Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κουράστηκα για να σε αποκτήσω

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος devine_sub, στις 28 Σεπτεμβρίου 2010.

  1. Master DO

    Master DO Regular Member

    Απάντηση: Κουράστηκα για να σε αποκτήσω

    Υπάρχει ένα - θα το πω επιεικώς - Μείζον ζήτημα ιστορικής μνήμης.
    Η υπόθεση της εξ αντανακλάσεως νηματοθέτριας, αυτούσια και ζοφερή,
    υπήρξε πολλάκις πραγματικότητα, ασφαλώς πριν, ταυτόχρονα και μετέπειτα του Διαφωτισμού.
    Κανένα νομικό κώλυμα δεν υπήρχε, διότι τους νόμους τους συνέτασσαν οι ιδιοκτήτες σκλάβων,
    ούτε φυσικά θεωρούταν κοινωνικά κατακριτέο από -σχεδόν - κανέναν
    το να κατέχεις ανθρώπους στην απόλυτη νομή και ιδιοκτησία σου,
    εφόσον, απλά, η κρατούσα «κοινωνική συνείδηση» εκφραζόταν ΜΟΝΟ από «ελεύθερους».
    Περί του θέματος υπήρχαν πράγματι κάποιοι που γνώριζαν περισσότερα,
    ήταν οι Πορτογάλοι, πρώτοι διδάξαντες του μ.Χ. συστηματοιποιημένου «trafficking »,
    καθώς και όλοι όσοι τους ακολούθησαν,
    δεν είναι δε τυχαίο πως το δουλεμπόριο κατέχει ακόμα ΜΑΚΡΑΝ
    την πρωτιά ως το πλέον επικερδές «λαθρεμπόριο»,
    υποσκελίζοντας ακόμα και αυτά των όπλων και ναρκωτικών.

    Όσοι είναι σήμερα άνω των 35 πρέπει να ριγούν στο άκουσμα των λέξεων
    «Ρίζες», «Κούντα Κιντέ» και Άλεξ Χέϊλυ.
    Οι νεώτεροι καθώς και οι αμνήμονες, θα παρακαλούσα να γκουγκλάρουν στα παραπάνω
    και αν το αντέχει η περδικουλα τους να τοποθετηθούν μετέπειτα
    περί του ακαδημαϊκώς τεθέντος πυρήνα του νήματος.

    Η «φαντασιακή» οπτική της εξ αντανακλάσεως νηματοθέτριας,
    της οποίας την ηλικία, σαφώς και αγνοώ, όπερ και συγχωρείται,
    δεν ξέρω γιατί, αλλά με κάνει να διαισθάνομαι μία εγκεφαλοσωματική καβλίτιδα απο μέρους της
    καθώς την ψυχανεμίζομαι να προβληματίζεται -κάπου μεταξύ bdsm και Nitro διανόησης -
    για ένα ζήτημα που άπτεται ΤΡΑΓΙΚΑ ενός κεφαλαίου της ανθρώπινης ιστορίας
    που -πάλι επιεικώς - χαρακτηρίζεται ως Άγος,
    εντούτοις χρησιμοποιείται για να επεκτείνουμε τους «απελεύθερους σεξουαλικούς μας ορίζοντες»,
    μεταξύ ιντερνετικού τύρου και φορουμικού αχλαδιού.

    Όχι, κατανοώ απόλυτα τους συσχετισμούς και δεν εξανίσταμαι οργίλος
    για να την ανασκολοπίσετε ομοθυμαδόν.

    Είναι όλα τους τόσο deja vu που υπάρχει πλέρια κατανόηση.
    Μόνο διορθώνω λιγουλάκι το τιμόνι Σ/συντρόφια,
    μπας και πέσουμε σε καμιά λακκούβα λιγότερη,
    όχι σαν bdsmιτζήδες βρε αδερφέ,
    αλλά σαν άνθρωποι.

    Υ.Γ. Όντως θα συμφωνήσω. Στο fetish discussion είναι η θέση του..


