Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Καλημέρα!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Fun & Games' που ξεκίνησε από το μέλος feet-lover, στις 29 Μαρτίου 2023.

  1. ξυπνάτε πρωί-πρωι ή είστε χουζούρηδες;
    εγω πολύ πρωί και με ζεστό καφε.
     
  2. DomTh

    DomTh New Member

    καλημέρα! πρωί πρωί αλλά χωρίς καφέ, κατευθείαν γυμναστική.
    Εκτός από μέρες, που απλά είναι για χουζούρεμα.
     
  3. εγω δεν εχω χουζουρι. το πολυ 7μιση ειμαι με καφε ετοιμο.
     
  4. DomTh

    DomTh New Member

    σκληρός, ούτε καν τις χειμωνιάτικες μέρες;
     
  5. ποτέ.
    δεν μου αρεσει γενικά να ξενυχτάω. 11 το πολύ 12 εχω κομηθεί ηδη και 7 πολλές φορες και 6 το μάτι ανοίγει. το σκυλάκι μου που κοιμάται δίπλα μου σhκώνεται και θέλει να βγει εξω.
    εχω χορτάσει υπνο και μπορώ ολη τη μέρα να τρέχω για διάφορα που θέλω να κάνω.
    καφες και ανοιγμα το παραθυρο. επειδη εξω εχω φύση και δεντρα είναι απόλαυση ο πρωινός καφές.
    αν βρέχει η χιονίζει ακόμα καλυτερα.
    αν όχι βλέπω τα δέντρα που φωτίζονται από τον ήλιο που ανατέλει ,και πίνω τον καφέ μου διαβάζω στο ιντερνετ.
    το να ξυπνήσω 10 κι 11 το θεωρω προσωπικά χάσιμο χρόνου ειδικά το χειμώνα που το φώς κρατάει λίγο.
    παρεπιπτόντως καλημέρα!!!
     
    Last edited: 30 Μαρτίου 2023
  6. Kenshi

    Kenshi New Member

    Καλησπέρα,
    Ξυπνάω πρωί, μέσα σε ένα μισάωρο πρέπει να έχω φάει πρωινό, να έχω ντυθεί, να έχω πλυθεί και να έχω ξεκινήσει για δουλεία.
    Καφέ ελληνικό χειροποίητο, στο γραφείο.
     
  7. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Ξυπνάω στις έξι, γιατί απλά έχω αϋπνίες. Μετά ξανα κοιμάμαι μέχρι τις εννιά παρά δέκα, κι εννιά ξεκινάω δουλειά. Δουλεύω από το σπίτι, σαν digital nomad, και το δεκάλεπτο αρκεί για να φτιάξω ένα lungo πριν συνδεθώ.  
     
  8. καλημέρα σε όλους και καλό ΣΚ. το καλο ΣΚ αφορά πρωτίστως ΔΥ και πενθημερίτες.
     
  9. Kenshi

    Kenshi New Member

    Καλημέρα,

    πιστεύω οτι το digital nomad-ιλίκι είναι πολύ καλή περίπτωση και ψάχνομαι κι εγώ προς αυτή την κατεύθυνση.

    Θα το εκτιμούσα αν μπορούσες να μου δώσεις προσωπικά μερικές πληροφορίες (για να μην σπαμάρουμε νήμα με άσχετο περιεχόμενο) περι του θέματος
     
  10. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Τι πληροφορίες θες; Άσε να κάνουν κάτι και οι mod. Οι nomads δεν είναι πρωινοί τύποι  . Προσωπικά μου αρέσει πολύ, ελπίζω κι εύχομαι να μην ξαναγυρίσω ποτέ σε δουλειά 9-5 στις πολυεθνικές. Ευτυχώς, επειδή ειδαν ποσο τους συμφέρει να είμαστε όλοι σπίτια μας (γλιτώνουν ενοίκια, πάγια, καθαρισμούς, έξοδα για αυτοκίνητα,έξοδα για βενζίνες κλπ), βγάζουν πολλές θέσεις τουλάχιστον στον τομέα μου για wfh. Shoot.
     
  11. Kenshi

    Kenshi New Member

    Θα ήθελα να μάθω πληροφορίες όπως: που βρισκεις τετοιου ειδους εργασιες, πως πληρωνεσαι, πως διαχειριζεσαι τις πληρωμες κτλ.

    Εγω το εχω στο μυαλο μου ως εκπληρωση αυτονομων projects κι οχι κατι σταθερο.
     
  12. Kenshi

    Kenshi New Member

    @Brt σε ευχαριστώ πολύ, ήταν αρκετά διαφωτιστική η απάντηση σου.

    Θα το ψάξω προσωπικά περισσότερο.