Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κινηματογράφος

Συζήτηση στο φόρουμ 'Τέχνη' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 28 Φεβρουαρίου 2006.

Tags:
  1. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Μην δειτε το καινουργιο I am legend με τον Will Smith.
    Δεν εχει καμμια σχεση με το παλιο The omega man με τον Charlton Heston και το μονο που σου δημιουργει ειναι ενα διαρκες ψυχοπλακωμα.
     
  2. Ride a Woman

    Ride a Woman Regular Member

    Απάντηση: ταινίες που αξίζει (ή και δεν αξίζει) να δούμε

    Ολα τα HELLRAISER ...........ισως η φρικη ειναι εμπνευση........μια και τα ονειρα μας θελω να γινουν οι εφιαλτες τους...!!!!
     
  3. Kaveiros

    Kaveiros Regular Member

    Απάντηση: ταινίες που αξίζει (ή και δεν αξίζει) να δούμε

    Ρεκβιεμ για ενα ονειρο
    κουρδιστο πορτοκαλι
    αμερικαν μπιουτι
    τα μεθυσμενα αλογα
    αγελαστος πετρα......(α ρε παναγιωτη φαρμακη)
     
  4. female

    female Contributor

    Re: Απάντηση: ταινίες που αξίζει (ή και δεν αξίζει) να δούμε








    Δεν είδα άνθρωπο να βγαίνει από την αίθουσα του σινεμά χωρίς κόκκινα μάτια, δακρυσμένα. Τόσο περίεργο για μια ταινία, ντοκυμαντέρ, που πήγα να τη δω με καχυποψία απ' αυτά που είχα ακούσει. Με έπιασε να συγκινούμαι ακριβώς στις στιγμές που είχα την τάση να σνομπάρω την οπτική του. Είναι απερίγραπτη ταινία, σπάνια. Αξίζει κάθε λεπτό της, τα κενά, οι ανάσες της... Πάνω απ' όλα, η συνολική οπτική του σκηνοθέτη μου έμαθε πολλά.

    Σ' ευχαριστώ που μου τη θύμισες, Kaveiros.


     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  5. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    ααααααααχχχχχ χτες ειχε παλι το "The notebook"
     
  6. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Το, "Ταμήλα Παζαρεβα", η δραματικη ιστορια μιας Βουλγαρας μαναβισσας!
     
  7. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Punish me

    [nomedia=""]YouTube - Broadcast Yourself.[/nomedia]
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  8. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    χτες ειχε παλι εκεινη την μαλακια με τον Κεβιν Κοσνερ και το Αντονυ Κουην ...
    σιγα μην πετουσε σε μπουρδελλο καποιος την γυναικα που αγαπουσα και ταυτοχρονα της εδινε και πρεζα μεχρι που πεθανε και απο πανω να του πω και συγνωμη .... αν μου συνεβαινε ποτε αυτο να πειραξουν δικη μου γυναικα , θα επερνα τετοια εκδικηση που ο αρμαγεδονας θα εμοιαζε με παιδικο παρτυ ... μια εκδικηση που θα κρατουσε 10 χρονια ...
    πω πω ... τα νευρα τσαταλια μου τα εκανε αυτη η ταινια ... μιλαμε θα ειχα αιχμαλωτισει τον Κουην και οσο θα τον ειχα σε κατασταση αιχμαλωσιας θα σκηνοθετουσα την γνωριμια του με μια γυναικα οπου θα εκανε ερωτα μαζι της μεχρι εκεινη να μεινει εγγυος ... μετα θα σκηνοθετουσα την δολοφονια της μπροστα του ως απλη εκδικηση για την γυναικα που μου σκοτωσε ... ετσι αυτο θα τον εδενε περισσοτερο με το παιδι του . Μολις το παιδι γινοτανε 3 χρονο θα σκηνοθετουσα και παλι τον φονο του παιδιου αλλα με τετοιο τροπο που να πιστευε οτι θα μπορουσε να το σωσει αν ηταν λιγο ποιο γρηγορος , ή ποιο δυνατος κτλ .. ετσι ωστε να κατηγορει τον ευατο του για τον θανατο του παιδιου του .... φυσικα δεν θα σκοτωνα κανενα ... αλλα εκεινος δεν θα το ηξερα ... πιστευω οτι θα επαναλαμβανα αυτο 3 φορες μεσα σε 10 χρονια μεχρι να ησυχασω ... εννοειται οτι κατα την διαρκεια των 10 χρονων με οπτικοακουστικα εφε θα εφτιαχνα οραματα των νεκρων παιδιων που θα του λελεγαν "πατερα γιατι δεν με εσωσες ?" .... και καθε νυχτα θα γινοτανε προβολη της "δολοφονιας" μεχρι να γεννηθει το επομενο παιδι του ...
    φυσικα θα πληρωνα τα μαλιοκεφαλα μου σε διατροφες αποζημιωσεις 3 παιδιων και των μαναδων τους , που δεν θα ηταν καν δικα μου ... αλλα θα μπορουσα επειτα να τον συγχωρησω .... (μετα τα 10 χρονια)
    συγνωμη για το συντακτικο και τα ορθογραφικα ... αλλα πολυ τσατιστικα που πεθανε η κοπελα ...
     
  9. kali crow

    kali crow Guest

    Αμαρτωλή Ηδονή
     

    Περιγραφή
    Σαντρίν μαθαίνει από τη Ναταλί ότι η σεξουαλική αμαρτία μπορεί να της προσφέρει μια βίαιη απόλαυση και ταυτόχρονα ένα ακατανίκητο όπλο ενάντια σ’ εκείνους που μαγεύονται από αυτό. Οι δύο κοπέλες έχουν ως μοναδικό τους σκοπό την κοινωνική τους ανέλιξη και είναι πρόθυμες να χρησιμοποιήσουν τη γοητεία και τα σωματικά τους προσόντα για να τα καταφέρουν. Για να το πετύχουν βρίσκουν δουλειά στα γραφεία μιας μεγάλης τράπεζας όπου υπάρχει άφθονο θήραμα. Ετσι, πλησιάζουν τον Κριστόφ, τον γιο του αφεντικού και μελλοντικό πρόεδρο. Όμως, ο νεαρός άνδρας είναι αινιγματικός, μυστηριώδης και λάτρης της ηδονής και τώρα εκείνος θα θέσει τους κανόνες…

    Σκηνοθεσία: Ζαν Κλωντ Μπρισώ
    Hθοποιοί: Σαμπρίνα Σεϊβέκου, Κόραλι Ρεβέλ, Φαμπρίς Ντεβίλ, Ντόροθυ Πικάρντ, Ρότζερ Μίρμοντ
    Διάρκεια: 112'
    Γλώσσες: French
    Υπότιτλοι: Ελληνικά
     
  10. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Απάντηση: ταινίες που αξίζει (ή και δεν αξίζει) να δούμε

    ;feature=related
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  11. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford



    Μία υπέροχη αντρική ταινία. Από τον καιρό του Νονού είχα να δω κάτι τόσο καλό...
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  12. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    [nomedia=""]YouTube - Broadcast Yourself.[/nomedia]

    #01. "Rather Lovely Thing"- Nick Cave & Warren Ellis
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014