Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ιστορίες με τη D.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος dora_salonica, στις 5 Σεπτεμβρίου 2008.

  1. SensualTorturer

    SensualTorturer Regular Member

    reality is the other side of fantasy ... ή είναι το αντίθετο; πάντα τα μπερδεύω αυτά !
     
  2. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Μόλις ξεμπερδέψεις τα μπούτια σου θα με δεις να στέκομαι ακριβώς μπροστά σου (και να σου βγάζω τη γλώσσα). 
     
  3. SensualTorturer

    SensualTorturer Regular Member

    να συνάγω ότι το ένα μπούτι μου είναι η φαντασία και το άλλο η πραγματικότητα; να συνάγω ότι δεν κάθομαι σαν τον κολοσσό της Ρόδου, με τα πόδια ανοιχτά, αλλά περιελιγμένα; να συνάγω ότι η περιέλιξη ή η απόσταση σου δίνει μια αίσθηση ασφάλειας που κακώς έχεις;

    Ω! τόσα τα ενδεχόμενα και εγώ με δύο μπούτια μόνο! και αυτά μπλεγμένα!
     
  4. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Focus... 

    Αντί για τα μπουτάκια σου μωρό μου, επικεντρώσου στη γλωσσίτσα μου.

    Είναι, από ότι άκουσα, εξαιρετική.
     
  5. SensualTorturer

    SensualTorturer Regular Member

    Όλα θα γίνουν ... με την σειρά τους ... άλλωστε από την γλώσσα πιάνεται στα μπούτια κατεβαίνει ... όπως λέει το άσμα ...
     
  6. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Αυτό μου το έστειλε μία καλή φίλη για να συνοδεύσει τα κείμενα. Την ευχαριστώ.
     
  7. SensualTorturer

    SensualTorturer Regular Member

    αθάνατε νταλί που κατάντησες! αλλού το ήθελες, σε κολοφίστιγκ το εβαλαν ./.... αχ αυτές οι σουμπιές!
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Έχω αντίθετη άποψη, διότι πιστεύω ότι ο Νταλί βρήκε την θέση που το αξίζει και που φυσικά του αρέσει.
    Θα σε πληροφορήσω κάτι που ίσως και να μην το ξέρεις... Ο Σαλβαντόρ Νταλί, ζωγράφιζε και έγραψε πολύ για τον έρωτα, ιδίως για τις διαστροφές και τις παρεκκλίσεις, κι ας ήταν η ερωτική του ζωή στην πραγματικότητα φτωχή και ας άρχισε πολύ αργά.

    Η φυσική του δειλία τον υποχρέωναν να εκδηλώνει τον ερωτισμό του με νοσηρό νοερό τρόπο και μέσω των εικαστικών ή λογοτεχνικών έργων του.


    Προχωρώντας σε μια ιλαρή ψευτοσυγχώνευση των θεωριών της πυρηνικής φυσικής, του μυστικισμού και της εικαστικής δημιουργίας, ο Νταλί έφτασε να διατείνεται, τόσο μέσω της ζωγραφικής του όσο και ρητά, ότι η Ανάληψη της Θεοτόκου δεν γίνεται με τη δύναμη της προσευχής αλλά με τη δύναμη των δικών της αντιπρωτονίων.


     


    Η Θεοτόκος είναι, σύμφωνα με το μεγαλύτερο και αντιπαθέστερο κλόουν του 20ού αιώνα, "ένα είδος νιτσεϊκής υπεργυναίκας που αντιπροσωπεύει τον παροξυσμό θέλησης για δύναμη του αιώνιου θήλεος".
    Αυτά παθαίνει κανείς όταν αργεί υπερβολικά πολύ να δοθεί στην υπέροχη περιπέτεια του έρωτος, όταν μένει μια ζωή με την ίδια γυναίκα, ιδίως όταν πρόκειται για ένα πλάσμα σαν την Γκαλά!

    Dora για σένα...

     ​

    Οι πηγές των πληροφοριών είναι διάφορες.
     
    Last edited: 29 Σεπτεμβρίου 2008
  9. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Ευχαριστώ Εύα. Ο Νταλί είναι από τους αγαπημένους μου ζωγράφους.

    Ο Sensual Torturer μάλλον ξύπνησε στραβά. Ίσως να είχε εφιάλτες όλη τη νύχτα, μετά το σπεντζοφάι που καταβρόχθισε εχθές αργά, και έβλεπε τεράστιες γλώσσες να τον κυνηγούν ενώ αυτός είναι καθηλωμένος στην είσοδο του λιμανιού της Ρόδου. 
     
  10. Syrah

    Syrah Contributor

    Εξαιρετικές D-tales.  
     
  11. MastersHammer

    MastersHammer Regular Member

    Μετα το Stinkfist.....Pushit

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  12. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Ευχαριστώ για την ευγενή συνεισφορά, σφυράκι.