Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κβαντο-BDSM (Α' μέρος)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 12 Μαϊου 2007.

  1. Elysium

    Elysium Contributor

    Μάλλον δεν αντέχεις τον ανταγωνισμό φίλε mr.goodcat  
     
  2. hugger

    hugger Regular Member

    Εχετε σκοπο να πιασετε και τις υπερχορδες? Η φυσικη φιλοσοφια προχωρα, μη μενουμε πισω..
     
  3. mr.goodcat

    mr.goodcat Regular Member

    Mayhaps

    Το πιο πιθανό είναι πως ούτε τον ανταγωνισμό αντέχω, μα ούτε κ' την έλλειψή του (βαριέμαι). Κύμα ή σωματίδιο ; Σωματίδιο ή κύμα ;  

    Παρόλο που κατά πολλούς η φυσική (πειραματική) φιλοσοφία δεν έχει σχέση με τις
    (υπερ)χορδές **) θα μπορούσε να γίνει και παραλληλισμός με αυτή την ιδέα...
     
    Last edited: 10 Ιουνίου 2007
  4. hugger

    hugger Regular Member

    Και τι ειναι δηλαδη περα απο φιλοσοφία να φανταζομαστε οτι μπορει μία απο τις άπειρες εκδοχές ερμηνείας του κόσμου μας, ίσως να μπορεί να μας κουτσοβολέψει για τα επόμενα 50 χρόνια μέχρι να απογοητευτούμε περιμένοντας να πιάσουμε βαρυτόνια στις πολλών δισεκατομμυρίων απόχες.
    Και σαμπως τι αλλο απο το να διυλίζουμε τον κώνωπα, όπως αυτοί, έτσι και μείς εδώ κάνουμε.

    Ακόμα και τη φυσική διεργασία μόλυνσης του πλανήτη απο τα βιομηχανικά και τεχνολογικά απόβλητα και υπολείμματα προσπαθούν να μας την πλασσάρουν σαν κάτι βλαβερό, μόνο και μόνο επειδή μερικά απο tα δισεκατομμύρια αυτού του είδους που θεωρεί ότι δικαιούται την πολυτέλεια να εξασφαλίσει μακροζωία και μάλιστα με μεταφυσικές προεκτάσεις μετα θανατο, απλα θα αφανιστούν στα πλαίσια της εξισορροπητικής εντροπίας της φύσης. Έτσι απλά. Κι ας μη μας αρέσει, η φύση δεν έχει ηθική, γιατι δεν υποκρίνεται.

    Eλατε τωρα μη πειτε οτι ειμαι εκτος θεματος , ετσι κι αλλιως το νημα αυτο προσφερεται για μεγάλες ελλείψεις γύρω απο το θέμα, όπως ίσως και οι προβολές των κβαντισμένων νεφών πιθανοτήτων μας κάνουν τη χάρη να κινούνται για λίγα δισεκατομμυριοστά του κοσμικού χρόνου, μόνο και μόνο για να μπορεί ο Χαινριχ να τα παραλληλίζει με τα νέφη των απίθανων τροχιών που κάνει το BDSM στο μυαλο του.
    LOL
     
  5. Don Machino

    Don Machino Regular Member

    να μου επιτρέψει ο φίλος mr.goodcat να τον διορθώσω, λέγοντάς του οτι αν επιλέξει τελικά να είναι e- γύρω απο τον πυρήνα στο άτομο του υδρογόνου, ο χώρος που θα δικαιούται είναι πολύ μεγάλος.

    αν μεγενθύνεις ν΄ φορες το άτομο υδρογόνο, τόσες που ο πυρήνας να γίνει ίσος με μια μπάλα ποδοσφαίρου, τότε φαντάσου τον πυρήνα στο κέντρο του ναού της Αγίας Σοφίας
    <Κωνσταντινούπολη> και το ηλεκτρόνιο να περιφέρεται σε τροχιά εντός των ορίων του ναού.

