσπαθησες να βοηθησεις εμενα στη κατανοηση της βαθητερης ψυχης μου γιαυτο με σιγκινησες.
    Τελειωνοντας θελω να σου πω πως εγω μετα απο την βοηθεια σου αναγνωριζω ΤΩΡΑ την ανωτερωτητα του Τζακ Νικιλσον απο τον Μαρκο Λεζε τον Γκουσκουνη και το Ζουραρη με εναν ποιο φωτινο και αληθεινο τροπο.

    Χα΄ι΄ DO .....!!! οι μελοθανατοι του ευωδιαστου πατσα σε χαιρετουν...!!!
     
  11. Christos70

    Christos70 Regular Member

    Απάντηση: Ιδανικη σκλαβα - ιδανικος Κυριος (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ απαντηση για σκλαβες υποτακτικες)

    βαλτα σε ενα γαμημενο editor,πονανε τα ματια μας
    ΥΓ
    Τοσα καρντάσια εδω μέσα!
    μην εισαι τοσο φειδωλός με το Λ
     
  12. Aetos30

    Aetos30 Regular Member

    Re: Απάντηση: Ιδανικη σκλαβα - ιδανικος Κυριος (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ απαντηση για σκλαβες υποτακτικες)

    Αγαπητέ βανιλα Christos70 δεν υπάρχουν οι βανίλα και οι άλλοι.
    Μιά και "μόλις τελείωσες" υποθέτω ότι ο οίστρος που έχεις δεν θα αποτελέσει εμπόδιο για να δείς ψύχραιμα αυτά που θα γράψω.
    Οι βανίλα και οι άλλοι; Δεν υπάρχουν τέτοιοι διαχωρισμοί(τουλάχιστο οχι σ΄αυτή τη βάση)και το πραγματικό νόημα του BDSM δεν είναι αυτό που περιγράφεις. Για εμένα το πραγματικό νόημα του BDSM είναι η διαδικασια επαναπροσδιορισμού σχέσεων ανισότητας εντός του πεδίου της σεξουαλικότητας. Οι ερωτικοί εταίροι ουδέποτε είναι ισότιμοι και οι σχέσεις εξουσίας ουδέποτε καταλύονται. Είναι μάταια η αναζήτηση σεξουαλικότητας εκτός σχέσεων εξουσίας. Το σαδομαχιστικό πρότυπο επιχειρεί την επεξεργασία των σχέσεων αυτών και αναζητεί μια μορφή έκφρασης η οποία θα του επιτρέψει να πραγματώσει την σεξουαλική επιθυμία της κυριαρχίας και ταυτόχρονα ,η έκφραση αυτή, να μην αποτελεί παράγοντα καταπίεσης για το "αδύναμο" μέρος.
    Ιδανικός κυρίαρχος-η είναι αυτός-η που μπορεί να επεξεργαστεί σχέσεις ανισότητας, μεταξύ των ερωτικών εταίρων, κατά τρόπο ώστε αυτές να μετασχηματιστούν από σχέσεις κυριαρχίας σε σχέσεις ευχαρίστησης. Για να το πώ κάπως τραβηγμένα, το BDSM είναι πιό...ανθρωπιστικό. (αδόκιμος όρος αλλά...)
    Όλα τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες οι οποίες εντάσσονται στα «περί ορέξεως» και στα «επί της διαδικασίας».
     
    Last edited: 16 Οκτωβρίου 2009