Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Καλλιτεχνικές Ανησυχίες

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος sapfw, στις 10 Σεπτεμβρίου 2006.

?

Που είναι η καλλιτεχνική Σ/σας κλίση?

  1. Θέατρο

    10 vote(s)
    14,5%
  2. Κινηματογράφος

    23 vote(s)
    33,3%
  3. Μουσική

    31 vote(s)
    44,9%
  4. Χορός

    7 vote(s)
    10,1%
  5. Ποίηση-Λογοτεχνία

    29 vote(s)
    42,0%
  6. Εικαστικά

    31 vote(s)
    44,9%
Multiple votes are allowed.
  1. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Καλλιτεχνικές Ανησυχίες

    Το θεατρο το βαριεμαι.
    Ο κινηματογραφος δεν μαρεσει γιατι σκαω που δεν μπορω να καπνισω(ο λογος αυτος ισχυει και για το θεατρο).
    Οπως και στα δυο ισχυει, οτι το να κατσω σε μια καρεκλα ακινητη επι δυο ωρες ειναι ενα σκληρο session.
    Ζωγραφικη μονο να βλεπω πινακες μαρεσει και αυτο αν τα χρωματα ταιριαζουν με τους
    χωρους μου.
    Ποιηση...με τιποτα,οι συναισθηματικες μου ανησυχιες δεν φτανουν μεχρι εκει.
    Κανενα κεντημα η πλεξιμο κανω μονο...αλλα δεν ξερω αν κατατασσονται στις καλλιτεχνικες ανησυχιες.
     
  2. hugger

    hugger Regular Member

    Αν υπαρχει θεος, και αν υπαρχει ενας λογος που αυτος ο θεος δεν καταστρεφει τον κοσμο, αυτος πρεπει να ειναι η μουσικη μας.
    Δεν ειναι αξιωμα αυτο, αλλα εκφραζει αυτο που πιστευω.
     
  3. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Η έκφραση της ηδονής ενός ανθρώπου . Αυτό ποια η επιλογή είναι ;
     
  4. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Καλλιτεχνικές Ανησυχίες

    θέλμα, η ιδανική Γυναίκα!
    Μην την πιστεύετε, όμως: αυτά τα γράφει για να με σαγηνεύσει.
    Στην πραγματικότητα διαβάζει μέχρι τα ξημερώματα ποιήματα διαφόρων ρομαντικών κι από το κλάμα έχει κάνει μούσκεμα όλα τα πλεκτά...Αν αναγνώσει Byron βάζει στο στεγνωτήριο όλα τα κεντήματα.
    Και το άλλο είναι ανακριβές - από τη μετριοφροσύνη της. Έμαθα ότι διαθέτει δεκάδες πίνακες αλλά δεν έχει τοίχους για να τους ταιριάξει.
    Μένει σε τροχόσπιτο, κοντά στο Κακοσάλεσι.
     
  5. Eri

    Eri

    Το να βλεπω καλλιτεχνικο πατιναζ και να ακουω Κωσταλα πιανεται στις καλλιτεχνικες ανησυχιες?
     
  6. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Καλλιτεχνικές Ανησυχίες

    @Dolmance
    Νομίζω πως οι ερωτοχτυπημένοι τελικά εδώ στο φόρουμ (βλέπε ποίημα Ύμνος στην Αγαπημένη ) είναι πολλοί περισσότεροι. 
     
  7. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Καλλιτεχνικές Ανησυχίες

    Εμενα που μου αρεση το καρατε, η παλη, τα γρηγορα αυτοκινητα,οι πτωσεις με αλεξιπτωτο (να θυμηθουμε και αυτα που καναμε οταν υπηρετουσαμε την πατριδα...)το μπουζουκι, τα ταξιδια με ιστιοφορο,οι πτησεις και το πυλοταρισμα με εκπεδευτικα αεροπλανα, αυτα ειναι καλλιτεχνικες ανησυχιες, η ειναι αλλου παπα ευαγγελιο.....? 
     
  8. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    οι υπολοιποι 17 που ψηφισαν κινηματογραφο παρακαλω να παραμερησουν στον μεγαλο κομπαρσο κατηγοριας Ω   ....
    "Το μετεωρο βημα του πελαργου" (πληρωμα ελικοπτερου.. μην πνιγει στα αληθεια κανενα κομαντο που εκανε τον νεκρο λαθρομεταναστη εξω απο το λιμανι του Πειραια.. ερωτηση : γιατι ολα τα πνιγμενα πτωματα στις ταινιες ειναι μπρουμυτα στο νερο ? ... χα.. για να αναπνεουν με τα φιαλιδια) , "Η δασκαλα με τα χρυσα μαλια" (ο πρωτος μαθητης στο θρανιο ... εχουν περασει 30χρονια .. ιδια η Δανδουλακη .. αααχ) , και μια με την Αλιμπερτη που ηταν η αγαπημενη μου μεχρι που σταθηκα διπλα και μου εφτανε ισα με τον αφαλο .. απο τοτε εδωσα την καρδια μου στην Σιντυ Κρωφορντ .. αφου τσεκαρισα το υψος της ...
     
  9. streidi

    streidi New Member

    Λογοτεχνία εικαστικά.
    Μέσα από τη ζωγραφική μπορώ να δω θέατρο ποίηση!
     
  10. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Μουσική   29 46.77%
    Ποίηση-Λογοτεχνία   27 43.55%


    Μα,τι είμαστε εμείς βρε παιδάκι μου;;;  
     
  11. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Κουλτουριάρηδες  
     
  12. The Dueller

    The Dueller Regular Member

    Είχα κλίση στην ζωγραφική από μικρός.Στο γυμνάσιο την άφησα για χάρη της μουσικής κ της κιθάρας.Αυτοδίδαχτος,γράφω κ συνθέτω rock,blues.Μην ξεχάσω τον τζουρά μου που με ταξιδεύει στους δρόμους του ρεμπέτικου κ χάνομαι στα ταξίμια.
    Λατρεύω τον Σουρεάλισμο,ό,τι ζωγράφιζα σουρεάλ ήταν,οπότε και στην ποίηση αγαπημένος μου είναι ο Ρίτσος κι ο Ελύτης.Όταν βρίσκω την μούσα μου γράφω ποιήματα.
    Η φωτογραφία μου αρέσει.όποτε βρίσκω ευκαιρία παίρνω όμορφα κάδρα.
    Τα τελευταία χρόνια ασχολούμαι κ με την γλυπτική.Βοηθάω,όσο μπορώ,έναν μεγάλο Έλληνα γλύπτη που παλεύει με τις Πέτρες.
    Αυτά είναι εκείνα τα "καλλιτεχνικά" στα οποία είμαι ενεργός κι όχι απλά θεατής.