Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ιδανικός σύντροφος

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος jimboy, στις 9 Φεβρουαρίου 2009.

  1. Babylon

    Babylon Regular Member


    Μπα, δεν ειναι τοσο ουτοπικο, ειχα βρει εναν τετοιο, αλλα αφηνε λοφους με γοπες στα τασακια και απειρα ποτηρια με φραπε παντου στο σπιτι, και επισης ηταν μονιμα αφραγκος. Εννοω -δεν-εχω-λεφτα-να-πληρωσω-τον-καφε-μου- αφραγκος.

    Συμπερασμα: Δεν 'πα να παραγγειλεις εσυ τον ιδανικο αντρα/γυναικα στο τζινι και να περιγραψεις μεχρι και τα νυχια των ποδιων του, there is always gonna be a catch...
     
  2. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor


    ενας συνταξιουχος δασκαλος που εμεινε απο βενζινη στα Γρεβενα ειναι αυτος που θελεις να γνωρισεις ;
     
  3. ιδανικός σύντροφος..;αλήθεια,γιατί να πρέπει να υπάρχει κάτι τέτοιο;Δεν θα μπορούσα πότε να δώσω λίστα με χαρακτηριστικά εσωτερικα ή εξωτερικα. Ο ιδανικός σύντροφος είναι αυτός που δεν είναι ιδανικός!αλλιώς θα ήταν τόσο μα τόσο βαρετός κ αναμενόμενος. Θα ήταν σαν να είχαμε υλοποιήσει την ιδέα περί ιδανικού κ δεν θα είχε κανένα ενδιαφέρον!Ιδανικός είναι αυτός που μας κάνει το κλικ. Αυτός με τον οποίο κολλάει καλά η χημεία μας κ ας μην πληροί όλη την ιδανική λίστα μας.
     
  4. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Re: Ιδανικός σύντροφος

    Πλην όμως αγέρωχος και κοτσονάτος!!! 
     
  5. Babylon

    Babylon Regular Member

    Χα! Perhaps we are meant to be together....
     
  6. camera_obscura

    camera_obscura Regular Member

    Ενδεικτικός κατάλογος:
    Αυτός με τον οποίο ταιριάζω ιδεολογικά, πολιτισμικά, αισθητικά.
    Αυτός που πυρπολεί το νου μου όχι με πυροτεχνήματα αλλά ξεκλειδώνοντας μυστήρια.
    Αυτός που εκδηλώνει τα συναισθήματά του, θετικά κι αρνητικά, δίχως υστερίες ή περιστροφές πάσης φύσεως, αλλά απλά κι ανθρώπινα – μ’ άλλα λόγια αυτός που μπορεί να ονοματίσει αυτό που νιώθει δίχως να παθαίνει αναφυλαξία.
    Αυτός που με απογειώνει στο κρεβάτι.
    Αυτός που είναι φωτεινός –καρδιά μάλαμα- αλλά όχι χαζοχαρούμενος –καρδιά μαλάκα.
    Αυτός που τα πάει μια χαρά με τη μοναξιά αλλά και δεν φοβάται τη δέσμευση.
    Αυτός που εννοεί αυτό που λέει, που δεν κάνει τζάμπα εξαγγελίες, που ταυτίζει τα λόγια με τις πράξεις του όσο αυτό είναι δυνατόν.
    Αυτός που είναι αποφασιστικός αλλά όχι ξεροκέφαλος, αυτός που επιδιώκει αυτό που επιθυμεί με σταθερότητα αλλά που είναι σε θέση να αλλάξει πλεύση όταν αλλάζουν τα δεδομένα.
    Αυτός που έπαψε να ζει μαζί με μέλη της πατρικής του οικογένειας μετά την ηλικία των 18-20.
    Αυτός που δεν έχει εμμονές και άγριες έξεις, αυτός που δε χρειάζεται drugs κανενός είδους για να είναι high.
    Αυτός που εκτιμά το πνεύμα μου, καμαρώνει το σώμα μου και αποδέχεται τη συμπεριφορά μου, τηρώντας ταυτόχρονα κριτική στάση απέναντι σε αυτά δίχως καμιά διάθεση κολακείας.
    Αυτός που μου κάνει τη ζωή πιο όχι πιο εύκολη αλλά πιο ενδιαφέρουσα.
    Αυτός που έχει δει πολλά, αλλά δε θεωρεί ότι τα έχει δει όλα.
    Αυτός που δεν έχει θηλυπρεπή στοιχεία στην εμφάνιση και στη συμπεριφορά, αλλά διαθέτει στοιχεία «θηλυκής σκέψης».
    Αυτός που θεωρεί τη γλώσσα μακράν την πιο ιντριγκαδόρα γκόμενα και που είναι διαχρονικός άξιος εραστής της.
    Αυτός που μπορεί να διακρίνει τις ομοιότητες και τις διαφορές της βούρτσας από την πούτσα.

