Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κλάμα και οδυρμός

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Sejanus, στις 21 Σεπτεμβρίου 2021.

  1. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

    Υπάρχουν περιπτώσεις που παρατηρήσατε τα Κ να δραματοποιούν καταστάσεις? Να κάνουν τους/τις drama queens, να παραπονιούνται δημοσίως πως πέσανε θύματα χειριστικων υπό τακτικών, πως εξαπατήθηκαν, πως πληγωθηκαν, πως ένιωσαν κορόιδα? Είναι λογικό μετά να ζητάνε το στιγματισμό του ενόχου? Είναι προσφιλής τακτική.? Τους κάνει περισσότερο ή λιγότερο Κυρίαρχους?
    Απαντήστε ελεύθερα..
     
  2. NewKatrin

    NewKatrin Very irregular member

    Συνηθως drama queens, αγαπουν οι υποτακτικοι να γινονται. Εχει κι αυτο τη χαρη του ως ενα σημειο. Μετα γινεται βαρετο. Αλλα ....στιγματισμος...γιατι? Ειτε ειναι υπο ειτε ειναι κ?
    Δεν ξερω αν γινονται περισσοτερο κυριαρχοι οι κ, αλλα ειναι κουραστικο και βαρετο γενικα ως τακτικη
    Η απαντηση μου ειναι «δεν ασχολουμαι/ασχολεισαι/ασχολειται»
     
  3. ElectroniCAT

    ElectroniCAT New Member

    Φαίνεσαι προβληματισμένος. Γνωρίζεις για κάποιο τέτοιο περιστατικό;
     
  4. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

    Dont feed the drama queens φάση λολ
     
  5. espimain

    espimain Contributor

    Μου έχει τύχει να ακούσσω περιπτώσεις από άνδρες κυριαρχικούς, να έχουν νιώσει κορόιδα.
    Στις δύο περιπτώσεις που ξέρω, αυτό συνέβη στην αρχική περίοδο της προσπάθειας να εδραιωθεί σχέση D/s, με γυναίκες που εμφανίζονταν σαν υποτακτικές αλλά τους ενδιέφεραν κυρίως άλλα πράγματα.
    Και στις δύο περιπτώσεις προφανώς δεν υπήρξε σχέση, ούτε καν χρειάστηκε αποδέσμευση.
    Δεν δραματοποίησε κανένας το θέμα, ούτε κλάφτηκε και στις δύο περιπτώσεις, θεώρησαν δικό τους λάθος την επιλογή.
     
  6. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

    Σύνηθες νομίζω και με λογική και ώριμη συνέχεια
     
  7. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

    Γενικά μιλάω. Ξέρεις κάποιο εσυ?
     
  8. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Ατελείωτο το κουτσομπολικι
     
  9. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

    Ω ναι
     
  10. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Σε περίπτωση που δεν το καταλάβατε, δεν σας τιμά ούτε ο τίτλος του νήματος ούτε το περιεχόμενο του εναρκτηριου ποστ
     
  11. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

    Αναφέρομαι στη κλασική κλάψα που ενδεχομένως να έχουν Κ. Το χω δει σε άντρες Κ κυρίως. Δεν καταλαβαίνω προς τι το κακό να ρωτήσω? Προφανώς τους/τις ειρωνεύομαι με αυτά που γράφω.
     
  12. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

    Στα λόγια μου έρχεσαι φίλτατε. Αδυνατώ να καταλάβω και εγώ την έννοια του χειριστικού υποτακτικού.
    Εκεί καταλήγω.. Η ο "Κ" δεν είναι Κ ή το "υ" δεν είναι υ, που οφείλει να το δει ο Κ και να λήξει. Τη μετά γκρίνια δεν κατεω