Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ικανοποίηση μέσω της πράξης της διαμόρφωσης

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 29 Μαρτίου 2007.

  1. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Ικανοποίηση μέσω της πράξης της διαμόρφωσης

    tender lilly, προφανώς απάντησα σε ερώτηση που ποτέ δεν τέθηκε. Αν όμως τη βρίσκεις ενδιαφέρουσα δεν έχεις παρά να μας απαντήσεις
     
  2. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Ικανοποίηση μέσω της πράξης της διαμόρφωσης

    Κι όμως... Εγώ γιατί έχω την εντύπωση, ότι δεν ήταν και τόσο "culpa";

     
  3. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Απάντηση: Ικανοποίηση μέσω της πράξης της διαμόρφωσης

    Από όποια σκοπιά ο κυρίαρχος το βλέπει , όμορφε. Ή όπως το βαφτίζει...
     
  4. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Ικανοποίηση μέσω της πράξης της διαμόρφωσης

    ... ή συγχύσεις.  

    Καλημέρα συνοδοιπόρε...  
     
  5. DeSade

    DeSade Owner of evelin

    Ο ορος εξελιξη δεν υπαινισεται τιποτα, μπορει να υπαρχει αρνητικη οσο και θετικη εξελιξη . Στην πρωτη περίπτωση ονομαζεται πτωση , χειροτερεψη ενω στη δευτερη περιπτωση βελτιωση. Η λεξη εξελιξη δεν αφηνει κανενα περιθώριο προβλεψης για την θετικη η αρνητικη εκβαση της.
    Οσο για τη φραση " "δημιουργία", που προϋποθέτει εξαφάνιση της προηγούμενης υπόστασης του συνδιασμού των συστατικών", αυτο ειναι μια καθαρα προσωπικη εκτιμηση του τι σημαινει δημιουργία, η οποια εξυπηρετει υποθετω τις επιδιωξεις αυτου που δινει τον ιδιομορφο αυτο ορισμο
    Η δημιουργία δεν απαιτει εξαφανιση καποιας προηγουμενης υποστασης .
    Η εξαφανιση ειναι μια λεξη που υπονοει καταστροφικηη η εξαλειψη , κατι που ειναι τελειως αντιθετο νοηματικα απο την ιδια την εννοια της λεξης δημιουργία. Η δημιουργία δεν απαιτει κατστροφη των προηγουμενων για να υπαρξει.
    Αυτα τα ολιγα περι ορισμων.
     
  6. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Εξαφάνιση αναστολών .

    Δημιουργία αμφιβολιών.

    Πτώση στα βαθιά.

    Βελτίωση τεχνικής...

    Υ.Γ.  
     
  7. amira

    amira Regular Member

    Εξαφάνιση αναστολών... Αν έχεις ανοιχτό μυαλό μπορείς να προχωρήσεις πιο γρήγορα και να ξεπεράσεις ευκολότερα ίσως τις αναστολές σου, αλλά οχι το ίδιο εύκολα με τους φόβους σου... thing about it.

    Δημιουργία αμφιβολιών.... Οσο ζείς μαθαίνεις αρα πάντα έχεις αμφιβολίες.... Πόσο περισσότερο όταν είμαι υποτακτίκη... Αρα επιθυμία ως προς το τελειότερο μέσω της διαμορφωσής μου για την ικανοποίση Του....

    Πτώση στα βαθιά.... Εμπιστοσύνη.....  

    Βελτίωση τεχνικής... εξέλιξη... Κάθε μέρα και καλήτερη. Γι αυτό με διαμορφώνει για να βελτιώνομαι για να Τον ικανοποιώ....

    Οτι μου φέραν στο μυαλό μου, οι λέξεις σου....
     
  8. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Μπράβο σ' εσένα και στον Κύριο σου...