Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κατηγορία αγγελιών

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος fallenangelus, στις 10 Απριλίου 2015.

  1. Καλησπέρα σε όλα τα μέλη του forum.
    Eυχομαι απο ψυχής καλό Πασχα με υγεία και ευτυχία σε όλους μας καθώς και στους ανθρώπους μας.Θα ήθελα να ρωτήσω και να θέσω ένα ζητημα για όποιον ενδιαφέρεται στο κατα πόσο θα ήταν χρήσιμη μια στήλη αγγελιών.Δεν εννοώ τις στήλες που βρίσκουμε στα πορνοπεριοδικά ή γενικά σε ειδικά site οπου τοποθετούνται αγγελίες απο πορνες ή ζιγκολίκια.Εννοώ μια στήλη οπου θα μπορεί όποιος επιθυμεί να γράψει δυο στοιχεία με το τι επιθυμεί και τι ψάχνει και αντίστοιχα να μπορεί να αναζητήσει κάτι σχετικά με τα ενδιαφέροντα του.Μη μου πείτε οτι δε σας έχει τύχει στο chat να πλησιάσετε μια κοπέλα η ενα αντρα ο οποιος να γράφει πχ domme η sub σε αναζήτηση εμπειριών και όταν ανοιγεις συζήτηση μαζί του να αρχίσει τις υπεκφυγές α ξέρεις εγω δεν ψάχνω γνωριμία ...και καλή σου τύχη .....και ..παρτο αυγό και κούρευτο.Τουλάχιστον στην αγγελία δινεις σταράτα το τι θελεις και βλέπεις αμεσα τι θέλει ο αλλος.Ολα αυτά περα απο την ψυχαγωγία και αναζήτηση των ενδιαφερόντων μας.Τώρα φυσικά κατανοώ οτι σε μια γυναικεία αγγελία θα αντιστοιχούν πενήντα η και παραπάνω ανδρες αλλα πιστεύω οτι αν το χειριστεί σωστά ο αdmin και διαγράφει fake προφιλ και επιτήδειους τοτε ολα θα πάνε καλά.
    Σκεφτείτε το θα ανέβει σίγουρα και η κίνηση του site κατι που θα φέρει και εσοδα απο διαφημίσεις.Πιστευω οτι αξίζει τον κόπο.Δε λέω να γίνουμε alt.com αλλα κατι πιο αγνό και σίγουρα ελληνικό.
    Ευχαριστώ πολύ Καλό Πασχα!
     
  2. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Εάν θυμάμαι καλά υπήρχε πιο παλιά "χώρος" για αγγελίες αλλά μετά από κάποια ανανέωση δεν ξαναμπήκε.
    Επίσης εάν μπουν θα γεμίσουν από ορισμένες κατηγορίες (δεν θέλω να τις αναφέρω μην θεωρηθεί ως μεροληψία απέναντί αυτών των κατηγοριών)
     
  3. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Επισης αυτο που παρατηρω εδω μεσα ειναι οτι μερικοι μονο ψαχνουν να βρουν κατι και τιποτα αλλο....
    Οι γυναικες διαλεγουμε καποιον επειδη ταιριαζουν οι αποψεις μας μεσα απο τα τοσα νηματα που υπαρχουν και αυτο ειναι που μας βοηθαει στο περιπου να καταλαβουμε....
    Δεν νομιζω οτι θα ασχολειθω ποτε με καποιον που εβαλε απλα μια αγγελια και τιποτα παραπανω  
    Ας απαντησει και ενας mod κατα ποσο μπορει να ασχολειθει και με τα ψευτικα προφιλ εδω μεσα, εκτος των αλλων.....
     
  4. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Λογικά για να ανιχνευθούν τα διπλά προφίλ είναι μια χρονοβόρα διαδικασία.
    Το καλό είναι πως όσα προφίλ και να κάνει κάποιος το πως γράφει και εκφράζεται τον προδίδει!
    Το κακό από την άλλη,είναι πως βγαίνουν και φήμες (για τους δικούς του ιδιοτελείς λόγους ο καθένας) πως μέλη έχουν διπλά προφίλ χωρίς να έχουν.
     
  5. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Οροι χρησης...

    Αγγελίες

    Απαγορεύονται οι προσωπικές αγγελίες. Σε περίπτωση που αναζητάτε παρτενέρ/σύντροφο για session/σχέση η οτιδήποτε άλλο ΔΕΝ έχετε το δικαίωμα να το προβάλετε μέσα στο Forum.

    Επιτρέπεται ΜΟΝΟ να αναγράψετε στο profile σας το τι επιθυμείτε συμπληρώνοντας το πεδίο Looking for ή και στο Biography χωρίς να δημοσιόποιήσετε το email σας.

    Παρακαλούμε ΜΗΝ ενοχλείτε άλλα μέλη τα οποία είτε δεν ενδιαφέρονται για εύρεση ερωτικού συντρόφου ή παρτενέρ και που αυτό μπορεί να προκαλέσει παρεξηγήσεις και flames.
     
  6. Εγώ ψάχνω καναπέ λευκό που να μη λερώνει, πού να το θέσω, σύντροφοι;
     
  7. whisperer

    whisperer Regular Member

    κατσε να δω που θα βαλω την αγγελια για το λαντα και σ ενημερωνω
     
  8. Εγω ψάχνω ατομα με ελεύθερο ιστορικό απο διαφόρα συμπεριφορικά συμπλέγματα ιδεασμού ως προς την ταυτότητα και ποιότητα προσέγγισης του ,μπορώ να το βαλω σε αγγελία?
     
