Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Καλές ή κακές συναναστροφές;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος MasteR_PieR, στις 5 Ιουλίου 2006.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Όταν μιλάς έτσι, στάζω...   σε επίπεδο ''Ferrari''.
     
  2. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    γρηγορα στο μηχανικο  
     
  3. Justmeandme

    Justmeandme Status astatus

    "Τα στάδια εκπαίδευσης" σημαίνει πως βρίσκονται ήδη σε σχέση Κ/υ και οι δύο;

    Παρ'όλα αυτά,
    Προσωπικά η αλληλεπίδραση, μου έχει κάνει και καλό και κακό.
    Υπήρξαν στιγμές που δέχτηκα κακές συμβουλές τις οποίες κατάλαβα εκ των υστέρων, υπήρξαν όμως και πολλές σωτήριες.
    Αρχικά μου ήταν πιο "εύκολο" να συναναστρέφομαι με άνδρες υ αλλά κάπου στην πορεία κατάλαβα πως υπήρχε πολύ συχνά ένα κενό ανάμεσα στην όλη επικοινωνία.
    Μιας κι έζησα μέσα στην μη αλληλεπίδραση κι απομόνωση για πολύ καιρό, κατάλαβα πως τελικά κακό κάνει παρά καλό.
    Θεωρώ πως σοφό αποδεικνύεται να ακούς περισσότερο και να μιλάς αποστασιοποιημένα όταν καλείσαι σε ρόλο συμβουλατορα. Καμιά φορά, άθελα, μπορεί να παραπλανήσεις και να κάνεις κακό αντι καλού.
    Προσωπικά βρίσκομαι σε μια τέτοια καμπή την δεδομένη στιγμή, που τέτοιου ειδους αλληλεπίδραση ειναι ανάγκη κι όχι απλώς μια επιθυμία.
     
  4. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Θαρρώ ταιριάζει καλύτερα εδώ:

    Δε θα το έλεγα ακριβώς mentoring βέβαια μιας και δεν είμαι ιδιαίτερα θιασώτης του όρου.

    Όταν τυγχάνει να είμαι στην αρχή μιας σχέσης με άπειρο υ και το παρατηρώ κωλύεται να προσαρμοστεί ενώ διαβλέπω ότι έχει προοπτικές αλλά οι εσωτερικές του αντιστάσεις το ταλαιπωρούν, βρίσκω χρήσιμο να το φέρω σε επαφή με άλλα υ που εκτιμώ κι έχουν αποδείξει την πείρα τους στο βάθος των αντίστοιχων σχέσεών τους. Θεωρώ ότι με αυτόν τον τρόπο το υ θα βρει κοινά στοιχεία με το μοίρασμα των συναισθημάτων των αρχικών σταδίων των έμπειρων υ.

    https://www.greekbdsmcommunity.com/threads/mentoring-Πού-συναντιέται-και-πού-συγκρούεται-με-το-d-s.48693/
     
  5. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Να συμπληρώσω ότι βασική προϋπόθεση είναι να εκτιμώ στοιχειωδώς το Κ που κατέχει το υ, έστω κι αν διαφέρει ο τρόπος που αντιλαμβανόμαστε την "εκπαίδευση" ενός υ.