    Υ.Γ 2
    Ας μου συγχωρεθεί το simulation, μα μπήκα στο πετσί της μνήμης μου γράφοντας τα παραπάνω
    και θυμήθηκα ένα τηλεοπτικό ντοκουμέντο που θέλω να μοιραστώ μαζί σας.
    Νομίζω ήταν από το λατρεμένο μου Ηistory Chanel.
    Κάποιοι ερευνητές, σκαλίζοντας ημερολόγια δουλεμπορικών πλοίων
    ανακάλυψαν σε πολλά από αυτά αναντιστοιχίες στο φορτίο (κεφάλια σκλάβων)
    που φορτωνόταν σε σχέση με εκείνο που κατέφθανε στον προορισμό του.
    Αφού έκαναν διάφορες υποθέσεις για τους λόγους που πάντα οι σκλάβοι
    έφταναν πολύ λιγότεροι από όσους είχαν «φορτωθεί», (ασθένειες, εξεγέρσεις, κ.λ.π.),
    στο τέλος ανακάλυψαν την αιτία και την αναπαράστησαν οπτικά με ηθοποιούς.
    Είδαμε λοιπόν τον «καπετάνιο» να μετράει τα τρόφιμα του πλοίου, να τα βρίσκει ανεπαρκή
    και να δίνει εντολή οι περισσοί σκλάβοι να αλυσοδεθούν και να φουνταριστούν μεσοπέλαγα.
    Ε, ακόμα και ξέροντας ότι έβλεπα αναπαράσταση, το θέαμα ήταν ανατριχιαστικό.
     
    Last edited: 30 Σεπτεμβρίου 2010
  2. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Απάντηση: Κουράστηκα για να σε αποκτήσω

    Η αδελφή σκλάβα σου βάζει ενα υποθετικό ερώτημα.
    Ο λόγος προφανώς ειναι να παρει καποιες αποψεις.
    Αυτές οι απόψεις επι του υποθετικού μπορεί και την οδηγήσουν σε κάποια αντιληψη.
    Αυτή η αντίληψη θα της διαμορφώσει την στάση της στην πραγματικότητα.
    Ωραία πράγματα!!!
     
  3. Master DO

    Master DO Regular Member

    Απάντηση: Κουράστηκα για να σε αποκτήσω

    Δεν έχω αντίρρηση να το διαπραγματευτούμε
    αρκεί να γίνεις περισσότερο περιφραστικός
    πέραν του "Ωραία πράγματα".
    Για παράδειγμα, τι είδους ζωτική αντίληψη, ζωτικότερη πάντως των όσων έθιξα,
    υπάρχει περίπτωση να αποκομίσει λανθασμένα η αδελφή σκλάβα;
     
  4. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Re: Απάντηση: Κουράστηκα για να σε αποκτήσω

    Αυτό λεγεται Institutionalisation και ειναι ψυχικη διαταραχή. Δεν εχει καμια σχεση με bdsm.

    Δες το Shawshank Redemption(morgan freeman, tim robbins) για περισσότερη καταννόηση επι του θέματος.
     
  5. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Απάντηση: Κουράστηκα για να σε αποκτήσω

    Τα πάντα!!!
    Ούτε μια χαζομάρα λιγότερη.
    Το "ωραία πράγματα" είναι σχόλιο δηκτικότατο!
    Από την στιγμή που δεν έγινε αντιληπτό, και μάλιστα τίθεται και θέμα διαπραγμάτευσης των γεγονότων, ας το αφήσουμε καλύτερα εδώ.
    Ευχαριστώ για τον κόπο σου να με ρωτήσεις.
     
  6. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Re: Απάντηση: Κουράστηκα για να σε αποκτήσω

    1. Οπως ξαναειπα και πριν η «εξ αντανακλάσεως νηματοθέτρια» προφανως εννοει την εκρομαντισμενη εννοια της σκλαβιας οπως περιγραφεται στις νουβελες του Gor, ή κατι παραπλήσιο.
    2. Ανα εποχες και περιοχες η σκλαβια ηταν διαφορετική. Αλλο οι σκλαβοι των Αγγλο-γαλλο-ισπανο-ποτρογαλλο-ολλανδών, αλλο οι σκλαβοι των περσο-βαβυλωνιο-αιγυπτίων και αλλο οι σκλαβοι των σπαρτιατο-αθηναιο-μακεδόνων, και αλλο οι σκλαβοι του OWK.
     
  7. devine_sub

    devine_sub Contributor

    @ elfcat
    Ρομαντικό, ιδεαλιστικό ... αλλά καλό!  

    Η ουσιαστική νηματοθέτης είναι 27 ετών. Το παραθέτω, αν αυτό σας βοηθά να κατανοήσετε τα ερεθίσματά της. Ένα μέρος της κουβέντας ξεκίνησε από το φετίχ με τα κλουβιά κλπ. Οι απαντήσεις που έλαβε από τον DL και εμένα ήταν λίγο αντικρουόμενες. Δε θα μπω σε πολλές λεπτομέρειες.

