Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κριτήρια επιλογής status

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος L_Strike, στις 23 Ιουνίου 2007.

?

Τι σας ώθησε να επιλέξετε το status σας;

  1. Η κλίση μου προς κάποιο/α φετίχ που θεωρώ πως δηλώνει/ουν την θέση μου

    8 vote(s)
    16,3%
  2. Η επιθυμία μου για έλεγχο ή απώλεια ελέγχου

    25 vote(s)
    51,0%
  3. Δεν έχω συγκεκριμένη επιλογή, θα πειραματιστώ και θα αποφασίσω

    3 vote(s)
    6,1%
  4. Κάτι άλλο

    13 vote(s)
    26,5%
  1. Astarty

    Astarty Contributor

    Δήλωσα βανίλα γιατί δεν έχω BDSM status.
    Προφανώς ως μια γυναίκα ενταγμένη πλήρως σε μια κοινωνία κατέχω μια αναγνωρίσιμη θέση που διαφοροποιείται ανάλογα με το υποσύνολο στο οποίο ανήκω την δεδομένη στιγμή και πιθανόν να εξελίσσεται με τον χρόνο (οικογένεια, εργασία, φιλικό περιβάλλον).
    Ο κάθε άνθρωπος είναι μοναδικός και ως εκ τούτου έτσι συμπεριφέρομαι και περιφέρομαι.
     
  2. Elvira

    Elvira Regular Member

    Κατοπιν Αδειας Του Κυριου μου


    χμ...διαλεγω το 4 "κατι αλλο" γιατι στα προηγουμενα 3 δεν βρηκα αυτο που με εκφραζει απολυτα.
    Στο στατους που επελεξα νιωθω απλα 100% ο εαυτος μου, χωρις να χρειαζεται να προσποιουμαι τιποτα καμια στιγμη. Νομιζω πως ειναι καπως απλουστευμενο το "μου αρεσει η απωλεια ελεγχου" γιατι νομιζω πως αυτο που μου αρεσει ειναι απλα η υποταγη στις επιθυμιες Του και οσα αυτο συνεπαγεται με ενα απο αυτα την απωλεια ελεγχου και πολλα αλλα.


    Ισως να βγουμε οντως καπως απο το θεμα, ομως επειδη την ιδια ερωτηση/παρατηρηση ακουσα και πριν λιγο καιρο απο μια κοπελα και χρειαστηκε να την απαντησω, σκεφτηκα να το κανω αλλη μια φορα.
    Δε νομιζω πως με το ζορι ο Κυριαρχος (σε ατομικο επιπεδο, σαν ανθρωπος) ειναι ανωτερος, θεωρω πως η σκλαβα Του Τον αποδεχεται σαν Ανωτερο γιατι ειναι αυτο που αποζητα, αλλα σε καμια περιπτωση δεν την κανει αυτο κατωτερη σαν ανθρωπο απο Εκεινον, δεν ειμαι καν σιγουρη αν αυτο την κανει κατα καποιο τροπο κατωτερη στην σχεση Τ/τους μιας και εκεινη σαν ισαξιος ανθρωπος μπηκε σε αυτη την σχεση και την διαλεξε με ολη της την ελευθερια.
    Ισως αν βοηθαει να αλλαζαμε το "ανωτερος" με το "ανομοιογενεις". Οι ανθρωποι νομιζω ισοι ειναι, οι αναγκες και η εκφραση τους αλλαζει.
     
  3. Kah

    Kah Guest

    Μιας και βγήκαμε από το θέμα ας το ολοκληρώσουμε τουλάχιστον.

    Οι ανθρωποι νομιζω ισοι ειναι

    Σωστά δεν πιστεύεις και μόνο νομίζεις. Επειδή δεν είναι. Ποτέ στα χρονικά αυτού του πλανήτη δεν ήταν. Και όσο υπάρχει η έκτη ουσία (η εξουσία) ποτέ δεν πρόκειται να είναι.
     