    Τα παραπάνω μαζί με αρκετά άλλα αποτέλεσαν ποιότητες ανθρώπων με τους οποίους σχετίστηκα στο παρελθόν. Πρόκειται για μια εκ των υστέρων λίστα, που κατασκευάστηκε για να ερμηνεύσει το γιατί θεώρησα αυτά τα πρόσωπα ιδανικούς συντρόφους. Το πρόβλημα είναι ότι μπορεί να εφαρμοστεί μόνο αναδρομικά. Όσο για τα μελλούμενα, ισχύει κάθε φορά η κορυφαία προσέγγιση του τροβαδούρου Άκη Πάνου: Στη ζωή μου κάθε μία, κάθε μία γνωριμία, μια καινούρια τρικυμία, ένας άλλος πυρετός. Κάθε νέα γνωριμία όνειρα με συντομία, μια ελπίδα κάθε μία, ένας πόνος δυνατός. Στη ζωή μου καθεμία, καθεμία γνωριμία, μια γλυκιά λιποθυμία, μια παγίδα του καημού. Κάθε νέα γνωριμία, όνειρα με συντομία κι ένα βήμα καθεμία προς τα χείλη του γκρεμού.
     
  7. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Ιδανικός σύντροφος

    συντροφος:=συν + τρεφω με την ευρεια εννοια αυτος που τρωμε μαζι ...
    αρα ιδανικος συντροφος αυτος που τρωει λιγο,
    για να τρωω εγω το περισσοτερο ....  
     
  8. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Ιδανικός σύντροφος


    Ελπίζω να συνειδητοποιείς ότι μ' αυτό που έγραψες εδώ, απώλεσες την ευκαιρία της ζωής σου, έτσι;
     
  9. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Ιδανικός σύντροφος

    αααα!!!!! ολα κι ολα MindMaster μπρος το φαγητο σταχτ' κι μπουρμπερ' ουλα τ' αλλα......
     
  10. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Υπάρχει ιδανικός σύντροφος; Δανεικός υπάρχει. Εκτός και αν εννοείτε "ει-δανεικός", δλδ "αν είναι δανεικός", τότε πάω πάσο. Αλλά αν βρείτε ένα ιδανικό τον θέλωωωω. Μηνμε ξεχάσετε! Θα γκρινιάζω συνέχεια!! Και τότε ούτε εγώ δεν αντέχω τον εαυτό μου, πόσο μάλλον εσείς!!!  

    Τέλος πάντων το "ιδανικός" είναι τόσο σχετικό σαν να λέμε όμορφος. Είναι, για εσάς η Τζοκόντα όμορφη; Για εμένα όχι. Ποιος σταρ είναι όμορφος, άλλο μπλέξιμο και αυτό. Όλα είναι σχετικά. Άρα και ο "ιδανικός" είναι "σχετικός", σχετικός με εμάς, τότε όμως δεν μπορεί να γίνει δανεικός.

    Αυτά. Με κούρασα.
     
  11. ariadni

    ariadni Regular Member

    Δε ξέρω ποιά είναι τα χαρακτηριστικά που θα πρέπει να έχει ο ιδανικός για εμένα σύντροφος. Τη λίστα εκείνη που αναφέρει τα γνωρίσματα του, δεν την έχω ακόμη συντάξει. Μάλλον μου τη φυλάω για έκπληξη. Ίσως απλά να φυλάγομαι από την ευκαρία που θα μου έδινα να με διαψεύσω. Αυτό όμως που νομίζω ότι ξέρω (και το ξέρω διατηρώντας τη βεβαιότητα οτί μπορώ να διαψευστώ πανηγυρικά) είναι ότι ο ιδανικός για εμένα σύντροφος είναι εκείνος που

    το πρωί, ακόμη και αν δε χρειάζεται να σηκωθώ το ίδιο νωρίς με εκείνον, θα με κάνει να θέλω να σηκώνομαι νωρίτερα από εκείνον, μόνο και μόνο για να του φτιάξω πρωινό (ναι, ναι όταν βρω τον ιδανικό σύντροφο θα πάρω προαγωγή και θα γίνω σκλάβα)

    θα βρίσκει τρόπους να με κάνει να προσπαθώ να ανέβω το επόμενο σκαλοπάτι.

    θα με κάνει να θέλω, ανεξάρτητα από το τι θέλει εκείνος, να προσπαθώ για εκείνον να ανέβω το επόμενο σκαλοπάτι

    θα αισθάνομαι την καρδία μου να χτυπάει λίγο πιο γρήγορα όταν θα ακούω τα βήματα του στην πόρτα.

    θα αποδέχομαι τον ίδιο, έτσι όπως είναι, μαζί με όλες του τις χάρες και όλα του τα μειονεκτήματα

    όταν ξαπλώνω μαζί του το βράδυ και κλείνω τα μάτια , θα ξέρω ότι βρίσκομαι ακριβώς εκεί που θέλω να είμαι και πουθενά αλλού.

    Αυτά τα ολίγα.
    Άσχετο. Πολύ καλή αυτή η τελευταία τσικουδιά από την Κρήτη.
     
  12. female

    female Contributor