    Η δική Του απάντηση {την οποία ελπίζω ότι θα αναρτήσει και στο φόρουμ όταν βρει ευκαιρία} ήταν πως δε θα είχε και ιδιαίτερες διαφορές με τώρα στον τρόπο που {της/μας} φέρεται, γιατί απλούστατα, δε νοιώθει καμία ενοχή ως προς το θέμα Property / Owenership.

    Προσωπικά, διαφωνώ. Θεωρώ ότι θα διέφερε κεφαλαιωδώς π.χ. στο ότι δε θα ένοιωθε ότι είναι εθελοντικό. Θα δυσκολευόταν να πιστέψει την αφοσίωση, θα την μπέρδευε με την υποχρέωση. Και όχι μόνο.

    Επίσης, επειδή είμαι λίγο αντιδραστικό πνεύμα, το πιθανότερο θα ήταν, αν είχα ιδιοκτήτη, να τον σφάξω κανένα βράδυ με ό,τι έβρισκα πρόχειρο, για να διεκδικήσω την ελευθερία μου ... {για να "σκλαβωθώ" μετά εθελοντικά σε κάποιον άλλο, αχαχαχαχαχαχα!!} :Ρ

    Αλλά όπως ξανάπα κάπου ... that's just me.  

    @cadpmpc
    Δεν θεωρώ παράλογη την ενδοσκόπηση κάποιου που μόλις εισάγεται σε κάποιες έννοιες του bdsm. Aκόμα και στο βαθμό που για λίγο διάστημα θα ψάχνεται, θα φέρεται σαν ζαλισμένο κοτόπουλο και θα ρωτάει οποιαδήποτε "χαζομαρούλα" την απασχολεί {"δεν υπάρχουν χαζές ερωτήσεις" άλλωστε, εγώ ακόμα μαθαίνω ένα σωρό πράγματα!!} είναι το πιο φυσιολογικό πράγμα που μπορεί να συμβεί. Και είμαι πρόθυμη να τη βοηθήσω με όποιο τρόπο διαθέτω, να καταλάβει πού στέκεται και πού θα ήθελε να πάει. Κι αν κάπου οι απαντήσεις μου δεν την καλύπτουν, και ζητάει τις δικές Σ/σας, μην την αποπαίρνετε.  

    Εξάλλου, ενίοτε μας παίρνει λίγο καιρό να κατανοήσουμε τη διαφορά ανάμεσα στη φαντασίωση και στην πραγματικότητα. Σε μια ταινία, μπορεί π.χ. το "κάψιμο με αναπτήρα" να φαίνεται καβλωτικό, λόγω της έκφρασης των πρωταγωνιστών ... αλλά αν το δοκιμάσεις στο χέρι Σ/σου να είναι απλά μια επίπονη ενόχληση και τίποτα παραπάνω.
     
    Last edited: 30 Σεπτεμβρίου 2010
  8. llazouli

    llazouli Contributor

    Απάντηση: Κουράστηκα για να σε αποκτήσω

    Μην ενοχλείστε, μια μικρή παρένθεση για να ευθυμήσουμε, αφιερωμένη σ' όλους κ στη sis slave !

    ''Κουράστηκα για να σε αποκτήσω, αλλά μη μου κατσικωθείς και στο σβέρκο' ' 

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  9. tyfeas

    tyfeas In Loving Memory

    Απάντηση: Κουράστηκα για να σε αποκτήσω

    Γοητευτικο και ορθοδοξο M/s κατα την γνωμη μου, ειναι η s να σου παραχωρει ΤΑ ΠΑΝΤΑ αλλα μονο αν εχεις καταφερει να τα κερδισεις.. απαιτει διαθεσιμο χρονο, ικανοτητες,αφοσιωση.

    Eνδιαφερον το σεναριο η αγορα μιας s εφ'οσον δεν υπηρχαν νομικα κωλυματα..Σε μια τετοια περιπτωση η επιλογη μου θα ηταν καποια slave που δεν θα αποδεχοταν το status της(...ετσι,για να κανει party ο σαδισμος μου )
     
    Last edited: 1 Οκτωβρίου 2010
  10. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Κουράστηκα για να σε αποκτήσω

    Ήταν χιούμορ, λόγω ανικανότητάς μου να πάρω σοβαρά τις αναζητήσεις της sis σου.
    Ο Do τα είπε καλύτερα από καλά. 
     
  11. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Κουράστηκα για να σε αποκτήσω

    Κρίμα, αυτό με τις καλαμιές ακούστηκε πολύ ... promising!