    μιλάμε για τεράστιο χώρο και άνεση, κατι που ΔΕΝ επιτρέπεται στο χώρο του BDSM.
     
  6. mr.goodcat

    mr.goodcat Regular Member

    Καλά τα λέτε Don Machino κ' πολύ καλώς με διορθώσατε(και φυσικά διορθώσεις λαθών μας είναι πάντα ευπρόσδεκτες).

    Μάλλον είχα στο μυαλό μου την εικόνα να είμαι εγκλωβισμένος σε χώρο μικρό όπως ο πυρήνας κ' όχι το άτομο. Μα δεν έχει σημασία. Ήταν ένα λογοτεχνικό παραλήρημα κ' τίποτε άλλο .
     
  7. Elysium

    Elysium Contributor

    Don Machino έχεις άδικο.
    mr.goodcat κακώς σε διόρθωσε μιας και το άτομο του υδρογόνου έχει τη μικρότερη ακτινική απόσταση από οποιοδήποτε άλλο στοιχείο.

    Άντε, μετά αν ήθελες μπορούσες να ήσουν ηλεκτρόνιο σε άτομο ηλίου  
     
  8. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Συμμετοχή σε αδρανές στοιχείο; Με απογοητεύεις... 
     
  9. mr.goodcat

    mr.goodcat Regular Member

    Δεν έχει σημασία.

    Γιατί από την αναλογία που έκαμε ο Δον φαίνεται πως αν ήμουν ηλεκτρόνιο του Η
    δεν θα'πρεπε να παραπονιέμαι.

    Αλλά εντάξει, μερικές φορές ο χώρος φαίνεται να μην σε χωράει, και στο Uranium να κατοικείς.
     
  10. Elysium

    Elysium Contributor

    loool
    Καμιά φορά ο κόσμος, είναι μόνο εμείς κι ο πυρήνας μας, ρώτα και τους ερωτευμένους  
    Εκτός κι αν θεωρείς τους πυρήνες των ευγενών στοιχείων πολύ.... φλώρους  

    Μεταφορικά όντως δεν έχει. Έχει όμως για την επιστήμη  

    Κι αν δε σε χωράει έπειτα κι ο μακρόκοσμος υπάρχει σίγουρα μεγάλο πρόβλημα  
     
  11. mr.goodcat

    mr.goodcat Regular Member

    Τα σιγανά ποταμάκια όπως την κερά Επιστήμη να φοβάσαι.

    Δεν έχω ποτέ πρόβλημα με τον εαυτό μου. Συνήθως οι άλλοι έχουν.
    Αλλά όπως έγραψα πρόσφατα κάπου,
    "αν το σύμπαν ήταν τα αρχ**** μου, τότε θα σας είχα γραμμένους όλους".
    (αλληγορική σημασία, ούτε εγώ το έχω αναλύσει ακόμη, αλλά με άρεσε πολύ.)

    Οπότε δεν με πειράζει. Δεν θα προσέχω εγώ για τους άλλους αν αυτοί δεν μπορούν
    να προσέξουν τον εαυτό τους...
     
    Last edited: 13 Ιουνίου 2007
  12. GRD

    GRD Great Red Dragon

    Απάντηση: Το ξέρεις οτι ανήκεις στο Bdsm ως Σαδιστης η Κυριαρχος όταν...

    ... να προσέχετε όμως γιατί υπάρχει και η κβαντική μηχανική... ^_^

    Όπου... ουσιαστικά λέει ότι αν κάτι δεν το παρατηρείς... δεν γίνεται... και συνδέει τον παρατηρούντα με την ίδια την παρατήρηση... ... καλά... το αφήνω γιατί θα το "κάψουμε"...


    Ανδρ(ε)ας

    ΥΓ: Αυτός ο τύπος φανταστείτε να ανοίξει το log του server του και να δει από που του έρχονται τα "click"... αχαχαχαχαχα... θα σκίζει διπλώματα... - ή άλλα πράγματα