Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κινηματογράφος

Συζήτηση στο φόρουμ 'Τέχνη' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 28 Φεβρουαρίου 2006.

Tags:
  1. Syrah

    Syrah Contributor

    Έχω κάνει διεξοδική έρευνα για τον Mertens και έχω καταλήξει στο συμπέρασμα πως ό,τι συνέθεσε είναι εξαιρετικό. Αν θέλεις να βρεις περισσότερους τίτλους έργων μπορώ να σε προμηθεύσω. Αν έχεις εσύ κάποιους να μου προτείνεις, γράψε μου.

    Εστίασα σε κάποιο άλλο συμβολισμό της ταινίας: Το κακό κατά κανόνα ξεκινάει εκ των έσω ενός ανθρώπου. Ο καρκίνος από τη δική του κοιλιά, η προδοσία από το δικό του άνθρωπο, η παράνοια από το δικό του μυαλό κ.ο.κ.

    Είναι τόσο πολέπλευρη η ταινία που κάθε θεατής αντιλαμβάνεται και κάτι διαφορετικό. Και τόσο πολυεπίπεδη, που κάθε φορά που τη βλέπεις ανακαλύπτεις συμβολισμούς που σου είχαν διαφύγει. Την έχω δει τρεις φορές και εξεπλάγην και τις τρεις. Ελλείψει τηλεόρασης εντρυφώ μέχρι υπερβολής σε όποια ταινία μου αρέσει...  
     
  2. Syrah

    Syrah Contributor

    Ακριβώς, στο διάστημα του μεσοπολέμου. Κάποιοι υποστηρίζουν ότι προηγείται του σουρρεαλισμού και κάποιοι άλλοι ότι έπεται. Στην πρώτη περίπτωση υπολόγίστε ότι εφόσον ο μεσοπόλεμος ήταν από το '18 έως το '39, το συγκεκριμένο κίνημα θα πρέπει να εμφανίστηκε στις αρχές του, περίπου το '20. Στή δεύτερη περίπτωση θα τον τοποθετήσετε μετά το Μανιφέστο του Σουρρεαλισμού, δηλαδή μετά το '24.

    Προσωπικά είμαι υπέρ της δεύτερης άποψης, και στη θέση σου θα αναζητούσα ταινίες παραγωγής του '25 και νεότερες...
     
  3. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    .... τωρα .... αυτο το struggle for pleasure ...... στην αρχη καλα τα παει ..... αλλα εκεινο το .... κλαρινο στο τελος ή στριμενη τρομπετα ή αρνι που σφαζεται ή κατι τετοιο τελος παντων ....... ενω εχεις ηρεμησει ... ξαφνικα σε τσιτωνει ....
    βεβαια ... γουστα ειναι αυτα .... αλλοι το θεωρουν καταπληκτικο ...
     
  4. zwg

    zwg Regular Member

    an 8elete mia kalh tainia mporeite na deite to ektos orion i to mikros sto mati..  
     
  5. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Καλώς όρισες στην παρέα μας και σε παρακαλώ γράφε ελληνικά 
     
  6. HiSasori

    HiSasori Regular Member

    Συνήθεις ύποπτοι! (Kayzer Soze=Θεός)

    Stay! (Παράνοια)
     
  7. thomaspolygono

    thomaspolygono Regular Member

    Ταινίες που είδα τις τελευταίες μέρες:
    "Οι πιο όμορφες άγνωστες του Παρισιού". Μια απλή αισθησιακή ταινία που σε κάποια σημεία γίνεται λίγο fetish. (Το πρώτο μοντέλο έχει τις τέλειες αναλογίες, εξού και το "Γυναίκα χωρίς πιασίματα δρόμοι χωρίς σήματα"

    Το "Βαβέλ" Πολύ συγκυνητικό.

    "Submission" Ελαφρύ ερωτικό φιλμ. Μια prodom και κάποιοι άλλοι... έστω, όσοι λατρεύουν τα όμορφα γυναικεία πόδια ας δουν το εν λόγο φιλμ.

    Το "Chaos" δεν αξίζει.

    Θα πρότεινα δύο από τα πιο Ερωτικά φιλμ: "Το τέλος μίας σχέσης" και το "Η κοντέσα της Σαγκάης"

    Επίσης κάτι πιο ελαφρύ αλλά εξίσου Ερωτικό "Το εγχειρίδιο του έρωτα"
     
  8. girl4ux

    girl4ux New Member

    Ειδα χθες για πρωτη φορα το Secreatary - Καλα δεν πιστευω οτι δεν το ειδα μεχρι τωρα!!!!
     
  9. Anemoss

    Anemoss New Member

    Απάντηση: ταινίες που αξίζει (ή και δεν αξίζει) να δούμε

    kai oi 300 poli kaloi paidia
    na to deite
     
  10. Archon

    Archon sometimes sickness has fun

    The Straigth Story - David Lynch, 1999

    το 'δα και μ'αρεσε
     
  11. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

  12. gaby

    gaby Guest

    Την είδα, ήταν πολύ καλή και ευχαριστώ lara[E-p]  

    Προτείνω επίσης Ατελείωτους Αρραβώνες.

    και μου έκανε μεγάλη εντύπωση που ήδη βγήκε σε DVD Ο Καθοδηγητής.

    Την άλλη εβδομάδα θα πάω να δω το Βαμμένο Πέπλο.