Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ιδανικη σκλαβα - ιδανικος Κυριος (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ απαντηση για σκλαβες υποτακτικες)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος petrosmpo, στις 7 Οκτωβρίου 2009.

  1. Christos70

    Christos70 Regular Member

    Απάντηση: Ιδανικη σκλαβα - ιδανικος Κυριος (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ απαντηση για σκλαβες υποτακτικες)

    Η WIKI πάντως δίπλα στη λέξη Egoism έχει τη photo σου

    Είναι επειδή δεν τους κάθισα...Οι άλλοι να δεις τι λένε για μένα.

    Σ'αυτούς που τους έχεις καθίσει εννοείς?



    Κανεις και πράγματα?Και γω που νόμιζα οτι 'μονο εκτελείς εντολές'

    Η εντολή μου είναι να κάνω πράγματα.

    Οκ σκλάβε



    I found you, not the other way around...

    Να με χαίρεσαι...

    Τις περισσοτερες φορές Απιιστευτα...


    Γάμησε τα ρε Ντόρα, περιμένεις να παίξει καμιά εγχείρηση για να τρεξει λιγο ζουμι στα σκελια σου. Τι τραβατε και εσεις οι θεωρητικοι του ΒΔΣΜ

    Βλέπω πως παρακολουθείς στενά αυτά που λέω. (Ένα μέντικαλ το έχω, όσο να πεις...)

    Εδώ μπορούσες καλύτερα...



    μωρό μου...

    Αναίτιες τρυφερότητες...Get a grip...

    σορρυ...bitch!
     
  2. Aetos30

    Aetos30 Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Ιδανικη σκλαβα - ιδανικος Κυριος (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ απαντηση για σκλαβες υποτακτικες

    Τι να κάνω; Εσύ είσαι και "άντρα" οχι αηδίες σαν κι' εμένα.

    Σχετικά με την παράθεση αγαπητέ ιντερνετικέ χαστουκοπαίχτη θέλω να σου πω ότι εγώ σου επιτρέπω να γράφεις έτσι για εμένα και αφού στο επιτρέπει και η διαχείριση ουδεν πρόβλημα. Τα «ιντερνετικα χαστούκια» ,συνοδευμένα από ύφος συνοικιακού τσαμπουκά που τα λέει «αντρίκια και έξω απ τα δόντια», ουδέποτε με ενόχλησαν.
    Επειδή είναι η τελευταία φορά που απαντώ σε εσένα δεν θα μπω στην ουσία της συζήτησης. Είναι μάταιο να προσπαθήσω να σου εξηγήσω την σημασία και λειτουργία των συμβολισμών και ότι δεν έχουν καμιά σχέση ούτε με τις πρακτικές ούτε με τα σηματάκια που θα στείλεις στην Ντόρα για να χύσει. Εσένα σε ενδιαφέρει «να βάλεις στην θέση τους μερικούς μερικούς» και όχι να συζητάς. Όταν έχω ελεύθερο χρόνο διαβάζω παλιά θέματα σε αυτό το φόρουμ. Διαπίστωσα ότι τον ρόλο που προσπαθείς να παίξεις τον έχουν παίξει πολλοί άλλοι πριν από σένα με μεγαλύτερη επιτυχία από σένα.
    Οι απαντήσεις σου φράση προς φράση (δήθεν αποδομηση) δεν λένε τίποτα.
    Υπάρχουν εδώ μέλη που έχουν το χιούμορ και την ευφυΐα να σε "στείλουν" με πέντε έξι μόνο λέξεις, με μια μόνο ατάκα. Επομένως εγώ προσωπικά θα αποδώσω σε αυτούς τον ρόλο του ανατρεπτικού προβοκάτορα αμφισβητία επειδή, είτε συμφωνώ είτε διαφωνώ μαζί τους, όταν τους διαβάζω περνάω καλά. Είναι ωραίοι. Καταλαβαίνεις πόσο πίσω είσαι;
    Ο βασικός λόγος που δεν θα απαντήσω ξανά σ εσένα δεν είναι επειδή δεν μπορώ αλλά επειδή δεν είμαι ο κατάλληλος για να διασκεδάζω την πλήξη σου τα Σαββατόβραδα. Όπως έχεις διαπιστώσει πρόθυμοι για τον σκοπό αυτό υπάρχουν πολλοί. Τα κουβαδάκια σου και σε άλλη παραλία λοιπόν. Σου εύχομαι τα επόμενα βράδια Σαββάτου να έχεις κάτι πιο συναρπαστικό και ευχάριστο να κάνεις από το να βρίζεις αγνώστους πίσω από μια οθόνη. Γεια σου από μένα και καλή τύχη.
     