  9. Art5xXx

    Art5xXx New Member

    Συμφωνώ απόλυτα με την ιδέα σου. Ίσως να υπήρχε μία τελείως χωρια κατηγορία για αυτό και ο καθένας να γράφει αυτό που ακριβώς ψάχνει. Όχι επαγγελματίες όπως το είπες, απλά άνθρωποι που ψάχνουν BDSM partner η ότι άλλο θέλουν. Μακάρι να το βάζανε αυτό εδώ η σε κάποιο άλλο παρόμοιο site. Εμένα μου ήρθε η ιδέα και ίσως το γράψω σε χωρια θέμα να φτιάξω μία ομάδα στο Facebook για αυτό. Δηλαδή, θα ήταν κλειστή η ομάδα, και ο καθένας κάνει ποστ το τι ψάχνει και τον τρόπο επικοινωνίας. Δεν ξέρω αν το fb θα ήταν ότι καλύτερο, άλλα γιατί όχι? Άλλωστε όλοι μέρα όλοι εκεί κάθονται! ;-)
     
  10. Αρτ5χΧχ μαζί σου και στο fb η ιδέα μου ξεκίνησε απο το εξής παράδοξο.Πολλά ατομα εδώ μέσα μπαίνουν για να γνωρίσουν το bdsm.Το bdsm αν δεχτούμε οτι είναι κατα κάποια αποψη τρόπος ζωής ή εστω μια άλλη αποψη αντιμετώπισης σεξουαλικών προσδιρισμών και συγκεκριμένων συμπεριφορών θα έπρεπε κάποιος αν του αρέσει να το ζει και να το βιώνει να αποκτήσει έναν πιο ''διαδραστικό ρόλο''.Ειλικρινά σου μιλαω δεν μπορώ να κατανοήσω άτομα που εισχωρούν στο χώρο δεν ξέρω για ποιόν ''λόγο'' ως ''φυσιοδίφες'' του bdsm.Ετσι πολύ συχνά μου έχει τύχει να προσεγγίζω μια κοπέλα μεσα στο chaτ ή μεσω μηνυματος και να προσπαθώ να έρθω σε επαφή μαζί της γι ανα γνωριστούμε και να συζητήσουμε η να ''πράξουμε'' αυτά που μας αρέσουν ή που φανταζόμαστε οτι θα μας αρέσουν.Αντ αυτού λαμβάνω απαντήσεις του τύπου...ψάχνω ακόμα την ταυτότητα μου....συγνώμη δεν ψα΄χνω ακριβώς αυτό...εεε εγώ μπηκα περαστική απο εδώ...και πολλά αλλα.Δεν μπορεί να καταλάβει το ατομο αυτό οτι καλά τα αμέτρητα κείμενα,καλός ο χαβαλες στο bla bla αλλα αν δεν έρθεις σε επαφή με τον κόσμο δεν θα καταλαβεις ποτέ τι είναι το bdsm σε όλες τις διάφορες εκφάνσεις του.Οτι γνωρίζω απο το bdsm το έχω μάθει στην πράξη απο εμπειρίες μου με dommes ή με subs δεν το έμαθα διαβάζοντας το Venus in furs ή την Aυτοκράτειρα.Καλό το μέλι αλλα και καμια τηγανίτα που και που χρειάζεται.Απο εκεί ξεκίνησε η ιδέα των αγγελιών.Βγηκες με κάποιον και ήταν μαλάκας η εγραφε ψέμματα.Το ανεφέρειες στον admin και διαγράφεται το προφίλ του αυτόματα.Ειδάλλως περιμένεις να γνωρίσεις ατομα μεσα απο τις συναντησεις των μελών οπου μια πηγαίνεις και δεκα δεν πηγαίνεις ,οπου υπάρχει πάντα μια τάση ''καλοπροαίρετης υποκρισίας'' γιατί δεν γνωρίζεις το πλήθος και γενικά πολλές φορές μια συνάθροιση στοιχείων εκτός του bdsm που δεν ξέρω ια ποιον λόγο πηγαίνουν.Αυτή είναι η αποψη μου.Μαζί σου λοιπόν αν κάνεις στο fb κάτι ενημέρωσε μας!
     
  11. Art5xXx

    Art5xXx New Member

    Συμφωνώ απόλυτα με αυτά που λες, και εγώ όταν στέλνω σε κάποια είτε δεν ξέρουν τι θέλουν είτε δεν απαντάνε καν λες και τα μηνύματα δαγκωνουν. Και έχεις δίκιο για αυτό που λες ότι το μπλα μπλα μόνο φυσικά και δεν είναι αρκετό, πρέπει να το νιώσεις, να το κάνεις και να το μοιραστείς με κάποιον. Και ως γνωστόν, τα πολλά λόγια είναι φτώχεια! Θα το κοιτάξω σοβαρά το θέμα του group στο Facebook. Ακόμα επεξεργαζομε κάποιες λεπτομέρειες όπως αν πρέπει να είναι για όλους η μόνο για Έλληνες κτλ. Αν έχεις κάποιες ιδέες να προτείνεις, ριχτες όλες και μπορεί να βγάλουμε κάτι καλό.
     
  12. Koproskylo

    Koproskylo Regular Member



    ...ανταλάσσεται άσπρο καραβοπανίσιο κάλυμμα καναπέ με φωτιστικό δαπέδου. πληροφορίες πμ