  4. DeSade

    DeSade Owner of evelin

    Επιθυμια για προκληση πόνου. Η πρωταρχική κτηνώδης επιθυμία να την ακούσεις να ουρλιάζει απο πόνο. Οι κινήσεις της , οι εκφράσεις της, εκεινος ο ανεξελεγκτος βίαιος χορος στα δεσμα της.
     
  5. Guest05

    Guest05 Guest

    Γιατί ρε κιρατάδες σε όλους σας, αρέσει να προκαλείτε τον πόνο.
    Πιστέψτε με πως η πρόκληση οργασμού έχει τα ίδια αποτελέσματα.
    Τι είναι πιο κίνκυ δηλαδή(ς) να ουρλιάζει από πόνο ή να ουρλιάζει απ΄τους οργασμούς;
     
  6. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Εκτός θέματος σε βρίσκω αγαπητέ <χ>, θα ταίριαζε περισσότερο στο "τιμωρία = πόνος " μάλλον. Εικάζω πως παρεσύρθεις.

    ΥΓ. (Εκτός θέματος) συμφωνώ για την συνάφεια οργασμού / πόνου (και ως πρός το αποτέλεσμα). Οι διαδικασίες που ακολουθεί άλλωστε ο οργανισμός είναι σε μεγάλο βαθμό οι ίδιες. Προτείνω πάντως την απομυθοποίηση του πόνου είτε προς την μία είτε προς την άλλη κατεύθυνση.

    ΥΓ. (Εντός θέματος). Αποτελεί ευχάριστη έκπληξη για μένα το μέχρι τώρα αποτέλεσμα του poll.
     
  7. Guest05

    Guest05 Guest

    Και έχεις απόλυτο δίκιο. Παρασύρομαι εύκολα, κόντρα σε κάθε έννοια που μπορεί να εμπεριέχει το στάτους μου ( το ψιλόχωσα εντός θέματος )

    Το εκτός θέματος υστερόγραφο σου θεωρώ πως είναι ένα εξαιρετικό θέμα για συζήτηση.
     
  8. Astarty

    Astarty Contributor

    Δεν μας λες και μας με ποια κριτήρια επέλεξες το στάτους σου;
     
  9. Guest05

    Guest05 Guest

    Ο άντρας κάνει τη γενειά* κι όχι η γενειά τον άντρα....



    *Γενειάδα...
     
  10. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Αναφέρθηκα σε status, όχι απαραίτητα BDSM status. Από την στιγμή που βρίσκεται κάποιος σε ένα BDSM forum και αφιερώνει χρόνο και πνεύμα, θεωρώ πως κάτι τον ελκύει στον χώρο του σαδομαζοχισμού, έστω και απροσδιόριστα (για τον λόγο αυτόν έβαλα και την επιλογή 3 στο ερωτηματολόγιο).
    Επαναλαμβάνω πως το ερώτημά μου αφορά την "πορεία ένταξης" κάποιου και την αίσθηση που αποτυπώνεται μέσα του έως και σήμερα.
     
  11. Astarty

    Astarty Contributor

    Δεν υπάρχει πορεία ένταξης για μένα L Strike όχι μόνο στο BDSM ούτε πουθενά αλλού. Δεν είμαι χώρα που προσπαθεί να μπει στην Ευρωπαϊκή Ένωση.

    Πρωτομπήκα σε αυτό το φόρουμ από περιέργεια. Παρέμεινα γιατί μπήκαν φίλοι μου και κατόπιν γιατί μπήκε ο Χάινριχ και θα παραμένω για όσο είναι μέσα ο αγαπημένος μου.
    Ότι ήταν να πάρω το πήρα. (Τώρα τα μαρτύρησα όλα! χαχαχαχα)

    Οπότε σίγουρα η επιλογή 3 δεν είναι για μένα.
     
  12. Kris

    Kris Regular Member

    Απάντηση: Κριτήρια επιλογής status

    Σιγουρα το 2 για μενα.Ποτε το ενα,ποτε το αλλο.....τι να κανεις ?Απο τοτε που
    θυμαμαι τον εαυτο μου παντα αναμεσα σε 2 πραγματα ημουν....