    Last edited: 18 Οκτωβρίου 2009
  3. Master DO

    Master DO Regular Member

    Απάντηση: Ιδανικη σκλαβα - ιδανικος Κυριος (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ απαντηση για σκλαβες υποτακτικες)

    Να σου πω.
    Απάντησες το ποστ Μου στις 15 του μηνός
    Το ξαναπάντησες στις 18.
    Κανονικά θα έπρεπε να περιμένω να το ξαναματαπαντήσεις στις 21
    και μετά να τοποθετηθώ αλλά σκέφτηκα να σου λύσω τη μία και μοναδική απορία
    που σου δημιούργησα.

    Έτσι για να έχεις κάτι να Με θυμάσαι, είναι ηθοποιός με πλούσια καριέρα.
    Μερικές από τις ταινίες του:
    (κι’ αν σου λέω ψέματα να Μου καεί το βίντεο)
    The Κόπανοι
    Άλλες τον προτιμούν γουλί
    Αυτός, αυτή και το βιολί τους
    Ένα και να καίει
    Επαναστάτης χωρίς αστεία
    Κερατάς και δαρμένος
    Λαλάκης ο εισαγόμενος
    Ντετέκτιβ για κλάματα
    Ο ιππότης της λιγούρας
    Ο κυνηγός της χαμένης φαλάκρας
    Ο χασοδίκης
    Πόντιος είμαι ό,τι θέλω κάνω
    Το Όνειρο του σκύλου

    Τώρα μπορείς να πάρεις θέση.

    Δεκτή η προσφορά σου βρε μπαγάσα
    Σε παρακαλώ ξύρισέ τα και τα δύο καλά πριν Μου τα στείλεις,
    έτσι;

    Να βλέπεις;
    Κάτι τέτοια Μου κάνεις και δεν κρατήθηκα μέχρι αύριο.
     
  4. Με όσα διαβασα τελευταία αναθεωρω: Ο ιδανικός Κ ειναι Κύριος εντος κ εκτός bdsm.Στέκει στα καλά του κ δεν χανει λαδια..κοινως δεν ειναι για το ψυχιατρειο.Οταν η σκλαβα του εκτιθεται ανεπανόρθωτα την προστατευει κ δεν της δίνει μια να εκτεθει ακόμη περισσοτερο.Κοινως την αγαπαει πραγματικα..(ώ! τι ντεμοντέ!).Ο ιδανικος Κ ειναι ιδανικός για μενα κ τους αλλους τους γραφω στα αρχιδια του γιατι εγω δεν εχω.Α! κ ξεχασα πως ο ιδανικος Κ ειναι ανθρωπος κ πέφτει κ αυτος.Κ η ιδανικη σκλαβα ειναι εκει να τον σηκωνει.
     
  5. Christos70

    Christos70 Regular Member

    Απάντηση: Ιδανικη σκλαβα - ιδανικος Κυριος (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ απαντηση για σκλαβες υποτακτικες)

    καλοοοο....
     
  6. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Ιδανικη σκλαβα - ιδανικος Κυριος (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ απαντηση για σκλαβες υποτακτικες)

    οι αφενταδες και οι δουλοι
    σ' ενα σακκουλι μπηκαν ουλοι!



       
     
  7. labinnah

    labinnah Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Ιδανικη σκλαβα - ιδανικος Κυριος (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ απαντηση για σκλαβες υποτακτικες)

    Αυτο που εχω καταλαβει εγω ειναι οτι δε γραφει σεντονια αλλα παπυρους τους οποιους για να τους ανακαλυψουμε(χρησιμοποιω με την ιδια ανεση πληθυντικο) θα περασουν πολλα μυαλα.Αν μπροστα στους παπυρους βλεπεις γωνιες και σεντονια τοτε δε συναισθανεσαι αμεσως τον κινδυνο να θεωρηθεις ανεπαρκης αναγνωστης.Σε αυτη τη περιπτωση μονο το ατομο που εγραψε τον παπυρο μπορει να σε γλυτωσει.Καλο ψαξιμο.
     
