Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Καλώς σας βρήκα. Θα χρειαστώ βοήθεια απο τους μυημένους, για να προσδιοριστώ.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος nýchta, στις 26 Ιουνίου 2009.

  1. Georgia καλημέρα. Έχω την αίσθηση, οτί αν πάψω να χρησιμοποιώ το μυαλό μου, θα το απολαύσω και θα αντέξω περισσότερο. Νομίζω οτι το μυαλό μου είναι τροχοπέδη στην σχέση αυτή.
     
  2. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Καλώς σας βρήκα. Θα χρειαστώ βοήθεια απο τους μυημένους, για να προσδιοριστώ.

    Ή αντιθέτως το μυαλό σου αγγίζει μια αλήθεια που πιθανόν να μην σου αρέσει...
     
  3. Ή αντιθέτως... η αλήθεια αγγίζει το μυαλό μου, που πιθανόν να μη μου αρέσει...
     
  4. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Καλώς σας βρήκα. Θα χρειαστώ βοήθεια απο τους μυημένους, για να προσδιοριστώ.

    Ναι, μπορείς να ερωτευτείς/αγαπήσεις τον Mind Master σου
    Ναι, μπορεί να ερωτευτεί/αγαπήσει Ένας Master
    Ναι, μπορεί να υπάρξει έρωτας/αγάπη σε μια τέτοια σχέση
    και
    ναι, είθισται να χάνουν το μυαλό τους και να αποσυντονίζονται οι υποτακτικές στην αρχή (ειδικά αν είναι η πρώτη τους φορά)

    καμμιά άλλη απορία; (τώρα που γυρίζει  )
     
  5. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Καλώς σας βρήκα. Θα χρειαστώ βοήθεια απο τους μυημένους, για να προσδιοριστώ.



    Ναι, έχω εγώ μία: Θα σταματήσετε να επικαλείσθε κάθε λίγο και λιγάκι το nick μου, επί ματαίω;
    Έχω λειώσει πιά, στο φτέρνισμα!!!



     
  6. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Καλώς σας βρήκα. Θα χρειαστώ βοήθεια απο τους μυημένους, για να προσδιοριστώ.

       
     
  7. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Καλώς σας βρήκα. Θα χρειαστώ βοήθεια απο τους μυημένους, για να προσδιοριστώ.

    10 Master ημών (ο εν τοις ουρανοίς κλπ κλπ) και 20 μετάνοιες είναι αρκετά;
     
  8. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Καλώς σας βρήκα. Θα χρειαστώ βοήθεια απο τους μυημένους, για να προσδιοριστώ.



    "Ψευδαίσθηση" και "ιδέα" η μία, "εν τοις ουρανοίς" η άλλη, στα κενά μεταξύ των φτερνισμάτων θα πρέπει να τσιμπιέμαι κιόλας πλέον, γιά να διαπιστώνω πως ακόμη υπάρχω.  

    Να μένουν τα πατερημά και οι μετάνοιες λοιπόν, καλύτερα να μου πάρετε μερικά πακέτα χαρτομάντηλα και λίγο μολυβόνερο...


     
  9. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Καλώς σας βρήκα. Θα χρειαστώ βοήθεια απο τους μυημένους, για να προσδιοριστώ.

     
     
  10. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Όταν δεν χρησιμοποιείς το μυαλό σου, τα πράγματα γίνονται πιο εύκολα γιατί απλά πράττεις χωρίς να χρειάζεται να αναρωτιέσαι τι κάνεις, γιατί το κάνεις, χωρίς να μπαίνεις στο ψυχοφθόρο τριπάκι του σωστού και του λάθους κλπ.
    Ίσως λοιπόν από μια (όχι κι τόσο σωστή) άποψη, να αντέξεις περισσότερο.Αλλά δεν θα το απολαύσεις τόσο όσο αν χρησιμοποιείς και το μυαλό σου, αν είσαι δηλαδή ολόκληρη εκεί, κάθε κομμάτι σου, όλο σου το "είναι".Το μυαλό αποτελεί τροχοπέδη, μόνο όταν δεν έχεις ξεκαθαρίσει μέσα σου τα τί και τα πως, οπότε και κατακλύζεσαι από αμφιβολίες, από "πρέπει" και "θέλω" και από όλα αυτά που σε κρατάνε δέσμια του σωστού και του ηθικού που ορίστηκαν ερήμην σου.
    Για να μπορέσεις όμως να είσαι σε μια σχέση ,πρέπει αυτά να έχουν ξεκαθαριστεί εξαρχής, οπότε και το μυαλό σου θα μπορεί να λειτουργεί ελεύθερα, χωρίς να βάζει τρικλοποδιά στις προσπάθειές σας.


    Όταν ψάχνεις για μια σχέση ή όταν είσαι στην φάση του μπουφέ(δοκιμάζεις διάφορα και συλλέγεις εμπειρίες), τότε πρέπει απαραίτητα να χρησιμοποιείς πρωτίστως το μυαλό σου και μετά ο,τι άλλο.Αυτό θεωρώ οτι είναι ένα από τα πιο σημαντικά πράγματα που μπορούν να ειπωθούν όσον αφορά σε αυτό τον χώρο.
     
  11. Georgia, έχεις δίκιο σε ότι αφορά την άγνοιά μου στα ¨θέλω¨μου. Sapfw, ας εκμεταλλευτώ την γεναιοδωρία σας, και να ρωτήσω... γίνεται να είσαι υποτακτικός χωρίς πάρα πολύ έντονο σωματικό πόνο?
     
  12. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Δεν υπάρχει άμεση συσχέτιση της έννοιας της υποταγής με το σωματικό πόνο, πόσο μάλλον με τον πολύ έντονο. Ο υποτακτικός δεν είναι κατ' ανάγκη και αλγολάγνος, όπως και ο Κυρίαρχος δεν αποζητά, απαραιτήτως το σωματικό πόνο του υποτακτικού. Η υποταγή έχει να κάνει με την παράδοση ελέγχου στον Άλλο. Η χρήση του πόνου ίσως να είναι μέσο ελέγχου ωστόσο δεν είναι το μόνο που μπορεί να υπάρξει.