Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κλάμα και οδυρμός

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Sejanus, στις 21 Σεπτεμβρίου 2021.

  1. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Εγώ αυτό ήθελα να μάθω
     
  2. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

    Το πιο διαδεδομένο νομιζω... Κάποιος είχε γράψει εδώ πως ή δεν είναι υ ή είναι με τον λάθος Κ
     
  3. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Μετά από ένα τέταρτο κάνεις edit για να γράψεις αυτό και να με ειρωνευτεις;

    Και τον τίτλο τον κατάλαβα και ελληνικά ξέρω και άλλα πολλά ξέρω. Γι αυτό λοιπόν θα σε αφήσω να εκτεθείς bro, να ουμε
     
  4. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

    Θα εκτεθώ επειδή μιλάς για κάτι άλλο απο το θέμα?
     
  5. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Δεν έχω ιδέα τι έχει γίνει όποτε τα βλέπω απλά ως παρατηρητής.

    Δεν μου έχει τυχει Κ να δραματοποιει οτιδηποτε.

    Χειριστικά υποτακτικά υπάρχουν ουκ ολιγα, ανεξάρτητα αν φαίνεται οξύμωρο η όχι, και πολλοί Κ είναι μπλεγμένοι να τους κάνουν τα χατήρια νομίζοντας ότι κυριαρχούν κιόλας  
     
  6. Libertine SD

    Libertine SD Contributor

    Αν ειναι χειριστικά, δεν ειναι υποταγμένα. Πως τα ονοματίζετε "υποτακτικά";

    Αν δεν έχουν υποτάξει και δεν κυριαρχούν, πως τους ονοματίζετε "κυρίαρχους";

    Δεν βρίσκω το παραμικρό νόημα να συζητούμε εδώ μέσα επί ψευδεπίγραφων αυτοαναφορικών "τίτλων".
    Ο εθελόδουλος που δεν έχει υποταχθεί και κυριαρχηθεί δεν είναι υποτακτικός κανενός, ούτε υποτακτικός σκέτος, παραμένει εθελόδουλος (wannabe υποτακτικός) και η ενασχόληση με τις όποιες συμπεριφορές του ανάγονται στη σφαίρα της ενασχόλησης με τις συμπεριφορές οιουδήποτε εκτός κυριαρχικού πλαισίου - άρα και του κάθε vanila.

    Κατ' αντιστοιχία όποιος δεν κυριαρχεί κάποιον, δεν είναι κυρίαρχος, αλλά wannabe κυρίαρχος και οι συμπεριφορές του επίσης ανάγονται στην σφαίρα ενασχόλησης με συμπεριφορές κάποιου που δεν έχει θεσπίσει και διατηρεί πλαίσιο κυριαρχίας. Επιπλέον, κάποιος που είναι Κυρίαρχος του τάδε, τον οποίον υπέταξε, δεν αναγνωρίζεται τοιουτοτρόπως από τον δείνα.

    Για να συνενοούμαστε λοιπόν, καλό είναι να καλούμε υποτακτικούς μόνο όσους εννοούμε πως έχουν υποταχθεί και κυριαρχούνται, και κυρίαρχους μόνο όσους έχουν υποτάξει και κυριαρχούν. Αν πράττουμε έτσι, κουβέντες για το πόσο χειριστικός έναντι του Κ μπορεί να είναι κάποιος υποταγμένος ή πόσο δράμα θα βγάλει ο κυρίαρχος για τη χειριστικότητα αυτού που κυριαρχεί δεν θα γίνονται, και πολύ καλώς δεν θα γίνονται...
     
  7. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Συνήθως αυτοαναφορικοι είναι οι τίτλοι, γιατί αν δεν έχω συναναστραφεί μαζί Τ/τους να κρίνω ότι, ο Αφέντης είναι δούλος της σκλαβας, δεν έχω λόγο να το αμφισβητήσω.

    Αλλα πίστεψτε με, το έχω δει. Πολλάκις και πλειστακις.  
     
  8. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

    Φίλτατε εμένα με ξέρεις.. Όποτε γνωρίζεις οτι συμφωνώ συλλήβδην με αυτό. Νομίζω πως απάντησες αποστομωτικα. Αυτή την απάντηση ήθελα
     
  9. mpaxari

    mpaxari Regular Member

    Όχι. Πότε. Το αντίθετο ναι, τουλάχιστον σε όσους εγώ αναγνώρισα και αναγνωρίζω ως Κ. Ακόμα και όταν όλα γύρω τους χάνονται κυριολεκτικά. Είναι ο τρόπος που βλέπουν τα πράγματα. Είναι στάση ζωής. Η δική τους θεώρηση.

    Όλα τα πιο πάνω, για μένα, δεν ανήκουν στην κατηγορία bdsm discussion αλλά στη κατηγορία κατηναζ.
     
  10. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Ξανάγινες υπο;
    Παγκράτι- Κολιάτσου το έκανες  
     
  11. Libertine SD

    Libertine SD Contributor

    Επειδή ωστόσο εδώ μέσα δεν συζητάμε για τους γνωστούς και τους φίλους μας και όσους αναγνωρίζουμε εμείς ως Κ και υποταγμένους, υποχρεούμαστε στο πλαίσιο των γενικών συζητήσεων που κάνουμε να αναφερόμαστε με όρους που ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΝΟΗΜΑ. Ο όρος υποτακτικός προϋποθέτει υπαρκτή υποταγή σε κάποιον. Δεν μπορεί να χρησιμοποιείται για την εθελόδουλη βανίλα που φαντασιώνεται να την υποτάσσουν και στάζει το μουνί της. Αυτή είναι κατά φαντασία υποτακτική και ουδεμία σχέση έχει με την Κυριαρχία και την καθυπόταξη πέραν των φαντασιώσεών της. Ο χαρακτηρισμός εθελόδουλη την περιγράφει σαφώς και κάπως έτσι μπορούμε να συνεννοούμαστε και να μην ασχολούμαστε με βανιλοσυμπεριφορές εκτός κυριαρχικού πλαισίου.
     
  12. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Ναι υπάρχουν οι ορισμοί, υπάρχει και η πραγματικότητα. Άλλες φορές ταυτίζονται, άλλες φορές συγκρούονται.