  8. Enthralling kernel G

    Enthralling kernel G Regular Member

    Ιδανική σκλάβα είναι αυτή που θα μπει στη διαδικασία να μου εμπιστευθεί τη διαχείριση των αισθήσεών της.
    Οι λόγοι για τους οποίους θα μπει σε αυτόν το κόπο δε με αφορούν αξιολογικά (και μόνο αξιολογικά) , καθότι βρίσκονται να παίζουν τελικά ελάχιστο ρόλο στη διαμόρφωση του επιθυμητού από πλευράς μου αποτελέσματος.
    Κι αυτό γιατί φροντίζω το τελευταίο να είναι γνωστό μόνο σε μένα.
    Εκείνη θα το ανακαλύπτει πάντα εκ των υστέρων. 
     
  9. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Aκριβώς αυτός είναι και ο λόγος που δεν νοείται η εκ των προτέρων συναίνεση. Επί της ουσίας, εννοώ. Και άρα όλα επαφίενται στο αν ο Κυρίαρχος θα μπορέσει να εμπνεύσει αυτή την τεράστια εμπιστοσύνη ή όχι.

    Παρόλα αυτά, θα έλεγα ότι φυσιολογικά, από τα πρώτα βήματα της διαδικασίας, θα υπάρχουν ενδείξεις εάν η σκλάβα οδεύει προς ένα θετικό και επιθυμητό αποτέλεσμα ή προς την προσωπική της καταστροφή, με εσάς οδηγό. Θα ξέρει αν αισθάνεται καλύτερα τώρα ή χειρότερα, αν τώρα είναι ευτυχισμένη περισσότερο από πριν, αν αντιλαμβάνεται την πορεία της ως θετική, αν είναι πιο λειτουργική στην προσωπική και κοινωνική της ζωή, αν η απόλαυσή της έχει αυξηθεί κατακόρυφα, αν αισθάνεται πιο άξια τώρα εν συγκρίσει με το πριν. Έτσι δεν είναι; Μπορεί να κρίνει ανά πάσα στιγμή, να σταθεί και να κάνει τον απολογισμό της, να κοιτάξει προς τα πίσω και να συνεχίσει να προχωρά μπροστά με βάση το ότι σας εμπιστεύεται (όχι και τόσο τυφλά, προφανώς). 

    Ίσως αυτό να απαντά και στην πρόσφατη ερώτησή μου σε άλλο νήμα, εάν το BDSM είναι τελικά καλό ή κακό. Δηλαδή να το κρίνουμε με βάση τα αποτελέσματά του στην ευημερία του ατόμου. (Έχω μία τάση προς τις άκυρες ερωτήσεις...)
     
  10. gkass

    gkass τέταρτος τοίχος

    Απάντηση: Ιδανικη σκλαβα - ιδανικος Κυριος (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ απαντηση για σκλαβες υποτακτικες)

    (Στις πρώτες τάξεις του λυκείου , όταν εμείς της πρακτικής κατεύθυνσης παλεύαμε με φυσική, χημεία, άλγεβρα, τριγωνομετρία κλπ, είχαμε μια υστερική (αλλά όμορφη) φιλόλογο που μας βασάνιζε με τη γλώσσα και την ορθογραφία. Ατελείωτες ασκήσεις, αυστηρές και δύσκολες εξετάσεις…ένα συνεχές μαρτύριο . Είχα τότε την φαντασίωση ότι την κρέμαγα γυμνή από το ταβάνι και την μαστίγωνα με τη ζώνη μου.
    Ορθογραφία δεν έμαθα από αυτήν αλλά με βοήθησε να μάθω τι μου αρέσει.!)
     
  11. Απάντηση: Ιδανικη σκλαβα - ιδανικος Κυριος (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ απαντηση για σκλαβες υποτακτικες)

    Πραγματική απουσία και φανταστική παρουσία, ένα πράγμα......
    Αυτό σκεφτόμουν τις προάλλες και συζητούσα με μια φίλη. Είμαστε άραγε σε θέση να γίνουμε ποτέ ευτυχισμένοι με το(ν) Ιδανικό μας?? Δεν ξέρω. Ακόμη.
     
  12. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Ιδανικη σκλαβα - ιδανικος Κυριος (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ απαντηση για σκλαβες υποτακτικες)

    εγω αντιθετα ερωτευτηκα τον μαθηματικο μου