Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Καθοριστικά ερεθίσματα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Dracon, στις 22 Απριλίου 2021.

  1. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Αν θα μπορούσατε να ορίσετε μία στιγμή στην πορεία σας που σας έδωσε να καταλάβαιτε πως κάτι πάει "αλλιώς" από τον μέσο όρο όσον αφορά στις ερωτικές σας προδιαθέσεις ή τα φετίχ σας ποια θα ήταν;

    Αναφέρομαι σε στοιχεία όπως βιώματα, εντός κι εκτός ελέγχου σας, περιγραφές, ταινίες ή οτιδήποτε άλλο. Υπάρχει μια σαφής συντεταγμένη στον χάρτη της αυτοδιερεύνησης σας που να μπορείτε να πείτε με σιγουριά "εδώ ήταν που έβγαλα το συμπέρασμα μου κι άρχισα να το ψάχνω πιο ακαδημαϊκά";

    Πριν πλατειάσω θα ήθελα να δω μερικές τοποθετήσεις σας. Ευχαριστώ.

    Σημείωση: Το παρόν thread δεν αποτελεί προτροπή να καταγράψουμε αγαπημένες BDSM-related ταινίες ή οτιδήποτε άλλο. Θα Με ενδιέφερε να συζητηθεί το ένα καθοριστικό ερέθισμα που μπορεί να εντοπίσει ο καθένας μας.
     
    Last edited: 22 Απριλίου 2021
  2. moufa

    moufa into pussylicking

    Αυτή η ταινία :

    https://www.imdb.com/title/tt0274812/

    Ωπ, είπαμε να μην γράψουμε ταινίες ε?... ναι, αλλά αφού αυτό ήταν το καθοριστικό όμως...
     
  3. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Κλασική περίπτωση, ωστόσο βλέπω "vanilla" στο status. Θα ήθελες να μοιραστείς ποιο στοιχείο της ταινίας σε άγγιξε;
     
  4. moufa

    moufa into pussylicking

    Το στοιχείο της ταινίας είναι η "απελευθέρωση" της πρωταγωνίστριας, ή ο μετασχηματισμός της.
     
  5. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Έντιμο. Arigato.
     
  6. iolanda

    iolanda Contributor

    Τον καιρό εκείνο λοιπόν που ήμουν στην εφηβεία, ήταν της μόδας η τουρκικές βιντεοκασέτες, με της οποίες είχε φάει κόλλημα όλη η οικογένεια μου.
    Σε αυτές έπεφτε αρκετή βία, από τους άντρες προς της γυναίκες.
    Όσο οι υπόλοιποι έβριζαν τον πρωταγωνιστή που κακομεταχειριζόταν την πρωταγωνίστρια, εγώ ερεθιζόμουν με τις σκηνές.
    Όχι τόσο με τη σωματική βία, όσο με το ψυχολογικό στρίμωγμα που έτρωγε.

    Σε εκείνη την ηλικία, δεν το έκρινα ως "ανώμαλο" ή "ομαλό".
    Αργότερα πάντα κολλούσα με άντρες με επιβλητική προσωπικότητα.
    Άρχισα να καταλαβαίνω, πως κάτι τρέχει με μένα, όταν οι επιλογές μου ήταν διαφορετικές από την καθεστηκυία τάξη.
    Οι "δημοκρατικές" σχέσεις, μου φαίνονταν βαρετές και αδιάφορες, δεν με αγγίζαν συναισθηματικά ενώ μέσω άνισων σχέσεων αντιλαμβανόμουν τον έρωτα, την επιθυμία, το ενδιαφέρον, την αγάπη με τρόπο που έγραφε μέσα μου.
     
  7. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Τα σέβη Μου, κατατοπιστική κι επί του θέματος. Ευχαριστώ για τον χρόνο σου.
     
  8. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δε χρειάστηκε ούτε ταινία, ούτε κόμικ, ούτε βιβλίο, ούτε τίποτα. Η παρατήρηση της διαφοράς στην ένταση του οργασμού μεταξύ των απλών φαντασιώσεων και των βίαιων κατά το θεόπνευστο έργο της μαλακίας, εκεί στις αρχές τις εφηβείας, ήταν αρκετή και επειδή τότε δεν υπήρχε ούτε internet ούτε τίποτα είχα πειστεί ότι δεν πάω καλά στα μυαλά μου και ότι αν μαθευόταν τι με φτιάχνει θα με έκλειναν μέσα και θα πετούσαν το κλειδί.
     
  9. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Μαλάκα Μου πόσο γέλασα, θεούλης!
     
  10. Dancingsoil

    Dancingsoil Regular Member

    Δευτέρα λυκείου στην καθιερωμένη κοπάνα μόλις είχα παραγγείλει τον καφέ μου. Στο μυαλό μου τριγύριζαν σκηνές από την τελευταία φορά που είχα κάνει έρωτα με την κοπέλα μου. Η πρώτη μου, ο πρώτος της. Είχαμε ολοκληρώσει πρώτη φορά πριν έξι μήνες και η σχέση μας είχε ξεκινήσει πριν έναν χρόνο.
    Απέναντι μου καθότανε μια φίλη μου, τόσο γλυκειά, τόσο γελαστή, ένα κοριτσάκι όμορφο και τρυφερό που κουβαλούσε μια ελαφριά αύρα που αρμοζε στην ηλικία της. Μου μιλούσε κι εγώ φαντασιονομουν να της τρίβω την κλειτορίδα με την ράχη του βιβλίου της ιστορίας. Αργότερα ήρθε μια κοινή μας γνωστή, μια από της ωραίες του σχολείου με το ανάλογο attitude σαν να έχει φάει 5 κιλά λεμόνι. Κάθε φορά που μου μιλούσε με το υπεροπτικό της ύφος φανταζομουν να την βασανίζω σαν τα 9χιλιοστα που είχα δει λίγους μήνες νωρίτερα στην τηλεόραση.
    Το Σάββατο μείναμε μόνοι μας με την κοπέλα μου στο σπίτι καθώς οι γονείς μου έλειπαν στο χωριό. Της εξολογηθηκα τις φαντασιώσεις μου. Ζήλεψε αρχικά μήπως γουστάρω εκείνες που συμμετείχαν στις φαντασιώσεις μου. Είχε δει κι εκείνη την ίδια ταινία και είχε και η ίδια ανάλογες σκέψεις και φαντασιώσεις. Το ίδιο βράδυ κάναμε τα πρώτα μας πειράματα. Η λέξη BDSM παρέμεινε κάτι άγνωστο για χρόνια.
    Όμορφο νήμα
     
  11. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    To τιμάς με την όμορφη απάντηση.

    Πολύ ατμοσφαιρική, Με πάει χρόνια πίσω σε παρόμοιο περιστατικό... ίσως το καταγράψω στην συνέχεια. Ευχαριστώ πολύ.
     
  12. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Όντως ακαδημαϊκά... Εγκληματολογία, Δικαστική Ψυχολογία και DSM όπου μετά προστέθηκε κι ένα B.